IVANA0123 IVANA0123 komentáře u knih

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knížka se mi moc líbila. Vlastně všechny knížky, které jsem od Liane Moriarty zatím četla, byly super. S hlavními hrdinkami - a tyhle tři jsem si hodně oblíbila - se vždycky tak sžiju, že mi až vadí, že nevím, jak to s nimi bude dál. To je asi jediná chyba těchto knížek, že nemají další kapitolu...
(2/18)

09.02.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Za mě opět skvělé. To neuvěřitelné napětí, čtivost a setkání se starými známými dělají pro mě i z této knihy lahůdku, kterou jsem nedokázala odložit. A že je Harry Hole možná nesmrtelný? A komu to vadí?

29.01.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pěkná knížka k zamyšlení. Názory pana faráře Czendlika jsou mi blízké, i když nepatřím, jak on říká k jeho "mančaftu". A myslím, že jeho nadhled, lidský přístup i smysl pro humor by měli být nakažlivé - pomohlo by to nám všem - míň koukat na sebe a víc kolem sebe.

"Zkrátka nemám rád sterilní myšlení ani černobílé vidění světa. Cením si těch, kteří si umějí připustit vlastní nedostatky a na nic si nehrají. Kteří mají nadhled a odstup, umějí si dělat legraci sami ze sebe a neberou se tak smrtelně vážně."

24.01.2018 5 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

První knížka Sandry Brown, kterou jsem četla a nebylo to špatné. Vraha jsem sice odhadla, ale nic to nemění na napínavosti příběhu. Knížka se četla moc dobře a donutí i k zamyšlení co všechno se dá odpustit, když vám na druhém záleží a je pro vás důležitý - i vražda?

13.01.2018 3 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Knížka mi moc nesedla. Možná závěr a druhá část to trochu vylepšila, ale na začátku jsem se hodně trápila. Námět nebyl špatný, tak dávám 3*.
(12/17)

09.12.2017 3 z 5

MICHLiq - inteligentní průvodce ekonomikou MICHLiq - inteligentní průvodce ekonomikou Aleš Michl

Knížka se mi moc líbila a ačkoliv jsem v tomto oboru absolutní laik, tak mě řada informací doslova fascinovala, bohužel často až děsila. Pokud jsem četla pozorně, tak Evropa už dávno není tím pupkem světa, jak si tady myslíme, a to podstatné se bude často odehrávat a už vlastně odehrává úplně jinde ve světě. Doporučuji.

29.11.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Napínavá a hodně čtivá knížka, se zajímavou zápletkou. Jedna věc mi úplně nesedla ( proto pouze 4*), ale kdybych napsala co, tak bych moc prozradila a nechci budoucím čtenářům kazit zážitek. Takže spokojenost a musím přiznat, že jsem pachatele uhodla až ke konci. Knížka určitě stojí za přečtení.

29.11.2017 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Můj první Pratchett. Na začátku jsem se trochu ztrácela - ty názvy a jména... Ale musím uznat, že hlavní dvojice - naivní a věčně vším nadšený Dvoukvítek a sobecky ustrašený mrzout Mrakoplaš jsou kouzelní. A abych nezapomněla na třetí důležitou "postavu", tak Truhlu s nožičkama, tak věrnou a poskytující vše co je kdy potřeba, tak tu bych brala hned. Asi mě čekají další výpravy po Zeměploše.

14.11.2017 4 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Krásná knížka s úžasnými kresbami a s milým a úsměvným koncem - takové perpetum v knize. Malé velké umělecké dílo.

25.09.2017 5 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Při čtení této knížky se musí člověk sklonit s úctou před statečností a vůlí přežít takové zlo. Je šílené, jak lehce se z lidí, kteří měli domov a rodiny stala pouhá čísla na seznamech, ze kterých je bylo tak snadné škrtnout. Velký obdiv autorce za její odvahu.

18.09.2017 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Skvělá knížka. Konec jsem už dočítala jedním dechem. Pro mě možná nejlepší knížka od Michaely Klevisové. Dokáže postavy, ale hlavně prostředí popsat tak, že máte v hlavě dokonale vykreslené místo - starý mlýn s lávkou přes potok, statek, vilu Jindrových.... Prostě se stáváte součástí knížky a neradi ji a postavy z ní opouštíte. Za mě 5* a těším se na další knížku od této autorky.

