INCOGNITOREADER INCOGNITOREADER komentáře u knih

Sága 9 Sága 9 Brian K. Vaughan

Tak tohle byl mazec! Obálka totálně klame tělem a uvnitř se skrývá doslova nářez. A ten konec? Kde je další díl? Proč mi to děláte?!

16.09.2020 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Vlka jsem četl jako jediný díl ze série. Možna to byla chyba... Kniha mě nebavila. Děj mi přišel pomalý. Navíc první kapitola zbytečné prozradí něco co vás připravuje následné o napětí. Knihu jsem nedokázal dočíst a musel jsem ji odložit. Proto 1*.

12.09.2020 1 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Skvělé! Celá série je skvělá. Rozhodně je třeba číst díly postupně. Málo kdy se vidí série, která si nastavenou laťku drží ve všch dílech. Rozhodně doporučuji. Pokud je to poslední díl, je to veliká škoda. Moc bych si přál další díly!

12.09.2020 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Poslouchal jsem jako audio knihu. Je hodně dobře načtena panem Jiřím Švarcem. Jinak platí to stejné co u prvního dílu. Příjemná oddechovka, která nemá hluchá místa. Tenhle díl se dá směle přirovnat k Danu Brownovi. Určitě budu v sérii pokračovat.

07.09.2020 4 z 5

Sága 8 Sága 8 Brian K. Vaughan

Osmy díl.. Jak hodnodit osmý díl hodně nadupané, nadprůměrné série a neříct nic co se tam děje po prvním dílu? Pořád je to hodně dobré, jen mi přijde, že už trochu se tady opakují nějaké nápady z předešlých dílů (jako přidání postavy, která má hlavní motivaci pomstu). Navíc, některé postavy z minulých dílů naopak nemají skoro žádný prostor.

28.08.2020 4 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Označil bych to spíše jako takový lehký psycho thriller pro ženy. Jde tady o stalking a docela slušného magora. Zápletka je trochu průhledná, a v druhé půlce a hlavně před finále je děj zbytečně natahovaný. Ale finále samotné je napínavé. Není to nic výjimečného nebo převratného, ale jako oddechové čtení se určitě hodí.

27.08.2020 3 z 5

Sága 7 Sága 7 Brian K. Vaughan

Potřeboval jsem si spravit chuť něčím hodně dobrým. A Sága nezklamala. Je to zase jízda!

21.08.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Já se bohužel k ódám na tuto knihu nepřipojím. Za mě příšerně pomalé tempo, velice dlouhá kniha. Nudil jsem se. Příběh sice zajímavý, ale potřeboval by zkrátit. Na straně 324 jsem to vzdal a přečetl si konec...

21.08.2020 1 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Kniha mě dost překvapila tím, že je vyprávěna z pohledu první osoby a ne klasicky vypravěčem. Tady se jedná o vyprávění sestry, která byla najatá, aby se starala o manželku archeologa v Iráku. A vypráví nám příběh a svoje poznatky. Poirot se objevuje poměrně pozdě a mě kniha docela nudila. Mám detektivky rád, i jiné knihy od Agathy mám rád, ale tady mi to bohužel nesedlo.

15.08.2020 2 z 5

Pět dílků pomeranče Pět dílků pomeranče Joanne Harris

Co rozhodně musím vyzdvihnout je atmosféra a prostředí kde se kniha odehrává. Francie, malá vesnička, farma, sad, pole, řeka, malé městečko... To všechno je tady tak mistrně popsáno, že to prostě vidíte. A vidíte přesně to co autorka chce abyste viděli. Příběh má dvě časové roviny "součastnost" a období druhé světové války. Příběh vypráví Framboise nejdříve jako 9ti létá a poté jako 64 letá vdova. Postupně se odhaluje tajemství a důvod proč je taková jaká je. Příběh skáče ze součastnosti do minulosti a zpátky. Napětí by se místy dalo až krájet! Máte chuť vyskočit a zakřičet "Nedělej to" nebo něco podobného. Příběh je strhující. Nebudete moct knihu odložit, budete chtít vědět co se stalo, a budete chtít i vědět jak Framboise vyřeší situaci v součastnosti. Málo kdy se stane, že obě příběhové linie jsou stejně poutavé. Ale tady to tak je. Pokud knihu někde objevíte v antikvariátu, skočte po ní!
ALE VAROVÁNÍ:
Nikdy nečtěte knihu na lačno. Obsahuje tak neuvěřelné popisy jídla a vaření, že to může způsobit až "utrpení" v případě, že jste třeba na dietě:-)

12.08.2020 5 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Příběh, kde se přítomnost střídá s minulostí. Kde se dostáváme na ostrov k majáku uprostřed velkých kanadských jezer. Popis přírody a jezera byl dokonalý a v duchu jsem to vše viděl. Příběh plyne pomalu. Skáčeme že součastnosti do minulosti. První kapitola je psaná úplně jinak než zbytek knihy. Pokud vás vyděsí tak se nebojte. Hned po ní se to změní. Hlavní příběh mě zaujal a odkrývání dávného tajemství mě rozhodně zajímalo. Bohužel myslím, že knize ublížil překlad. Místy jsou věty hodně kostrbaté a nedovolí rychle číst. Musíte se třeba i vrátit a pochopit. Za mě kniha dostává 3,5⭐ .

