INCOGNITOREADER INCOGNITOREADER komentáře u knih

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Začátek byl pro mě trošku pomalejší, ale když se dostanete zhruba do třetiny knihy tak potom se děj rozjede a jede až do konce. Střídají se tady kapitoly se zoučasnosti a z minulosti. Hlavní vyšetřovatelka Lottie je docela sympatická. Má samozřejmě pár problému, ale na nich může pracovat v dalších dílech :-)
Vrah může být kdokoliv a odhalení na konci se mi líbilo. Rozhodně slibný začátek série.

30.11.2020 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Moje první kniha se slečnou Marplovou. Co mě hodně překvapilo, jak je zde slečny Marplové málo. Kniha je vyprávěna z pohledu vikáře. Já poslouchal audio verzi která je namluvena panem Otakarem Brouskem ml. a paní Růženou Merunkovou. Pan Brousek namluvil všechno, kromě toho co říká přímo slečna Marplová, kterou namluvila paní Merunková. Audio zpracování je parádní. Ale příběh samotný mě úplně neoslnil. Je zde velké množství postav a docela problém se orientovat. Některé postavy jsou jen jakoby načrtnuté karikatury. Ale vraha jsem neodhadl.

25.11.2020 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Měl jsem strach, jestli Chris bude dál psát po tom co se mu na podzim 2019 stalo. A nyní tu máme jeho další knihu takže důvod k oslavě. Zápletka je zajímavá. Víc k ději ani nemohu říct, když anotace prakticky popisuje jen první kapitolu knihy. Takže pojďme na dojmy. Je to starý dobrý Carter? Je! A v nejlepší formě. Ale je potřeba podotknout, že jsou zde určitě menší změny oproti předchozím dílům. Už zde není tolik detailních popisů nechutných a brutálních scén. Více se hraje o Robertovo myšlení. Konec byl za mě napínavý až k prasknutí. Někomu se možná líbit nebude jak se to celé s vrahem zakončí, ale napětí se tomu upřít rozhodně nenechá. Jediné co bych zmínil na závěr je malá výtka k překladu. Toto se objevilo už v předešlých dílech. Místo slova nápověda a nápovědy je použito nápovědi. Samozřejmě je to jen drobnost.

19.11.2020 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Poslední dívka u mě čekala dlouho na přečtení. Když jsem začal číst, tak jsem byl z počátku nadšený. Četla se velice dobře a rychle. Dokonce ani žádné chyby neobsahuje! Každopádně anotace tady vyzrazuje něco, co se v knize dozvídáme až okolo strany 200. Do té doby je kniha poměrně nudná. Rozjezd je pomalý. Obsahuje jak linku z přítomnosti tak z minulosti, která vypadá jako přepis béčkového hororu z 80. let. To kdo je ve skutečnosti vrah jsem věděl už před stranou 80. Je to opravdu škoda. Námět, je hodně dobrý s obrovským potencionálem. Ale není vůbec využitý. Za mě bohužel zklamání.

14.11.2020 2 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Jedná se o detektivní thriller. Co musím opravdu vyzdvihnout je čtivost. Stránky hltáte jednu za druhou.

Příběh je zajímavý, propletený a hlavně napínavý. Napětí by se místy dalo krájet stejně jako mlha u rybníka Brčálník.

Máme zde spisovatele, který napsal světový bestseller, ve kterém jde o rituální vraždy spojené s čarodějnictvím. A tak nějak se to zvrhne a první vražda podle této knihy na sebe nenechá dlouho čekat.

V knize je jak tato linka že současnosti tak i linka z minulosti hlavní vyšetřovatelky plus ještě takové malé nahlédnutí do ještě hlubší minulosti.

Příběh je opravdu skvěle napínavý až do samotného finále, kde by mělo vše vyvrcholit a dojít tak k završení a odhalení zápletky.

A tady nastává kámen úrazu.
Závěr je hodně zvláštní. Vypadá to jakoby část stránek chyběla, nebo nebyla přeložena. Měl jsem pocit jako bych se díval na film, kde probíhá závěrečný souboj dobra se zlem a pak střih a díváme se na hlavní postavy při obědě. Samotné finále tak bohužel pokazilo to co kniha celou dobu budovala. A je to obrovská škoda. Ani linka z minulosti není úplně dovedena do správného konce, kde by všechno do sebe zapadlo a bylo vysvětleno. Čtenář si musí hodně věcí domýšlet bez jakéhokoliv náznaku od autora.