16.09.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížka se mi celkem líbila, napínavý děj i dobrý námět a Fosterové jsem fandila. Co bych knížce vytkla byl překlad, hlavně začátek byl místy krkolomný.

06.09.2017 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Závěr knížky byl super. Prvních tak sto stran bylo na můj vkus u detektivek moc rozvleklých a popisných, ale dál už vše dostalo ten správný spád a postavy detektiva Strika a jeho asistentky Robin si prostě nešlo neoblíbit. Takže se už chystám na další díly a vzhledem k lepšímu hodnocení proti jedničce se moc těším.
(8/17)

20.08.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemná oddechovka. Svižná, humorná a pěkně se čte. A přestože to nejsou žádní svatouškové, tak mi většina postav byla sympatická. Prostě pěkné čtení na léto.
(7/17)

26.07.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla a kdyby to šlo, tak dám 10*. Je to úžasná knížka o krásném vztahu, podivínském Oovi, který pomáhá i štve své okolí a starém vypelichaném kocourovi. Nevím jestli jsem už četla někdy knížku, která by mě tak často dohnala k slzám smutku ale i smíchu. Knížka, ke které se budu určitě vracet. Doporučuji.

"Nepochopil, proč si ho vybrala. Milovala samé abstraktní věci: hudbu, knížky a divná slova. Ove byl muž konkrétního. Měl rád šroubováky a filtry na olej. Kráčel životem s rukama zastrčenýma v kapsách. Ona tančila."
(7/17)

04.07.2017 5 z 5

Povídky z Manhattanu Povídky z Manhattanu Mary Higgins Clark

Moc pěkná knížka. Obsahově i vzhledově. Nemůžu říct, že se mi líbilo vše, ale většina povídek mi sedla. Jenom škoda, že od některých autorů u nás nic pořádně nevyšlo. Za mě nejlepší povídky Bílý králík, Tři slůvka a Víckrát ano. Jsem zvědavá, co se bude líbit dalším čtenářům.

31.05.2017 4 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Skvělá knížka. Nejen, že se u ní pobavíte, ale dokonce z ní získáte řadu zajímavých informací a to záživněji než v učenicích. Mně, jako věčného začátečníka v angličtině nadchla a osvětlila mi řadu anglických "záhad" se kterými jsem doteď bojovala. A myslím, že má co dát i těm zkušenějším. Rozhodně doporučuji.

31.05.2017 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Skvělý detektivní příběh. Líbí se mi styl, jak je kniha napsaná a líbí se mi, jak dokáže autorka dokonale popsat nejen postavy a zápletku, ale i prostředí a atmosféru příběhu. Vidím tu starou vilu v zarostlé zahradě v podzimním oparu... a nezbytnou kočku na sloupku u branky. Knížky od Michely Klevisové si vždy moc užiju. Škoda, že nejsou delší a není jich víc, už mi začínají bohužel docházet.

26.05.2017 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Bláznivé cestování dvou dětí a ještě bláznivějšího profesora časem za pomoci vany a mýdla času - super námět pro dětskou knížku. Knihu jsme četli spolu se synem, tedy já četla a on nadšeně poslouchal. Četli jsme i díl první, ale mně tento připadal lepší a zábavnější, malému se líbily oba. A protože tentokrát nechávám hodnocení na posluchači, dáváme 5bodů a moc doporučujeme.

22.05.2017 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Mám moc ráda knihy od Jo Nesba a na tuhle jsem se dlouho chystala, ale.. Nemůžu říct, že by příběh nebyl zajímavý a závěr překvapivý - možná až nepravděpodobný - to už musí každý posoudit sám. Spíš jsem u jeho knih zvyklá na větší napětí a hlavně spád. Tady jsem se dlouho nemohla doopravdy začíst tak, že bych se od knížky nemohla odtrhnout. Za mě tak 3apůl. Nebylo to úplně špatné, ale.. už jsem od něj prostě četla lepší.

20.05.2017 3 z 5