Ostrov strachu

Rachel Martinovou přátelé varovali, ať na narozeninovou párty Brendana Feara, která se koná v letním sídle jeho rodiny na tajemném ostrově, nechodí. Jenže Rachel je do Brendana zakoukaná a má radost z toho, že ji pozval. Oslavenec má na večírek v plánu spoustu her. Ovšem jednu hru neplánoval nikdo – hru na vraždu. Jak hosté jeden po druhém umírají, Rachel si s hrůzou uvědomuje, že jsou spolu s dalšími studenty na malém ostrově v pasti s někým, kdo je zřejmě chce všechny zabít. Jak z té smrtící hry uniknout? Rachel neví, komu může věřit. Na ostrově Strach nic není takové, jak se zdá…

R. L. Stine se tímto románem opět vrací do Shadyside, města nočních můr, stínů a nefalšované hrůzy, a ke světoznámé sérii Ulice strachu, která započala jeho kariéru spisovatele hororů pro mládež. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326665/ostrov-strachu-aik-326665.jpg 3.626

Návrat do Ulice strachu (1.)

Party Games (2014)

Literatura světová, Horory, Pro děti a mládež
Vydáno:, Baronet

klarushka-1

Cca půl roku zpátky jsem si zakoupila knihu Tajemství od Zuzany Černé, které mě vrátila do mých dětských let, kdy jsem četla Stopy hrůzy. Po dlouhé době jsem si je tak připomněla a začala se zajímat o autory, kteří tyto knihy psali. S překvapením jsem zjistila, že R.L. Stine vydal letos dvě knihy, a to právě tuto (Ostrov strachu) a ještě druhou Nebuď dlouho vzhůru. Obě jsem si zakoupila. Po přečtení Ostrova strachu musím tak trochu říci, že je to kniha spíše pro mladé čtenáře (ostatně stejně jako celá edice Stop hrůz) a již mě tak nenadchla. Ale určitě ji mohu doporučit jako pohodovou letní četbu.

Rodaw

Pokud knížku hodnotím z mého hlediska - 21 let a milovnice hororů, cítím to tak na ty 2-3 hvězdičky. Protože tohle není horor a ten konec se mi moc nelíbil :D
Ale cílovka této knížky je jiná - mladší čtenáři. A těm bych tuto knížku doporučila a myslím, že se bude líbit. Takže záleží, z jakého hlediska se na to koukáme.
Doporučuji mladším čtenářům a nebo lidem, kteří se chtějí jen trošku bát a chtějí něco podohového:)) (ovšem s tajemnou atmosférou, ta tam cítit je!!)

adela3429

Čekala jsem od toho víc, ale čtení jsem si užila. Vyvolává to ve mně obrovskou vlnu nostalgie, úplně jsem si vzpomněla, jak jsem horory tohohle autora v dětství hltala. :)

Nekťa

Nostalgický návrat do doby, kdy jsem hltala edici Stopy hrůzy. Autor píše stále stejně dobře a i když už nejsem věkem ta správná cílová skupina, knížka se četla dobře a líbila se mi. Už se těším na další v sérii :-)

Alpasstyle

Kniha je pohodová, hned od začátku jsem se do ní začetla a nemohla ji opustit. Autor zbytečně nic nepopisoval a neprodlužoval (jak to občas v knize bývá), a tak nemáte čas se začít někdy nudit. Plujete v knize, až jste najednou u konce. Byla to celkem napínavá jízda, u které nikdo neví jak bude pokračovat a jak skončí. Doporučuji. :-)

LenkaWal

Knížka napínavá od začátku až do konce. Velkou část jsem teda uhodla, i když jsem té své teorii ve skutečnosti nevěřila. No, bylo to tak. Ale i tak mě knížka bavila. Je kraťoučká a děj se neměl čas vléct.

TheRaven

Skoro každý z nás četl Stopy hrůzy, a kdo říká, že ne, ten je čte dodnes. Já je kdysi jako čerstvě náctiletý zbožňoval, leč později nadšení poněkud ochladlo. Před pár lety jsem se rozhodl, že zjistím, co nás na tom tak fascinovalo a každý rok se teď snažím už jen pro tu srandu nějaký ten kousek přelouskat. Když jsem viděl, že Baronet se u nás znovu pokusí oživit zájem o R. L. Stina, který se zase pokouší u svých čtenářů oživit zájem o Ulici strachu, neodolal jsem. Pocity jsou rozporuplné. Napsané (stylisticky) je to docela špatně i na dětskou literaturu, námět jako by Stopám hrůzy z vazby vypadl, ale rozsah je dvojnásobný, což má za následek jakousi rozvleklost, patrnou zejména v první třetině knihy. Ale nakonec ta nostalgie přece jen trochu zabrala, a když dojde na lámání chleba (rozuměj na zabíjení teenagerů), už se to nějak dá. A aby toho nebylo málo, zpracoval jsem tenhle titul trochu podrobněji: http://www.iliteratura.cz/Clanek/38007/stine-r-l-ostrov-strachu

DariDerek

Tak tahle kniha mi opravdu přišla vhod. I když je to určeno mladším čtenářům, tak já se bavila. Je to "horor" pro mladší ročníky, ale některé scény "vystresují" i otrlé čtenáře, jako jsem já :-D Skvělý počin, který mi zabral dva večery a určitě se těším na druhý díl. Vzniká série, která mě bude bavit! :-) Více v recenzi v záložkách.

Channach

Nostalgie, nostalgie a zase nostalgie. Nezapomeňte, že se jedná o knihu pro mládež a milovníky Stop hrůzy. Mě nezklamala. Více v mé recenzi v záložkách.

buldozer5

Návrat k sérii Fear street-a velmi povedený.

piquillio

Návrat staré lásky. Ovšem velmi zrezivělé.