11.11.2020 3 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Bál šílených žen, že zaujal hned svou anotací. Velmi útlá knížka, kde se odvíjí příběh žen, které jsou odloženy, nebo přímo nasilně přinuceny k pobytu v ústavu pro choromyslné ženy. K tomu přidejme dívku, která dokáže komunikovat s duchy. Dokáže? Nebo je v ústavu právem? Kdo rozhoduje o tom, že jste vyléčná a kdo o tom, že musíte zůstat? A dokáží vás tam vůbec vyléčit?

09.11.2020 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Cizince bych označil asi jako rodinný thriller. Protože dej se točí okolo rodiny a co pro vás znamená a co pro rodinu jste ochotni udělat. Je tady i cyber tajemství a vydírání. Moje první kniha od autora a moc se mi líbila. Takže potřebuju další ????

03.11.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Já jsem poslouchal audio verzi od @voxi.audioknihy
Jedná se o mysteriózní nebojím se říct až thriller. Atmosféra je hutná, mrazivá chvílemi bych řekl až děsivá. Postavy jsou uvěřitelné a co je nejlepší vytvoříte si k nim vztah a můžete jim fandit. Zapojení židovské mystiky je pro mě originální a líbilo se mi. Obálka úžasná a líbí se zakomponování designu z metra, protože o metro jde v knize hodně. A samozřejmě o zmizení. A jak je zpracována audiokniha? Tady musím opět chválit. Výběr hlasů je perfektní a i výběr hudebních předělů, je vybraný dobře a jen pomáhá vykreslit tu neutěšenou atmosféru.

01.11.2020 5 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Hodně zajímavá knížka, ve které se otevírá hodně zajímavé téma. Rozhodně se zde jedná o pro dost lidí noční můru. Jste zavření někde, kde být nemáte a nikdo vám nevěří! A co teprve až zjistíte, kde přesně to vlastně jste. Pro mě byl začátek trochu pomalejší, ale od cca strany 90 se to pořádně rozjede a jede to až do poslední věty. Do konce nevíte na čem jste a jak to vlastně skončí. Rozhodně doporučuji.
Co mě ale mrzí, je opět množství chyb a překlepů. Navíc je tady i chyba v překladu kdy jsou čokoládové makronky přeloženy jako makarony s čokoládou...

29.10.2020 4 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Docela nezvyklé téma. Začínáme na hřbitově kde probíhají práce s přesunem ostatků kvůli stavbě metra. Vraždy na sebe nenechají dlouho čekat. Jsou dílem šílence a nebo za to muže otevření hrobů a probuzení zlých sil? Za mě příjemné překvapeni. Dobře a rychle se četla.

21.10.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čekal jsem strhující mrazivý thriller.... a dostal jsem rodinné drama, kde ani jedna postava není sympatická. Ne ani jedna. Takže, i když je zápletka o tom, že se manželskému páru ztratí z domu dítě - když jsou u sousedů na večeři a nechají jejich 6ti měsíční mimino doma... Tím, že žádná z postav není sympatická tak není komu fandit. Maximálně samotnému miminu, aby to ve zdraví přežilo. Vlastně je vám i jedno kdo nakonec ten pachatel teda je a nebo není. Je to jedno, hlavně ať už to skončí... A to je další věc to jak to doopravdy skončí vás napadne už docela brzy, ale spíš jako povzdech, ne tohle by neudělala!! Autorka se snažila zlomit světový rekord v počtu "překvapivých zvratů , které vás dostanou". Tak bohužel, mě nedostaly. Ten úplně poslední jsem sice nečekal, ale jen dokazuje tuto snahu nacpat do děje co nejvíc zvratů. Kombinoval jsem audioknihu s papírovou a výběr hlasů je dobrý, jen někdy použití zvukových předělů už do toho kdy vypravěč ještě mluví bylo trochu rušivé. Pokud nebudete čekat thriller, ale rodinné drama s až překombinovaným zakončením tak klidně do toho. Já už další knihy od autorky, ale asi vynechám.

