INCOGNITOREADER INCOGNITOREADER komentáře u knih

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Způsob psaní mi bohužel vůbec nesedl. A díky tomu jsem knihu odložil. Měl jsem opravdu velká očekávání i díky % tady. Ale bohužel, se kniha nečte vůbec dobře. Už prolog, který by vás měl chytit a navnadit na zbytek knihy díky tomu působí dost kostrbatě a napětí mu chybí.

02.02.2021 1 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Zvláštní kniha. Asi do strany 100 jsem uvažoval, že ji nedokážu dočíst. Ale potom se to neuvěřitelně rozjede. Vyšetřování mě bavilo i když si vrchní inspektor nechává spoustu informací pro sebe až na závěrečné odhalení. I tak se mi povedlo vraha odhalit. Kromě jeho motivů. Jen to kdo to je. Je to rozhodně slibný začátek série!

01.02.2021 3 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Taková krátká sci-fi jednohubka. Je opravdu krátká , takže o světě kde se kniha odehrává se skoro nic nedozvíme. Ale nebráním se dalšímu dílu.

28.01.2021 3 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Navazující série na knihy ON a MY. Tady se nám už vymění hlavní posty a z původně vedlejších se stávají postavy hlavní. Říkám upřímně, že tahle kniha už je o něco slabší. A vinu na tom asi nese hlavně ta výměna postav. Protože Jamie a Wes jsou skvěle napsané charaktery a jsou to fakt sympaťáci. Oproti tomu Jess je docela typická hrdinka romantických knížek a Blake je super vedlejší postava, ale když je ho moc tak je ho prostě moc.

27.01.2021 3 z 5

My My Elle Kennedy

Většina romantických příběhů končí tím, že se hlavní postavy dají dohromady a .... co bylo dál? Žili šťastně až do smrti? Opravdu? Už třeba Sněhurka od Disneyho z roku 1937 ukazuje jak většina romantických příběhů skončí. Princ políbí Sněhurku, naloží na koně a směřují k zámku, který se koupe ve sluneční záři.
Ale je to opravdu tak? MY právě přesně ukazuje jak to je dál po tom typickém romantickém happyendu.
Sledujeme to jak nově vzniklý vztah ustojí všechny tlaky okolí. Především se rozvíjí téma co se stane když se objeví první přiznaný gay v NHL. Ale nejen to. Řeší se i další problémy. Hlavně co se stane když spolu partneři přestanou komunikovat. Ubylo sexuálních scén. Přibylo důležitých témat. Četlo se to stejně dobře a rychle jako ON. Doufám, že u nás vyjde i dodatečná novela, kterou jsem viděl na Goodreads.

26.01.2021 5 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Začátek byl pro mě docela zdlouhavý a než se rozjede to pravé vyšetřování tak to nějakých 100 stánek zabere. A myslím, že by knize pomohlo celkové zkrácení někam na 270 - 300 stran maximálně.
Děj knihy je zasazený do fiktivního města Pacific City ve "federaci". Takže řekněme fiktivní spojené státy. Tohle mi obecně docela vadí, když český autor zasadí děj do USA. Nemám to rád ani ve filmech. Tady, ale chápu proč tomu tak je. Sériový vrah by v ČR prostě nefungoval tak jako v "USA". Co mi, ale vadilo dost bylo počešťování jmen. Pokud je tedy děj v "USA" a postava se jmenuje David ("Dejvid") tak by podle mě nemělo dojít k tomu, že na další stránce je oslovovaný jako Davídek. S tím se pojí i dialogy obecně. Když vezmeme v úvahu, že se jedná o detektivy a ještě z "USA" tak celkově mi to úplně nesedělo. Výrazy typu: Jůůůů apod. Taky docela sexistické komentáře vůči ženám a gayům by v "USA" úplně neprošly bez povšimnutí a mělo by to dohru.

25.01.2021 3 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Co vás doslova hned praští do očí je obálka! Ta je jedním slovem nádherná! Na fotkách ani z daleka nevypadá tak jako ve skutečnosti.
Kresby uvnitř jsou krásné a někdy az dech beroucí.
Příběh vypráví seznámení Harleen a Jokera a ukazuje zrod Harley Quinn. Je to příběh plný pochyb, naivity, sebestřednosti, obelhávání, tragédie a v neposlední řadě lásky.
Je to opravdu mistrovské dílo a moc jsem si ho užil.

