Ztraceni v čase

Jedenáctiletý Martin tráví léto u babičky na vsi. Kdyby nedostal tu prokletou dvojku z chování, mohl už být u moře! Teď je na venkově, kde je pár chalup a jinak nic. Ještěže umí babička tak pěkně vyprávět! Martin vydrží donekonečna poslouchat o jejím malém bratrovi, který byl stejný rošťák jako on a kterého v Martinově věku zabil blesk. Jednoho dne se Martin vypraví do sousední vesnice a uprostřed cesty ho zastihne strašlivá bouře. Hromy burácí, na zčernalé obloze se klikatí blesky, když tu najednou tmu rozčísne ohromný záblesk doprovázený podivným fialovým zářením. Náhle všechno ztichne – jen po louce běží k vysokému stromu osamělý chlapec. Martin ho v běsnění živlů zachrání a posléze zjistí, že je to Lojzek, babiččin zemřelý bratr. Co se stalo, kde se to Martin octl? A kdo se vlastně ztratil v čase? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27160/ztraceni-v-case-27160.jpg 4.368
Literatura česká, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Albatros

Alf-cz

Kniha mě velice moc bavila, je super. Tuto knihu jsem si přečetl pouze jednou, ale kdybych si ji musel nebo chtěl přečíst znovu, tak bych ani minutu neváhal. Knihu bych určitě doporučil dětem i dospělým, které zajímají fantasy knihy.
Určitě DOPORUČUJI !!!!!

kopec21

fajn kniha,zajímavá,napínavá... měla takový kouzlo že mě nutila přečíst další a další kapitolu abych věděl jak to dopadne. Konec jsem trošku nepobral (tedy poslední kapitolu... pochopil jsem co se stalo ale měl jsem z toho takový divný pocit nechápavosti). I když jsem poslední kapitolu nepochopil tak mě knížka bavila. Určitě doporučuji. :)

buccaneerka

Útlá, ale napínavá a zajímavě vypointovaná kniha pro děti/mládež. Navíc v roce 2016 vyšla s novou, atraktivnější obálkou. Jen mi je vždycky líto, když nás v knize opustí nějaká kladná postava a už se s ní nesetkáme.

FreddyFeasbear
27.11.2016

Pěkná kniha, moc se mi líbila

okureček
30.06.2016

Knížku jsem četla poprvé v 10 a moc ráda se k ní vracím. Příběh není nijak těžký na pochopení, opravdu moc hezky se to čte, někdy mi vážně běhal mráz po zádech a u konce mi vždycky vyhrknou slzy. Zařazuji ji za jednu z nejlepších českých knih. :)

MáťaŠlajer
25.02.2016

Čet jsem jako malý. Příběh zajímavý a knížku mám i ve čtenářském deníku. Postava má stejné jméno jako já, super :).

Evik30
15.02.2016

Knížku jsem poprvé četla ještě v pubertě. Pak jsem na ni zapomněla a po letech jsem se k ní vrátila. Žádné zklamání se nekonalo. Super fantasy příběh ze kterého občas běhá až mráz po zádech. Knížka se dobře čte a obsahuje spoustu zajímavých informací. Určitě doporučuju k přečtení!!

Krysa1769
03.01.2016

Četla jsem to kdysi, ve třinácti a už tehdy jsem si na tuhle knížku připadala velká, ale čert to vem, bavila mě, jak ještě nic od českých autorů.

Liliana2006
02.01.2016

docela hezké kniha se mi líbila .
Martin a Lojzek je povedená dvojka

Laduš17
21.10.2015

Četla jsem již před lety a vím, že mě kniha naprosto pohltila a moc mě bavila. :)

tisha8409
05.08.2015

Zajímavý konec .. knihu o prolínání času a "ztracení se" na poli v bouři jsem vůbec neočekávala. Nenapadlo by mne, že si tak mystické téma vezme na mušku právě žena.

Knihomura
06.04.2015

Skvělá.

Raven_Black
15.03.2015

Tuhle fantastickou knížku jsem četla už dávno a moc se mi líbila. Možná si ji někdy znovu přečtu ;)

felix6338
06.11.2014odpad!

Absolutně nevhodné téma pro děti. Ztráta v čase, návrat zpět, setkání se s již další tak ztracenou je popsáno docela dobře, až na ten konec....ten je hrozný.

Brambram
15.06.2014

Příjemná dětská fantasy, klidně pro osmileté děti. Příběh rychle plyne, jen ten konec mi přišel trošinku zmatený.

Honzina
12.05.2014

Velmi povedená knížka, dokáže vyvolat až mrazivé pocity. Začátek je také pěkný, na to, že se tam "nic" kouzelného neděje. Ale popis myšlenkových pochodů malého darebáka, který si dvojku z chování za svůj přečin zasloužil, popis baráčku babičky Julči i její vyprávění... Určitě si zaslouží plný počet ***** :)

Mona.Lisa
23.04.2014

Kniha byla naprosto nepopsatelná! Přečetla jsem si jí po dlouhé řadě knížek od Wilsnové a vím že se žánry nedají vůbec srovnávat,ale řekla jsem si "kam se hrabe Wilsonová!". S paní Braunovou jsem se dokonce osobně viděla na jejím představování této knihy v naší městské knihovně a myslím si ,že jako češi můžeme být na tuto spisovatelku hrdí!

termit
11.03.2014

Kniha mě fascinovala.
Bylo to velmi napínavé, docela mě překvapilo, že ta Žvanilka nakonec byla taky z budoucnosti...

SáraV.
03.01.2014

Naprosto úžasná kniha, fakt mě dostala. :-))

koprifka
16.11.2013

Deset mi tedy dávno není, přesto jsem četla jedním dechem. Dcera i malý syn byli celou dobu vtaženi do příběhu a nechtěli se čtením skončit. Co od knihy více očekávat?

kamibe
15.08.2012

Pro desetileté děti je to poutavé čtení. Kdo ví, jak to vlastně s časem je!