08.08.2020 3 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Pokračování Křiváků je konečně tady! Děj začíná prakticky hned po konci prvního dílu. Začátek mi přišel trochu pomalejší. Trochu trvá než se se Stivie ponoříme do řešení záhadného únosu a všeho co se na akademii děje. Zamrzí chyby a překlepy. To je škoda. Překvapilo mě, že druhý díl není jen tradiční výplň před finálním dílem a skutečně se tady část tajemství odkryje. Minimálně ta část z roku 1936. A konec? Ten konec! Kdy, že u nás vyjde třetí díl?

08.08.2020 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tři ženy, tři příběhy. Na skromné délce 183 stran autorka rozehrála tři silné ženské příběhy. Začínáme v Indii, pokračujeme přes Sicílii až do Kanady. Vzhledem k tomu, jak je kniha krátká a ještě obsahuje tři dějové linky, tak děj je podaný tak trochu zkratkovitě. To, ale neznamená, že děj nebyl zajímavý. Upřímně moc rád bych si přečetl příběh z Indie více rozepsaný na délku celé kniha a třeba i více ukončený. Po pár prvních stránkách je čtenáři jasné kam celá kniha směruje a co se na konci zákonitě musí stát. Překvapil mě, že konec byl až moc detailně a moc "na sílu" vzhledem k tomu, jak vše ostatní je většinou jen tak lehnce nastíněno a ne vyloženě do detailu popisováno.

29.07.2020 4 z 5

Sága 6 Sága 6 Brian K. Vaughan

Po výborném pátém díle opět trochu slabší díl. Ale slabší znamená pořád zatraceně hodně dobrý! Někde jsem zaslech mini "SPOILER" , že sedmý díl má být hodně přelomový. Tak možné právě proto, opět takové zpomalení před tím, než děj zase bude pořádně akcelerovat. Těším se na to!

28.07.2020 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Hodnocení je za mě někde mezi 3-4 hvězdičkami. Rozhodně se jedná o lepší knihu než byl předešlý díl. Kvalit původní trilogie samozřejmě nedosahuje, i když mi přišlo, že se snaží "napodobit" třetí díl hlavně tím případem z politického prostředí. Máme tady na jedné straně pokračování tažení za pomstou a za sestrou Lisbeth Kamilou. Na druhé straně je tu případ úmrtí bezdomovce, který není původem ze Švédska a nikdo neví jak se tam vlastně dostal. Sérii přeju, aby už mohla dál nerušeně spát.

27.07.2020 3 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Mix Dextera a Hanibala Lectera? Tohle slibuje obálka. A ano. Opravdu to v knize dostaneme. Jedná se o poměrně hodně promyšlený případ únosu, který je opravdu zamotaný a nedá vám moc vodítek na odhadnutí kdo je únosce. Jak je tady zmíněno v jiném komentáři ten motiv pro únos není úplně domyšlený. Ale nic to nemění na tom, že postava Timothyho Blakea je hodně zajímavá a já doufám, že u nás vyjde i další díl.

25.07.2020 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Co k tomuhle napsat?
Dodnes si pamatuji zážitek, když jsem poprvé viděl Šestý smysl! To bylo něco! A teď si představte, že tohle zažijete v Útočišti čtyřikrát! Je to neuvěřitelné. Je to čtivé. Je to šokující! Je to jedním slovem skvělé!

23.07.2020 5 z 5

Sága 5 Sága 5 Brian K. Vaughan

U minulého dílu jsem psal, že to vypadá jako když se zpomaluje před nečím velkým. A měl jsem pravdu. Tohle byla teda jízda!! Od začátku děj letí kupředu a je to fakt nářez!

22.07.2020 5 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Začátek byl pro mě zmatený. Předmluvu bych aspoň já sám dal raději na konec knihy jako doslov. Potom by to na čtenáře zapůsobilo mnohem více. Já sám jsem předmluvu po dočtení četl znovu.
V knize se rozbíhají čtyři dějové linie. Příbeh Rebeky, dánky, která v Africe v 17ti letech jede autem do nemocnice, protože rodí.
Příběh Angel, která byla jako 10ti letá unesena rebely a vycvičena jako dětský voják a později sloužila jako sexuální otrokyně.
Příběh Kima, policejního vyšetřovatele, který musí odhalit pachatele brutální vraždy dívky afrického původu v Kodani.
A příběh Plukovníka, vůdce rebelů, který si buduje armádu dětských vojáků.
Nemůžu ríct, jestli je to tím, že mám relativně hodně načteno, ale to nějvětší odhlaní v knize, mě nepřekvapilo. Věděl jsem to, že to tak bude už dlouho před odhalením. Kniha obsahuje i jeden "fuj" moment a je tak možné, že to někoho i znechutí. I přes to, že bylo dopředu jasné k čemu celý příběh směřuje a že VELKOU náhodou se všechny příběhy propojí, tak to neubírá nic na tom jak mě závěr zasáhl. Kniha byla neuvěřitelně čtivá. Nemohl jsem se odtrhnout a musel jsem číst dál a dál. Rozhodně doporučuji.

22.07.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Pokračujeme ve velkém stylu. Provedení vražd, je brutální! Jejich počet je hodně vysoký. Vraždy jsou dílem naprosto zvráceného šílence, nebo šílenců? Každopádně míra brutality se tady prakticky rovná Chrisu Carterovi. Rozhodně to není čtení pro slabší povahy. Příběh je opět hodně rychlý, žádné zbytečné odbočky, nenechá vás vydechnout ani na chvilku. Rozhodně doporučují.

14.07.2020 5 z 5