IVANA0123 IVANA0123 komentáře u knih

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Výborně napsaná, čtivá, napínavá knížka. Úsměvné byly rozbroje mezi hlavní dvojicí - londýnskou "slečinkou" Freyem a samorostlým McGrayem z Edinburgu. A neméně zábavný byl i samotný příběh a vyšetřování. Vyřešení případu mě překvapilo a bylo, podle mě, skvěle propracované a zajímavé. Pokud se objeví i další díly, tak si je rozhodně nenechám utéct.
(2/19)

12.02.2019 4 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

Tyto povídky nebyly špatné, i když to není zrovna moje nejoblíbenější forma čtení. Líbilo se mi sledovat postupy a myšlenkové pochody, kterými se nakonec vždy vyšetřovatelé dostali k řešení. Ale musím přiznat, že občas mě zlobila samotná postava komisaře Wallandera - jeho negativní až mrzoutské smýšlení a jeho sólová zakončení, která se mu ve většině případů silně nevyplácela. Občas jsem ho nechápala a nerozuměla mu. Ale i tak si určitě přečtu i další jeho příběhy, protože jako celek byly dobré a líbily se mi.

29.01.2019 3 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Hezký styl psaní, knížka se opravdu dobře četla. Bohužel mě až tak nezaujal námět a "zelenou" posedlost hlavních hrdinů jsem nechápala. Ale i přesto, že knížka neměla nějakou výraznou dějovou linii, ale spíš takové opakující se smyčky - kopání - Karolína a zpět, jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.
Určitě si od pana Hájíčka ještě něco přečtu.

22.01.2019 4 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Tuto knihu jsem dlouho odkládala, protože mi námět není blízký, ale nakonec jsem ráda, že jsem ji přečetla. Neoslovila mě ani tak dějová linie, ale dozvěděla jsem se mnoho zajímavé o tom, jaký je život v jiné komunitě a opět jsem si uvědomila, jak jsem vděčna, že jsem se narodila právě tady. Zákony, které jsou čistě na straně mužů, kruté tresty, obřízka, bití nebo absolutní rozhodování o dětech .... jistě to není ani zde takto vždy, ale tato kultura je tolik vzdálená té naší. Naštěstí.

"Hned jak jsem přišla na svět,
byla jsem odsouzena.

Neznala jsem žalobce,
neviděla jsem soudce.

Rozsudek padl
zároveň s mým prvním nadechnutím.

Žena."

17.01.2019 3 z 5

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Dominik Dán

Skvělé. Zatím nejlepší DD, kterého jsem četla. Napínavé, čtivé a bohužel uvěřitelné. S každým dalším dílem se mi styl D. Dána líbí víc. Těším se na staré známé - neoblomné, čestné a absolutně, v některých směrech, nenapravitelné. A tentokrát zápletka byla opravdu drsná. Doporučuji, plný počet *.

12.01.2019 5 z 5

Hořící příliv Hořící příliv Jonathan Auxier

Z této druhé řady zatím určitě nejpovedenější díl. Napětí se dalo krájet a poslední kapitoly se čtou se zatajeným dechem. Teď jsme zvědavá kam se bude příběh čtyř přátel a jejich zvířecích spojenců ubírat dál. Další díl už čeká v knihovně...

09.01.2019 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Osud Clary a Bruna je smutný a dojemný. A i když je jejich příběh fiktivní, existovalo jistě mnoho jiných zmařených životů s podobným osudem. Ponurá atmosféra, utrpení a bezpráví. Místo, kde člověk přestává být člověkem a ztrácí svou důstojnost i práva. Takový byl Willard, jehož stěny plnil strach a bezcitnost. Dostat se na takové místo omylem nebo i jako nemocný......raději doufám, že podobné praktiky už opravdu vymizely. Stojí za to si knihu přečíst.

05.01.2019 4 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Dobrodružná a napínavá knížka, která dobře se čte. Tento díl je spíše úvodem do příběhu, ale v druhé části se již příběh naplno rozbíhá. Knížka je zábavná a ideální pro děti tak kolem deseti let a výš. Určitě doporučuji.

30.12.2018 4 z 5

Krásné, smutnoveselé a laskavě dojemné, prostě backmanovské. Je těžkém když nás někdo opouští, ale těžší je, když s tím nemůžeme nic udělat.

.... Noah mu vloží do ruky provázek od balonku a ukáže mu, že sám drží druhý konec.
"Jsme ve stanu, ve kterém jsme spávali u jezera, dědo, pamatuješ si to? Když si ten provázek uvážeš kole zápěstí, můžeš se ho ve spánku držet, a kdyby ses bál, tak zataháš a já tě vytáhnu zpátky. Pokaždé."

12.12.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Žídkovské bohyně se vám dostanou pod kůži. Na příbězích těchto žen je něco fascinujícího a tajemného. Knížku jsem četla se zatajeným dechem a doufala, že se karta osudu obrátí. Ale životy těch, kteří vědí příliš, nejsou nikdy lehké. Nevědomost, strach a nenávist jsou příliš silné. A některé věci se neodpouští. V žádné době.
Jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

"Jestliže něčemu věříš a věří tomu i lidi kolem tebe, směřuješ k tomu, ať chceš nebo ne...Lidská víra, víra v cokoliv, ale silná a neotřesitelná víra je strašlivě mocná, uvědom si to."

