IVANA0123 IVANA0123 komentáře u knih

Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Hana Hindráková

Na knihu jsem se těšila, ale čekala jsem něco jiného. Čekala jsem cestopis a román dohromady, prostě něco zajímavějšího, ale bohužel to je spíše román pro ženy, který se odehrává v Africe. Kniha se sice četla rychle, ale celkově mě nezaujala. Do příběhu toho bylo dáno mnoho, až tam na můj vkus toho prostě bylo moc. Kniha si jistě najde své čtenáře, ale za mně maximálně 50%.

30.06.2019 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak a mám nového oblíbeného detektiva. Joona Linna je opět zvláštní a svůj, jak už to u severských detektivek a jejich detektivů bývá, ale pro mě sympatickým způsobem. Zápletka byla super a prostřední část z minulosti mi vůbec nevadila, i když na chvíli příběh přerušila a posunula stranou. Naopak mi popis a způsob práce v hypnoterapeutické skupině přišel zajímavý. Na konci knihu už nešlo odložit a musela jsem ji dočíst v jednom zátahu. Spokojenost a za mě 90%.

25.06.2019 4 z 5

Hra o trůny #4 (komiks) Hra o trůny #4 (komiks) Daniel Abraham

Tak tento poslední díl jsem dala na jeden zátah, je naprosto skvělý a moc mě mrzí, že další knihy od G.G. Martina nemají grafickou podobu. A ještě mě mrzí jedna věc, že ilustrátora Tommyho Pattersona si nemohu dát mezi své oblíbené autory, protože v mém případě by tam patřil. Celou sérii jsem si moc užila a asi si časem dám i klasickou knižní podobu. A už teď se těším.

05.06.2019 5 z 5

Hra o trůny #3 (komiks) Hra o trůny #3 (komiks) Daniel Abraham

Mně se tento díl naopak líbil zatím nejvíc. Možná je to tím, že už se víc orientuji mezi postavami, ale hlavně byl hodně napínavý a plný zvratů a intrik, které jsem nečekala. Moc se mi líbila doplňková část s rozborem kreseb postav. A už se těším na závěrečný díl.

05.06.2019 5 z 5

Hra o trůny #2 (komiks) Hra o trůny #2 (komiks) Daniel Abraham

Opět skvělé. Vlastní příběh je napínavý, ale pro mě jsou na jedničku hlavně ilustrace. Vykreslení postav je perfektní, ale úžasné jsou hlavně celostránkové výjevy. Propracovanost detailů je u některých neuvěřitelná. Nejvíc se mi líbil turnaj, a pak noční pohled na orlí hnízdo. A můžu pokračovat na další díl...

27.05.2019 4 z 5

Hra o trůny #1 (komiks) Hra o trůny #1 (komiks) Daniel Abraham

Tato sága mě dlouho míjela, a tak jsem se to rozhodla napravit. Zvolila jsem komiks a vůbec nelituji. Sice jsem si musela vyrobit grafického pavouka hlavních postav, abych se v tom množství zorientovala, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Poutavý děj této středověké fantasy a hlavně skvěle propracované ilustrace Tommyho Pattersona mě uchvátily a já se hned chystám na další díl. Hodně zajímavá je i část, jak to vlastně celé vznikalo.

23.05.2019 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Opět velmi povedená detektivka. Zápletka z trochu jiného soudku a zase skvělá. Kam jen na ty nápady pan Dán chodí... Baví mě ty zvraty ve vyšetřování, když už se zdá vše jasné, tak je nakonec vše jinak. A tu partu z vražd nelze nemilovat... Rozhodně jedna z těch nejlepších od DD.

21.05.2019 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Velmi inspirativní kniha. Článků pana doktora jsem přečetla hromady a tak jsem zkusila knihu a jsem opět nadšená. Netvrdím, že se vším souhlasím - to snad ani nejde, ale názory tohoto moudrého člověka jsou vždy minimálně zajímavé. Jednu chybu ale kniha má. Chtěla jsem si vypsat nejzajímavější myšlenky a nemám nic. Musela bych totiž opsat půl knihy. Nezbude tedy, než si knihu časem znovu přečíst.