20.01.2021 5 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Miloval jsem Stopy hrůzy a když jsem viděl, že existuje jejich pokračování tak jsem jásal. Nutno podotknout, že jsem původní Stopy hrůzy četl někdy před 20ti a více lety :-) Mám je spojené s velkou dálkou nostalgie. Kniha je rozhodně určena pro mladší čtenáře a dospělému čtenáři nemá asi moc do z literárního hlediska nabídnout. Ale určitě zaujme všechny fanoušky Stop hrůzy. Za mě každopádně knize nepomáhá délka, původní knihy měly něco okolo 120 - 150 stránek. Tady máme 216 a i když by se mohlo zdát, že je více prostoru tak podle mě to naopak děj natahuje. Příjemný návrat z nostalgie, ale objektivně nemůžu dát vyšší hodnocení.

18.01.2021 2 z 5

On On Elle Kennedy

Pro mě docela dost velký šok. Vůbec by mě nenapadlo, že se mi bude tahle kniha líbit. A navíc tak moc. Přečteno za jedno odpoledne. Čte se úplně sama. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci. Romantické ani erotické knihy většinou nečtu, ale tohle bylo něco jiného. Hlavní hrdinky romantických knížek jsou většinou..... jak to jen politicky korektně říct... totální blbky. To tady v případě gay páru nehrozí :-) A ano jedná se o erotickou knihu, takže sexuálních scén je tu dost. Ale v rámci žánku je to pecka.

16.01.2021 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Na čtení jsem čekal až i u nás bude sníh a mráz a dočkal jsem se. Máme tady partu bývalých kamarádu profi snowboardistů, kteří se po 10ti letech vrací na místo kde trénovali a kde se jejich cesty rozešly po tragické události. Strídají se nám kapitoly ze současnosti a z doby před 10ti lety. Začátek byl na mě docela zdlouhavý a mohl by se trochu zkrátit, aby kniha nabrala rychlý spád. Každopádně druhé dvě třetiny knihy už letí ke konci jak splašený kůň a tísnivá atmosféra na opuštěné horské chatě by se dala krájet. Dokonce jsem se při čtení i chvílemi bál.

15.01.2021 4 z 5

Atentátník Atentátník Ulf Schiewe

Historický thriller který odkrývá přípravu atentátu, který odstartoval první světovou válku. To a nádherná obálka mě ke knize přivedly. Na mě byl začátek až moc pomalý. Knihu bych určitě zkrátil, aby bylo čtení svižnější. Knihu bych označil za historickou s prvky thrilleru. Asi díky tomu nebyla úplně pro mě. Bude spíše sedět milovníkům historických a válečných knih.

15.01.2021 3 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Vražedný rozsudek má oproti "Lhůtě" +100 stránek. Začátek je trošku pomalejší díky tomu, že Sabina začala studovat, takže se nevrháme po hlavě na honbu za dalším sériovým vrahem. Ale druhý dějová linie frčí hned od začátku. A za chtíli se přidá í Sabinina linka a potom celá kniha jede až do konce. Napínavé, dechberoucí, skvělé. Mám další oblíbenou sérii. Doufám, že budou vycházet další díly.

11.01.2021 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Thriller z Rakouska a Německa je pro mě změna oproti UK nebo USA a není to vůbec na škodu. Máme tady příběh docela dost velkého pošuka, který své oběti nejen zabijí, ale doslova je i perverzně mučí. Použiji jen to co je v Prologu a to, že unese ženu a celou ji zalije betonem, ale tak, aby měla obličej venku a on ji mohl udržovat při životě ještě nějakou dobu. Zní vám to zvráceně? To je teprve Prolog! Potom co takhle někoho unese zavolá někomu blízkému a ten dostane možnost uhodnout koho unesl a proč a když se to podaří tak unesený bude žít. Máme tu dva vyšetřovatele Sabinu a Maartena. Je to docela zajímavá dvojice a zajímá mě jak to bude s nimi v dalších dílech. Jediná výtka by byla k pár chybám v překladu (např. Mickey Maus místo Mickey Mouse) . Moc se mi kniha líbila a už dlouho jsem něco takového neudělal. Jdu číst hned druhý díl.

