Iva095 Iva095 komentáře u knih

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

O něco lepší než první díl a ten konec mě utvrdil v tom že díl číslo tři musím přečíst co nejdříve. Skvělá nenáročná kniha.

14.07.2023 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Krátká, super jednohubka, kterou jsem měla přečtenou během pár hodin. Těším se na pokračování.

13.07.2023 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Kniha o smrti, životu a osudu. Moc krásný příběh. Kniha je hodně barevná obsahuje spoustu nádherných ilustrací. Jediné s čím jsem měla trošku problém je, že na každé stránce je strašně moc textu myslím, že to je i důvod proč se mi kniha nečetla moc dobře. Ale to je jediné mínus.

"Život je příliš vzácný a je to požehnání a velký dar, kterého je třeba si cenit."

"Člověk si musí dávkovat momenty, kdy se cítí jako totální pitomec."

"Život je nádherná lež, zatímco smrt je krutá pravda."

22.05.2023 4 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

I přesto, že jsem tuto knihu vůbec číst nechtěla tak jsem z ní absolutně nadšená. Kniha obsahuje devět příběhu, který se vzájemně proplétají, ale hlavně je psaná od konce. Vy na začátku knihy najdete konec a na konci začátek což je sice vzláštní, ale na druhou stranu to je geniální a skvěle to fungovalo. Maximální spokojenost a doporučuji absolutně každému.

18.05.2023 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Na tuto knížku jsem se těšila už od té doby co jsem se dozvěděla, že má vyjít. Tohle bylo tak strašně krásné čtení. Toto je tip knihy, který vám nemůže zkazit náladu naopak vám vyčaruje úsměv na tvaři. Denise i Vincenta jsem si zamilovala. Slunečné Španělsko, pláže, moře a slousta zábavy a samozřejmě dva kluci kteří jsou absolutnímy protiklady, ale postupně si k sobě nacházejí cestu. Moc a moc doporučuji.

"Člověk si musí umět najít pozitiva i na tom nejhorším, co ho potká, jinak by se s toho zblázni."

"Nebraň se věcem jen proto, že je neznáš."

06.05.2023 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Závěrečný díl triologie Renegáti, krásně zakončil celou sérii. Za mě nejlepší díl celé seriie. Bylo to plné akce a odhalovaní lží a tajemství. Samozřejmě mě nejvíce zajímalo jak se provalí totožnost Nightmare a Sentinela.
Knížka se četla stejně dobře jako předchozí díly. Konec byl hodně pohádkový což se dalo očekávat, ale taky se na konci objevilo jedno velké překvapení. Pro fanoučky superhrdinů a fantasy určitě doporučuji.

"Každý má noční můru. Já jsem asi ta tvoje."

"Kdo nemá duši, nemůže vnímat zázraky."

"Kdo nemá strach, ten nemá co ztratit."

09.04.2023 5 z 5

Životy známých spisovatelů shrnuty vtipnou formou. Pěkná, poučná knížka.

26.03.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Čtvrtá kniha ze série Romantických útěků nás zavede do Chorvatska na jachtu kterou si mohou dovolit jen bohatí lidé. Maddie je milá, sympatická holka s nízkým sebevědomím a Nick zase chudák, kterého si omotala okolo prstu modelka Tara, která byla na pár facek. Knížka se četla pěkně, ale některé části mi vadili. Právě ty kde se objevovala Tara se svojí kamarádkou Cory obě byli na pěst a pak ještě vlezlí Simon u kterého se mi zdálo, že nezná slovo ne. Krásný popis Chorvatska. Milá knížka s jasným koncem.

29.11.2022 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Všichni kdo milují Kroniky prachu by si tuto knížku určitě měli přečíst. Je to moc pěkná dodatková knížka ve které se toho spoustu dovíte i přes to, že je to jen pár stránek.

06.11.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Třetí knížka série Romantických útěku vás pošle do Paříže, do cukrárny kam už skoro nikdo nechodí a majitel z ní chce udělat bistro. Co si o této kníže myslím? Asi úplně to samé jako o předchozích dílech. Oddychová knížka od které neočekáváte vůbec nic. Hned od první kapitoly mi bylo jasné jak to dopadne, ale knížka se pěkně četla, několikrát jsem se i zasmála. Hlavní hrdinka byla sympatická. Krásny popis Paříže a všech těch dortíku. Další průměrná knížka která neurazí, ale ani nenadchne.