Tak aspoň jednu, která se mi líbila.
...Obojí začíná u postulátu slavného psychoanalytika Ericha Fromma "mít nebo být". My máme všechno, ale plete se nám to s "být". Když si můžu dovolit cestu kolem světa, jsem přesvědčen, že jsem někdo. Jenže my to máme jenom koupené. Naše "jsem" je přikrmováno materiální futráží, a protože ego se potřebuje nafukovat, kam až to jde nejdál, i materiální futráž musí být co největší.

15.05.2019 5 z 5

Zvláštní a přestože je tato povídka popsána jako "groteskní příběh muže", podle mě jde o velmi smutný příběh velmi osamělého muže. Nikdy k nikomu nemohl na delší dobu přilnout a vždy se postupně mezi ním a ostatními vytvořila propast. Nezapadal a pro ostatní se stával postupně břemenem. Rozhodně mi to nepřipadá jako šťastný osud. Audio kniha v podání Michala Dlouhého, skvěle načteno a tak přidávám * navíc.

06.05.2019 4 z 5

Hovory s Janem Werichem Hovory s Janem Werichem Jan Werich

Toto je knížka, kterou si ještě určitě přečtu několikrát. Pan Werich byl Mistrem svého povolání. Forbíny, které stvořil s panem Voskovcem a ve kterých později pokračoval s panem Horníčkem jsou nesmrtelné, skvělé a stále aktuální. Kdybych chtěla vypsat, co se mi v knížce líbí, musela bych ji opsat skoro celou. Tato tenoučká knížečka velká obsahem rozhodně stojí za přečtení. Za mě 5* a i to je málo.

29.04.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Na knížku jsem se dlouho chystala, ale byla jsem zklamaná. Námět mi přišel skvělý. Nesedl mi ale styl vyprávění. Hlavně v úvodní části, která se táhla a člověk se při čtení vlastně nic nedovídal. Snad to byl i autorčin záměr, aby si člověk uvědomil, jak pomalu a bezútěšně plynuly dny hlavní hrdinky - nevím, ale vůbec jsem se nedokázala začíst. Druhá část již byla napínavější, ale ve chvíli, kdy příběh začal mít spád, končí. Asi jsem čekala od příběhu něco jiného. Pro mě byl příliš rozkouskovaný pohledy do minulosti a chybělo mi víc podrobností o společnosti, kde se příběh odehrával.
Nicméně námět byl opravdu nápaditý a celý příběh je takovým mementem, kam může vést fanatismus a moc posílená strachem a nevědomostí. Celkově jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla. Za mně 3,5*.

23.04.2019 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha se mi moc líbila a za mě zatím nejlepší ze série. Má vše, co má detektivní román mít - napětí, sympatickou detektivní dvojici a slušné množství podezřelých. A musím říct, že se mi čím dál víc líbí i autorčin styl psaní, který je chvílemi sice dost popisný, ale ani tak nenudí. Těším se na další díl, pokud tedy bude, v což doufám.

17.04.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak ten závěr byl nečekaný. Knížka mi přišla dlouho rozvláčná a zdlouhavá, a pak najednou náraz a všechno je jinak a konec má neuvěřitelný spád. Ale musím přiznat, že styl mi úplně nesedl. Bylo to na mě tak nějak moc surové a vnitřně zlé, těžko se mi to vyjadřuje. Detektivky čtu ráda, ale z této mě až mrazilo. V budoucnu si od tohoto autora asi ještě něco přečtu, ale teď si dám určitě pauzu.

29.03.2019 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Pro mě hodně netradiční, ale vůbec ne špatná detektivka. Bylo zvláštní, jak každá kapitola působila, jako by začínal nový příběh a jak postavy v dalších kapitolách "ožívají". Detektivka se dobře čela, měla spád i napětí a pro mě nakonec nečekaný závěr a to jsem si ke konci myslela, že už "vím". Myslím, že by si zasloužila víc než 79 procent, které má nyní. Já dávám 4,5* - minimálně za nápad a čtivost.

