Infary Infary komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

I když poměrně tenká kniha ze seznamu povinné četby, nedočetla jsem a pokoušet se o to už nebudu.
Přelouskala jsem asi pět stránek a byly pro mě nudícím utrpením...
Seriál určitě lepší.

02.05.2011 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Úžasné dílo. Mělo by se číst v hodinách dějepisu.

09.01.2011 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Nevím proč, ale vůbec jsem nepochopila, co toto dílo má znamenat! Hlavní myšlenka je přežít. Ale to zdevastované prostředí a nikde nic. Divný. Sice se četla dobře, vtáhla mě do děje, ale vážně ji nepobírám.. Za pár let ji zkusím znova!

30.11.-0001 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Proč na obal knihy dali fotku z filmu? Když režiséři nedodrželi ani blbou barvu vlasů..? V knize je hlavní hrdinka brunetka.
Ale i přesto se mi film líbí víc. Dojemný a krásný příběh. Knížka se čte suprově, vtáhla mě do děje. Ale já mám ráda šťastné konce a prostě film je pro mě hezčí.
Každopádně skláním poklonu panu Nicolasi. Občas nechápu, jak takový hezký román může napsat chlap =)

04.09.2011 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Napínavé, strhující.. Další eso mezi knihami.
Ovšem, jednička se mi líbila kapku víc.
A také bych brala konec o pár stránek prodloužený.
Ale i v tom je to kouzlo, že už si každý dopředstaví závěrečné uklidnění situace sám...

27.04.2011 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Výborná kniha z dob válečných. Ovšem mou oblíbenou od Remarqua zůstává Čas žít, čas umírat.

21.11.2010 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Velice zajímavá kniha, která se dobře četla, ovšem nečekejte zase něco extra záživného..
Vznešená, psaná s rozmyslem a hlubším významem.
Vyskytuje se v ní mnoho myšlenek a především to, že pokud máme nějaký sen, nikdy se nemáme vzdát,
ale celý život o něj usilovat.
Toto dílo nemohu srovnávat s jinými dosud přečtenými knihami.

30.11.-0001 3 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Úžasné dílo. Sice jsem někde zahlédla, že po prověřování některé věci nejsou podle pravdy, ale na tom už mi nesejde. Četla jsem jedním dechem, občas se ztratila kdo mluví, ale jinak mi styl psaní vyhovoval. Opravdu se s tím nesere a některé úvahy a myšlenky mají něco do sebe. Podle mě je to nejlepší dosud vyšlá kniha o drogách!

Můj přítel Leonard Můj přítel Leonard James Frey

Střípky se mi líbily víc.
Ale i Leonard je skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.
James měl těžkej život a snad už bude jen šťastnej.
A pořád je mi líto Lilly. Neměla to dělat.

15.05.2011 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nenechte se odradit začátkem, který není zrovna extra záživný. Však to pravé přijde vzápětí.
Skvělá, úžasná, fantastická detektivka. Více nemám slov.
Všem doporučuji!
A.. Víte kdo posílá ty lisované a zarámované květiny? Nechte se překvapit.

31.03.2011 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Pro mě od Coelha zatím nejlepší!
Krásný příběh, skvělé myšlenky, které se objeví vypsané někde na papíře.
Knížka, která zůstane v paměti a rozhodně si ji znovu přečtu ve čtyřiadvaceti.

25.12.2010 4 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Úžasná knížka. Psáno většinou ve formě mailů a dopisů, ale vše se bez problémů pochopí.
Jediné co se mi nelíbí, jsou věkové posuny. Začnou na pěti, pak jsou najednou náctiletí a o pár stránek dál dospělí.. I když i to přispívá k celkovému kouzlu.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

SPOILER!!!!
Nemyslím si, že by malý pobodaný kluk se špatnou plící dokázal zabít zdravotní sestru, utéct z nemocnice a zabít další lidi, byť třeba není psychicky v pořádku.
Absolutně se mi nelíbí, že se hlavní záporák, ten, kdo za to všechno může, objeví až v polovině knížce. Vždyť o tom detektivky nejsou. Nač si tak dlouho lámu hlavu s tím, kdo by ten hrozný čin mohl spáchat, abych pak přišla na to, že vlastně na scéně vůbec nebyl.
Se severskými autory se roztrhl pytel. Ovšem né všichni se vyrovnají Larssonově kvalitě.

31.08.2012 3 z 5

Nechápu, jak pan Hercule Poirot dokáže přijít na takové zapeklitosti. A už vůbec nechápu, jak takové zapeklitosti a řešení mohla paní Agatha vymyslet! Vynikající čtení.

01.01.2012 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Tato světová klasika se mi četla opravdu dobře. Většina knihy mě bavila, ale našly se i (pro mě) zbytečné stránky týkající se zemědělství a podobné rozvleklé věci, které bych omrzela. Plus se mi nelíbil konec. Čekala jsem jiný způsob..
Každopádně velmi dobrá povinná četba!

07.01.2011 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tuto knihu jsem louskala snad měsíc a na chuť jsem jí nepřišla! Četba pohodová, ale nenadchla mě. Na můj vkus moc popisu a žádná "akce". Alespoň jsem se sem tam zasmála.

30.11.-0001 2 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Má první válečná kniha.. Úžasná! Sice jsem tajně doufala, že to skončí dobře, ale opak je pravdou, což mě v tomto případě i mrzí. Ale válečná kniha s dobrým koncem.. ve většině případů to dohromady nejde.

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Má první kniha od tohoto autora. Četla se velice dobře, zajímavý a napínavý děj. Možná mě trošku zklamal ten konec, ale holt vše dobře nedopadá.. Ale spíše je dobře, že to nebyl happy end.

30.11.-0001 4 z 5

Tajemství oběšenců Tajemství oběšenců Beverly Connor

Zajímavá a dobrá detektivka, ovšem vadilo mi, že se pachatel objevil až skoro na konci knížky..

02.08.2011 4 z 5

Memento Memento Radek John

Skvělá kniha, ovšem pro mě trošku pohádka. Milion malých střípků mám prostě raději.

18.11.2010 3 z 5