11.12.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Knížka se mi líbila. Nestihla jsem ji ani jednou odložit. Měla šmrnc a jak to bylo opravdu, si můžete vybrat....a i dokončit. Pobavila.

22.11.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Pro mě je to tak napůl. Zápletka skvělá, ale nějak mi v knížce - i přes množství obětí - chybělo to pravé napětí a šmrnc. Bylo to trošku zdlouhavé a množstvím postav možná až zamotané. Trošku se to zlepšilo v závěru. Za nápad přidávám jednu hvězdičku - za mě 3,5*.

21.11.2018 3 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Kromě pomalejšího začátku nemůžu knížce nic vytknout. Pravda, chvíli trvá než se člověk začte, ale nejpozději od půlky už to jede neuvěřitelným tempem. Skvělá zápletka a bohužel až moc uvěřitelný děj. Člověka až zamrazí, když si uvědomí, že skutečnost - vzhledem k autorovu původnímu povolání - bude asi hodně, hodně podobná...Za mně 4,5*.

..." řídil se podle hesla, že kde nepomůžou peníze, pomůže víc peněz..." .........k tomu není co dodat....

14.11.2018 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Skvělá klasika, jejíž o poznání půvabnější filmovou verzi miluju. Paní správcová je jedna z mých nejoblíbenějších filmových a teď už i knižních ženských hrdinek. Její chování, které často neodpovídá tomu, jak by se měly chovat slušné holčičky a vdané paní, je kouzelné.

26.10.2018 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Ray byl sám, a pak poznal Jednooko a už na ten svět, ve kterém je nikdo nechtěl a nepotřeboval, byli dva.........Kniha o poutu, které může vzniknout jen mezi psem a jeho člověkem. O bezpodmínečné lásce zvířete, o potřebě mít někoho svého. Taky o tom co je důležité a co ne, ale i o strachu a samotě a taky velkém smutku.
A styl psaní autorky je neuvěřitelný. Je to jako by nepsala, ale malovala - což je vlastně také její profese a snad proto má dar tak krásně vyprávět. Knížka je krásná a zároveň zvláštní a i když jsem ji už dočetla, tak ji mám stejně pořád v hlavě.

"A teď si věci třídím v hlavě do dvou sloupců. Napravo je To, na čem nezáleží. Nalevo je To, na čem záleží......................Na levé straně mám tebe. Samozřejmě že tam mám tebe."

18.10.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Jak je vidět, tak knížky od Nesba mohou skvěle fungovat i bez Harryho, i když jsem tomu původně nevěřila. Neuvěřitelně napínavý příběh, kde zlo ani dobro nejsou vždy jasně černé nebo bílé. Určitě stojí za přečtení.

05.10.2018 5 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Velmi silná kniha. Je to jedna z těch, po jejichž přečtení člověk sice knížku odloží, ale nedokáže o ní přestat přemýšlet.

SPOILER Přemýšlím o tom, jak moc velká krutost dokáže stejnou nebo snad i větší krutost vyvolat v druhém. Někdo má možná jasno, čí čin je horší...já si netroufám soudit. Těžko rozhodnout zda ten motivován ideologií a strachem nebo ten, jehož motivem je pomsta?

Jen POZNÁMKA, pokud se nechcete vše dozvědět předem, tak NEČTĚTE místní anotaci viz. výše - skoro jsem pak už nemusela číst a ochudila se tak o čtenářský zážitek.

22.09.2018 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Pro mě je knížka skvělá, když se od ní při čtení nemůžu odtrhnout a když jsem na konci, tak nechci, aby skončila. Tahle knížka je skvělá.

A Britt-Marie? Na tu budu ještě dlouho s úsměvem vzpomínat. Třeba když otevřu šuplík s příbory, když se ke mně náhodou dokutálí fotbalový míč a nebo když někde nad dveřmi vesele cinkne zvonek, protože to prostě jinak neumí....

22.09.2018 5 z 5

Až se mě dcera zeptá Až se mě dcera zeptá Halina Pawlowská

Jako člověk, který rád jí, oceňuji množství receptů, které vypadaly více než lákavě a jako věčný kuchař začátečník hlavně rady, které jsem si pečlivě zapsala. Knížka je takovou lehkou oddechovkou, za kterou dávám 3* plus 1*navíc za již výše zmíněné. Jenom upozornění, nečtěte, pokud máte prázdnou lednici.

10.09.2018 3 z 5

Sebevražda Sebevražda Édouard Levé

Nedokážu si představit to vnitřní rozpoložení, ani tak velkou psychickou bolest a smutek. A knížka? Dá se říct, že je zvláštní formou dopisu na rozloučenou? Omluvou nebo snad vysvětlením, že nechci ublížit, ale už nemůžu dál?
Ke knížce se budu vracet.
(8/18)

28.08.2018 5 z 5