19.03.2019 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Naprosto skvělé. Podle mě zatím asi nejdrsnější z knih od DD, které jsem četla, ale možná taky jedna z nejlepších. Hlavně druhá polovina už jela takovým tempem a praskala napětím, že se od knížky nedalo odejít. Na tomto autorovi začínám mít závislost. Rozhodně doporučuji.

13.03.2019 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Zábavné, vtipné a střeštěné. Mrakoplaš i Dvoukvítek jsou skvělí, ale musím přiznat, že moje nejmilejší postava je Zavazadlo. A velké sympatie má i Bethan. V knížce je tolik skvělých pasáží, u kterých jsem slzela smíchy, že je mi líto, že končím.

"Vy nejste strom, že ?"hlesl Mrakoplaš...
"Nebuďte blázen, stromy přece nemluví."
"Promiňte. To je tím, že jsme měli v poslední době se stromy nějaké potíže, a člověk je z toho celý zmatený, znáte to."
"Ani ne. Víte, já jsem kámen."

"Táboráky z knih?"
"Ano. Strašné, co?"
"To bych řekl!" souhlasil s ním Cohen. Ta představa byla hrozná. Každý, kdo nějakou dobu žil pod širým nebem, znal cenu dobré tlusté knihy, kterou jste mohli rozdělávat oheň celou sezonu, pokud jste vytrhávali jednotlivé listy opatrně. ....
.....Cohen věděl, že lidé píší do knih různé věci. Vždycky mu to připadalo jako strašlivé plýtvání časem.

07.03.2019 5 z 5

Vincent Vincent Barbara Stok

Moc pěkná kniha a zároveň i poučná. Miluju obrazy Van Gogha a díky této knížečce jsem se velmi nenáročnou formou dozvěděla něco víc i o autorovi. Škoda, že nejde touto formou dělat i učebnice. Myslím, že by se z nich učilo občas lépe než z těch klasických.

28.02.2019 4 z 5

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Pana Moravce čtu již několik let pravidelně ve čtvrteční MF Dnes, takže jsem některé jeho sloupky znala. To nic nemění na tom, že jsem se u jeho knihy dobře bavila. Díky jeho dílku třeba vím,
- že to co chtějí muži od žen a ženy od mužů patří často do kategorie utopie
- že říkat lidem vždy pravdu se většinou nevyplácí
- že není pěkné posílat během svátků hromadné SMS
- že prokrastinovat je naprosto normální
- že kvůli přebreptům a trapasům se svět nezboří...
No a takových mouder je v knize víc a některé vás s úsměvem zbaví i mindráků. Jen si knížku dávkujte a nesnažte se ji číst na jeden zátah. Tak pokud potřebujete jarní detox unavené a smutné mysli, tak zkuste.

27.02.2019 4 z 5

Tři evangelisti Tři evangelisti Fred Vargas (p)

Čtivá, napínavá detektivka, chvílemi pořádně zamotaná s nečekaným rozuzlením. Tři evangelisti jsou nenapravitelní vědátoři, kteří žijí každý ve svém století (a ve svém patře), ale s bývalým detektivním komisařem vytvoří neuvěřitelný detektivní tým. Dobře jsem se u knížky bavila. Za mě 4,5*.

24.02.2019 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další kniha od mojí oblíbené spisovatelky a opět spokojenost. Její styl se mi prostě líbí. Jak dokáže čtenáře napínat od první kapitoly a jak dokáže skvěle vykreslit prostředí a vy se na pustinu kolem sebe a na moře z vrcholku útesu můžete dívat společně s hrdinou knihy... skály, moře, fjordy. Sympatický detektiv. Postavy příběhu nejsou ani černé ani bílé, takže není jasné, kdo je vlastně ten špatný. Až v závěru se teprve začíná mlha příběhu rozjasňovat. Pro mě prostě ideální detektivka, kterou můžu jen doporučit dál.

"..nebojí se otevřených konců.... Naučí svou dceru nebo syna, že nic není definitivní. Že domov není hlína, do které zapustíte kořeny, je to hřejivý pocit, který si všude nesete s sebou. Že nejistota je vždycky lepší než jistota zlého. A že vůbec nevadí, když člověk neví, kde bude ten večer spát. ...Má celý svět"

21.02.2019 5 z 5