Imor Imor komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

HANA ? Absolutně perfektně napsaná kniha.
HANA ? K takovému utrpení , kterým si prošla nevím jaký komentář napsat, to prostě slovy nejde popsat a proto všechny prosím - dělejme vše pro to abychom takové utrpení nezažili !

04.03.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tři naprosto skvěle vymyšlené a do sebe zapadající příběhy. Světová knihovna Odeon opět nezklamala - výborná kniha.

06.09.2020 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Kniha plná zajímavých informací jak o čaji, tak o různých žijících menšinách v Číně. Je poznat, jak sama autorka uvádí, že napsání knihy věnovala mnoho času. První část byla dokonalá. Čínská politika mě vždy dostane na kolena a zde uváděné tradice, duchovno a rituály kmene Akhů byly občas až šokující. Pro mě jako čajomilce byla kniha opravdu zajímavá.

06.04.2022 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Výborně napsaná kniha nejen o mateřství, ale i komplikovaných vztazích, které dokáží nadělat pěknou paseku. Tato kniha ve vás zažehne nejeden ohníček. Opět jedna kvalitní Odeonka.

23.09.2022 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Neuvěřitelně silná starcova vytrvalost a touha po úlovku (nebo spíš potřeba kvůli přežití). Vždy když si přečtu takové velké dílo, zdá se mi až nemožné, že ti lidé dokázali s tím málem přežít a je mi až hanba z toho nadbytku, který všichni máme a ti co nemají zajdou na úřad a mají ho také - to by stařec koukal jak je dnes jednoduché přežívat.

06.08.2017 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Styron zřetelně navazuje na faulknerovskou bohatě členěnou větu, která si činí neobyčejné nároky na čtenářovu spolupráci a průběžné dešifrování skrytých významů a souvislostí - lépe bych nevyjádřila pocity po přečtení tohoto velkého díla, tak jak to napsal Jaroslav Nenadál.

12.07.2020 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásné, milé a příjemné čtení - moc pěkný příběh :-)

01.03.2020 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Korejská historie, která vás jak ohromí, tak šokuje. Příběh nejen o přátelství, ale i o ohromné píli, skromnosti a cílevědomosti. Nádherně napsaná kniha, která vám nedovolí nepřemýšlet o jejím obsahu.

12.10.2022 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Velký čtenářský zážitek, který po celou dobu čtení ve mě vyvolával hluboký smutek. Je pro mě opravdu velmi těžké pochopit vše co se v této knize popisovalo (co lidé lidem udělali a co oni vydrželi). Cítila jsem po celou dobu velký soucit se všemi trpícími a snad nikdy nepochopím myšlenkové pochody Maa a jeho ženy. Bylo to opravdu těžké čtení.

09.06.2021 4 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Překrásný obal knihy a stejně tak i její obsah. Byla to radost se ke knize vracet. Určitě to není čtení pro každého, ale pro milovníky botaniky zcela určitě. Když si knihu budete vychutnávat a nenecháte se odradit dlouhými popisy najdete tam mnoho krásných myšlenek :

"Hlavní trik je vydržet zkoušky života tak dlouho, jak to jen jde. Šance na přežití jsou neúnosně malé, protože svět není nic jiného než jedna velká pohroma a věčně sálající pec soužení. Ale ti, kteří přežili, formovali svět, stejně jako svět zároveň formoval je."

"Věřím, že život se nedá přežít - to je zjevné! -ale pokud má člověk štěstí, dá se žít poměrně dlouho a občas si život můžete i užít."

Tak vám všem přeji - užívejte si života.

26.07.2020 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Kniha, která se mimořádně povedla. Příběh mladé dívky, se kterou se život vůbec nemazlil. Jako matka bych byla na takovou dceru pyšná. Čtenářský zážitek - všem doporučuji.

05.09.2023 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Příběh, který proběhne od 1. září do 15. října. Jedna žena, jedna dívka a každá má problém. Ten je spojí a obě se nakonec snaží té druhé pomoci. Knihou vás budou provázet velmi silné emoce, ale také krásná příroda, rozsáhlý statek na kterém roste mnoho zajímavého. Mám radost, že jsem v komentářích našla tip na tuto knihu. Byla krásně napsaná.