16.10.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Jedním slovem mazec. To byla jízda od začátku až do konce. A do jakého konce! Ten konec je naprosto brilantní. Hodně lidí říká , ze je tu hodně sexuálních scén. Ano jsou tu. A ano hodně otevřené a až vulgárně popsané. Ale má to svůj smysl pro děj. Velké překvapeni a měl jsem přečteno za odpoledne. Tak čtivé to je.

A teď Spoiler:
Ten konec! Je jako z filmu Počátek. To mám rád. Nechat pěkně na čtenáři jak by to zakončil.

14.10.2020 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Na sérii jsem se moc těšil až tak, že jsem koupil všechny dostupné díly ještě než jsem vůbec četl ten první.... o to větší bylo očekávání a obavy jestli to opravdu stalo za to. A co myslíte? Stálo! Rozjezd je pomalejší, ale to jsem tak nějak čekal. Není to krvavý thriller, kde vražda střídá vraždu a stříkají potoky krve. Tohle je detektivka že staré školy. Kdo má rád Agathu Christie bude se mu líbit s největší pravděpodobností i Zátiší. Já měl popravdě celou dobu pocit, že se vyšetřuje vražda slečny Marplové. Také Jane, starší, velice oblíbená. Hodně mi ji připomínala. Čtení jsem si užil. Na podzim ideální. Ke krbu, nebo pod deku s čajem. Už se těším na další díl. Rozhodně povedený začátek série.

13.10.2020 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Za mě upřímně docela velké zklamání. Napětí ani strach se vůbec nedostavil.

12.10.2020 2 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Mám z knihy rozporuplné pocity. Téma reality show, takové drsnější verzi Survivor se mi líbí, ale.... Chyběl mi tu hodně kontext, v jakém stavu se nachází okolní svět a co muselo předcházet tomu, že společnost umožnila televizi něco takového vytvořit. Soutěž, kde zákony ani základní lidská práva a hodnoty neexistují. Tohle je pro mě chybějící základ pro celou soutěž. A proto mi kniha přišla nevěrohodná. Obsahuje brutální scény a explicitní násilí, které jen podtrhuje můj dojem. Ano, je napínavá a čte se jedním dechem to jí upřít nelze. Jen bych se rád dozvěděl víc o situaci okolo. Stejně jako v Hunger Games, kde byl celý systém vysvětlený.

09.10.2020 3 z 5

Divoký kvet Divoký kvet Drew Barrymore

Kniha, o které jsem ani nevěděl , že u nás vyšla. Objevil jsem ji ve výprodeji a o to větší bylo moje překvapeni. Drew mám jako herečku a režisérku rad. Kniha vypráví důležité momenty z jejího života od natáčení filmu E. T. až po narození dcer. Dokáže jak rozesmat tak spustit slzy. Krásná.

05.10.2020 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Zpočátku mi trvalo se začíst. Musel jsem zvyknout na formu vyprávění. Ale potom se příběh neuvěřitelně rozjede. Zvrat střídá zvrat. Postavy jsou i v tomto stylu vyprávění dobře popsané a hlavně jedná je naprosto úžasné sarkastická! Knize by moc slušela audio verze.

05.10.2020 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

O knize jsem předem nic nevěděl a o to víc mě překvapila. Má dvě dějově linky. Současnost a Itálie 1938-1944. Obě linky navíc spojuje hudba a láska k hudbě. Popis hudby je tu velice dobrý , až máte pocit , že ji skutečně slyšíte. Velké a moc příjemné překvapeni.

29.09.2020 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Už devátý díl s obálku , která evokuje podzim, ale děj knihy se odehrává na jaře. A stejně jako obálka i příběh uvnitř nemusí být tím čím se na první pohled zdá. Originální. Napínavý. Skvělý. Tak by ho popsal. Mám sérii moc rad a vzhledem k tomu jak dokáže po devět dílu držet kvalitu doufám, že nás čeká ještě hodně podobně dobrých dílů.

26.09.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nemůžu se přidat k všeobecnému nadšení. Kniha za mě odsahuje obrovské množství násilí, které je podle mě prvoplánové. Hlavní zápletka je bohužel hodně šablonovitá a konec lze naprosto přesně odhadnout už ve třetině.

22.09.2020 3 z 5