06.11.2022 4 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Další skvělý díl. Logan mi jako hlavní hrdina dokonale sednul.
Příběh byl napínavý, vtipný a pěkně se četl. Těším se na další díl.

15.04.2024 5 z 5

Atlasův paradox Atlasův paradox Olivie Blake (p)

Líbil se mi první díl a líbil se mi i tento.
Je to sice úplně jiné fantasy než na co jsem zvyklá, ale vůbec mi to nevadilo.
Nejvíce jsem si oblíbila Tristana a Nica a Parisa mi lezla na nervy úplně stejně jako v předchozím dílu.
Kniha se skvěle četla, jen je škoda. že to ho tam nebylo moc o té Společnosti.
Konec byl zase otevřený tak jsem zvědavá na další díl, který by měl být i závěrečný.

15.03.2024 4 z 5

Kopí protne vodu Kopí protne vodu Simon Jimenez

Příběh se mi moc líbil, ale kdyby byl pouze o Keemovi a Junovi tak bych si ho užila o hodně víc.

Kniha se krásně četla, je rozhodně originální a pro mně je velkým překvapením.

Jednu hvězdičku ztrhávám za to obrovzké množství vypravěčů, kteří mezi s sebou takovým zvláštním způsobem přeskakovali.

12.03.2024 4 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Kniha nebyla vůbec špatná, dobře se četla, děj pěkně plynul, konec byl nečekaný.
Já jsem spokojená.
Do pokračování se určitě pustím.

22.02.2024 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Co k tomu říct na to, že to byl zavěrečný díl tak jsem očekávala, že tato kniha bude nejlepší, ale to se ani náhodou nestalo.
Celý příběh bych zkrátila tak o 300 až 400 listů pak bych byla možná spokojená.
Takhle moc jsem se u čtení už dlouho nenudila, tam bylo tak moc zbytečných kapitol.
Píseň krve nasadila laťku hodně vysoko, Pán věže byl už o něco slabší, ale Královna ohně byla za mě úplný propad.
Teď si dám chvilku od autora pauzu a za nějaký čas se ještě pustím do Čepele krkavce.

14.02.2024 1 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Romantické knihy čtu minimálně, ale minulí rok jsem četla Hypotézu lásky a ta byla skvělá a byl to i důvod proč jsem se pustila do Hlavy plné lásky. Ráda bych řekla, že jsem nadšená úplně stejně jako z předchozí knihy, ale to bohužel nejsem.
Kniha se četla pěkně, děj krásně plnynul, našla jsem i spousty zábavných momentů, ale také jsem si chvílkama říkala , že to není tak dobré jak jsem doufala a že ty hlavní postavy jsou takové nijaké a vlastně se k sobě moc nehodí.
Kniha nebyla špatná, ale ani nebyla tak dobrá jak jsem doufala, že bude. Takže za mě průměr.

27.01.2024 3 z 5

V zajetí emocí V zajetí emocí Petr Eybl

Někdo nemá vůbec nic,
zatímco ty máš všude kolem sebe
spousta citu, péči, modré nebe...
a chceš pořád víc...

Moc povedená básnická sbírka. Určitě se k ní časem vrátím.

Někdy musíš projít temnotou,
abys našel světlo.
A setkat se s hrůzou mrazivou,
abys poznal teplo.

23.01.2024 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Nebylo to špatné. Kniha se pěkně četla, ale stejně jako u první autorčiny knihy tak i teď jsem měla problém z tím jak málo se na scéně objevoval Josef Bergman a jak málo se vyšetřovalo.
Na to že je jedná o detektivku tak to bylo slabé.

19.01.2024 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Tento díl byl tak moc překombinovaný, že jsem se v něm ztrácela až do úplného konce, který byl prostě a jednoduše špatný.
O proti prvnímu dílu to bylo slabé.

13.01.2024 3 z 5

Holka mých snů Holka mých snů Rachael Lippincott

Kniha mi dala přesně to co jsem od ní očekávala. Milý, pěkný a celkem dost svižný příběh, u kterého můžete úplně vypnout, nemusíte přemýšlet nad tím jak to asi tak dopadne, to je dané od začátku.

Myslím, že od autorky zkusím i nějakou jinou knihu.

19.12.2023 5 z 5