01.05.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Neříkám, že každá, ale kdekterá útlá kniha ve mě po přečtení zanechá dobrý čtenářský zážitek. Počet stran této knize spíš nepřidalo na kvalitě. Příběh dobrý, konec zvláštní. Možná není vhodné tuto knihu hodnotit hned po přečtení.

25.05.2022 3 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Další velmi pěkně napsaná rodinná sága, drsná australská příroda, vztahy ze kterých někdy až mrazilo, postoj křesťanské víry - to vše a nejen to mě v této knize někdy až šokovalo , někdy rozesmutnilo, ale někdy i pohladilo na duši.

"Každý zpívá svou malou píseň a je přesvědčený, že je to ta nejkrásnější píseň na světě. Vytváříme si sami svoje trny a musíme za to platit. Můžeme jedině bolest přetrpět a říct si, že to stálo za to."

05.10.2023 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

"Tohle je možná život: spousta beznaděje, ale také chvíle krásy, ve kterých čas neubíhá stejně. Je to, jako by se v notách udělala nějaká závorka v čase, jako by se čas zastavil, jako by se člověk ocitl jinde, jako by to bylo VŽDY V NIKDY."
Těmito slovy končí tato neobvykle krásná kniha. Nelehké čtení, ale pokud se vám podaří se do čtení ponořit, knihu si užijete.

22.02.2022 4 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Nádherná kniha - to co se Amandě stalo a jak se se svým zármutkem snažila vypořádat, bylo napsáno s velkým citem. Život v opuštěném domě se zanedbanou zahradou se vyvíjel s napětím, stejně tak jako když zasejete semínko květiny a čekáte jaká krasavice vyroste.

23.01.2022 5 z 5

"Dobrodružství" mladého chlapce. Řekla bych - nic moc veselý život. Celou dobu jsem mu přála aby se alespoň něco podařilo. Zda se mi přání splnilo, je třeba si knihu přečíst. Je to kniha neobyčejná, čtivá a doporučuji najít si čas a číst v co nejdelším zátahu, aby ten zážitek byl úplně dokonalý.

10.08.2021 5 z 5

To byla nádhera !
"Když vpustíš do nitra strach, když si jej navlékneš jako známou košili, pak můžeš říct: "To je jen strach, ale nemusím mu podlehnout. Beru jej takový , jaký je.""
Tak takových krásných vět v knize je tuna a mě tato kniha velice potěšila a zároveň i pomohla v této nelehké době (Rozsáhlá epidemie nového koronaviru Covid-19).

09.04.2020 5 z 5

Domečky pro včely a užitečný hmyz Domečky pro včely a užitečný hmyz Petr Bogusch

Můj první domeček pro užitečný hmyz jsem koupila asi před pěti lety za velké peníze, ale stále ho udržuji v chodu. V obchodech mě přitahují dodnes, ale místo domečku jsem zakoupila knihu (sice také za nemalou cenu) a můžu říct, že je povedená. Krásné ilustrace, jasné a stručné informace, pár návodů na zhotovení a rozsáhlá část, která se věnuje velkému množství druhů hmyzu, které mohou hnízdit v dutinách vámi vyrobených domečků od těch nejmenších až po ty největší - opravdu kniha, která udělá radost.
PS: jedna malá dřevěná bedýnky od mandarinek už je naplněná posbíraným materiálem z lesa. Ještě střechu a už aby bylo jaro :-)

23.12.2020 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Neobvyklá kniha, jejíž hlavní hrdinkou je dívka, která vyrůstala v pěstounské rodině. Život se s ní vůbec nemazlil a přichystal jí nejedno překvapení. Jak se příběh vyvíjí z dívky se stává žena poté i matka, dobrá kamarádka, ale i milenka. Vše co se v knize odehrává se na konci spojí do jednoho konce.

01.09.2023 4 z 5