05.01.2021 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Já poslouchal audioknihu, výborně načtenou Veronikou Lazorčákovou. To načtení velkou měrou způsobilo, že jsem knihu doposlouchal. Nejsem cílová skupina. K young adult už mám docela daleko. A tak mě toto téma úplně nevzalo. Začátek byl slibný, ale potom od určité události kniha nabrala směr, který me upřímně moc nezajímal a tak mi trvalo opravdu hodně dlouho se proposlouchat nakonec. Neříkam, že se jedná o špatnou knihu. To vůbec. Jazyk, kterým je napsána je krásný. Až se nechce věřit, že je to prvotina.

30.12.2020 3 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Musím říct, že se mi Vražedný chlad líbil ještě více než Zátiší.
Jako bonus se děj knihy odehrává o Vánocích a i když je to detektivka kde se řeší jedna či více vražd tak to na mě mělo opravdu vánoční vliv. Tím, že se kniha opět odehrává ve vesničce Three pines tak je to jako návrat domů a stejně tak jsem se cítil. Jsou tu staré známe postavy a prostředí.
Od začátku jsem měl teorii o tom, kdo je vrah, na chvíli mě autorka skoro přesvědčila falešnou stopou, že jsem se spletl, ale nakonec jsem to opravdu odhadl dobře a to mi udělalo radost. Protože tohle je detektivka, kde je hodně podezřelých a stačí si jen vybrat. Rozhodně se nejedná o průhlednou zápletku. Tleskám!

22.12.2020 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Detektivní jednohubka, která je řekněme spin of k detektivní sérii s Patrikem a Erikou. Ale bohužel nedosahuje kvalit původní série. Jedná se o variaci na klasickou detektivku kdy.je skupina lidí uvězněna a stane se vražda. Okruh podezřelých je omezený a vyšetřování začíná. Tedy by spíše mělo. Tady to docela drhne a moc se nevyšetřuje. Škoda. Podobné téma se dá zpracovat brilantně.

16.12.2020 2 z 5

Satan Satan Mario Mendoza

Velmi útlá kniha, která má jen 200 stran. Ale skrývá velmi silný příběh. Příběh, kde se několik zdánlivě samostatných příběhu několika postav proplétá až do úplného závěru. Příběh je vystavěný na skutečné události a o to je to celé děsivější. Je to pro ně veliké překvapení a rozhodně doporučuji.

15.12.2020 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

V tomto díle se vracíme jak do dětství Kim a do nevyřešených vzpomínek, tak i do novější minulosti odkud se vynoří někdo, kdo chce Kim dost brutálním způsobem připomenout její nejhorší vzpomínky a pomstít se jí.
Pokud čtete tuto sérii, tak víte, že Kim není rozhodně žádná miss sympatie a tak ta fronta, kdo by tohle mohl všechno dělat je docela dlouhá.
Měl jsem několik teorií a ani v jedné jsem se netrefil. Takže Bravo, Angelo! Převezla jste mě :-)

10.12.2020 5 z 5

Ďáblovo zlato Ďáblovo zlato Vojtěch Záleský

Čtivě napsaný příběh z 20. let, kdy USA vládne mafie a prohibice. Při čtení jsem měl pocit, jako když sleduju gangstersku ze zlaté éry Hollywoodu. Příběh začíná ve vesničce v Československu odkud se dva bratři, naivní Adam a ambiciózní Antonín, vydávají každý zvlášť na cestu do vysněné "Ameriky". Americký sen se oběma po připlutí docela rychle rozplyne a musí se podle toho zařídit. Prostředí mafie je tady dobře popsáno, jak funguje uvnitř i navenek. Původně jsem si myslel, že Ďáblovo zlato je prostě whiskey, ale tak to není. Je to nový druh alkoholu, který znamená doslova revoluci a každý by chtěl mít něco takého pod kontrolou. Kniha se mi četla dobře a rychle a na konci příběh graduje do napínavého finále. Já jsem si nicméně nedokázal ani Adama ani Antonína oblíbit.

04.12.2020 4 z 5

Hra o tuříny Hra o tuříny Madame Lady

Čekal jsem vtipné pojetí slavných scén ze Hry o trůny. No bohužel jsem se při čtení moc nezasmál. Za mě upřímně docela zklamaní. Místy byl humor bohužel trapný. Máte přečtené za půl hodinky. A zapomenete na to ještě rychleji.

02.12.2020 2 z 5