Hřibče Hřibče komentáře u knih

Splátka růží Splátka růží Ellis Peters (p)

Výborná historická detektivka z anglického prostředí, vřele doporučuji! :)

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Nevím, jestli je to tím, že tato kniha nebyla zfilmovaná, na rozdíl od Čokolády, ale chytla mě více za srdíčko, než právě již zmíněná Čokoláda. Myslím si, že bez sklenky vína tato kniha číst nelze. :)

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Velmi čtivé a rozhodně dobré přečíst, pokud se chystáte do nehostinných končin v podobě různých pouští. V knize jsou i docela dobré rady co dělat, abyste v takových podmínkách měli šanci přežít.

Duch lásky Duch lásky Daphne du Maurier

Nejlepší kniha, jako jsem od Daphne četla! Naprosto mě pohltila a hltala jsem každé slovo. Excelentní vyprávění o osudech čtyř generací jedné rodiny. Doporučuji!

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Úžasně čtivý historický román, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a hlavního hrdinu Martina ze Stvolna jsem si naprosto zamilovala. Je chytrý, inteligentní, mluví několika jazyky, má rád krásné ženy a zároveň také potkal mnoho zajímavých lidí, včetně samotného Karla IV.! Na knize se mi líbí, že autor čtenáře i nenápadně vzdělává, když mu v ději prozrazuje tehdejší zvyky. Rozhodně doporučuji! :)

Zaváté stopy Zaváté stopy Nora Roberts

Příjemné čtení a opravdu sympatický hlavní hrdina, který má ještě sympatičtější psisko. :) Na Robertsové se mi líbí, že je schopna přehodit klasické mužské a ženské role a ničemu to nevadí, naopak je to místy velice vtipné. :) Hlavní hrdinka - Cilla je sice bývalá dětská herečka, ale dá se na stavařinu a opravuje domy, zatímco hlavní mužský hrdina kreslí komiksy a není příliš technický typ. Je zde i kriminální zápletka, kdy se hlavní hrdince snaží někdo poškodit její snažení o opravu rodinného domu a neustále její dílo ničí. Při čtení příběhu čtenář postupně odhalí, že toto zlo je zakořeněné v dlouholeté nenávisti vůči rodině Cilly. Je to příjemná oddechovka, ale asi bych ji trošku zkrátila. Už mi přišlo pak zdlouhavé, jak hlavní hrdinka vždy něco opravila a v zápětí jí to bylo zničeno. :(

05.06.2012 3 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Vcelku příjemné čtení. Sice se mi to nelíbilo tolik jako Noc, kdy jsem měla zemřít, ale nebylo to špatný. :)

26.05.2012 3 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Jedná se o slušně napsané detektivní povídky, které jsou autorčinou prvotinou, psány tak trochu ve stylu A. Christie. Některé se mi líbily více, jiné méně, ale celkový dojem z nich mám vcelku dobrý. Mnohé příběhy mají opravdu nečekaný konec a odhalení vraha vás jednoduše šokuje. Příjemné oddechové čtení a ideální na to, když si chcete přečíst pár stránek před spaním, popřípadě na cestách do práce. :)

26.05.2012 4 z 5

Léto na Vrbovém jezeře Léto na Vrbovém jezeře Susan Wiggs

Moc se mi líbila, příjemná oddechovka. Z hrdinů autorka nedělá žadné nadpozemské superhrdiny, ale naopak na ně pohlíží z lidského pohledu. Místy velmi vtipné komentáře.

Pobřeží půlnoci Pobřeží půlnoci Janet Tanner

Četla jsem ji kdysi dávno, ale zůstala mi v hlavě. Krásný milostný příběh, odehrávající se tentokrát v jižní Francii. Příběh se odehrává na dvou rovinách, a to ze současnosti a z minulosti (středověku). Hlavní hrdina se nemůže rozhodnout pro dvě ženy, váhá mezi Ester a její konkurentnkou, protože miluje obě a obě ho přitahují. Zní to strašně, ale v kostce se to tak dá vyjádřit. Jeho nerozhodnost pramení z dávné minulosti, kdy se v minulém životě musel rozhodovat mezi oběma ženami. Minulost se opakuje. :) Velmi příjemné a poutavé čtení. :)

Dědictví z New Orleansu Dědictví z New Orleansu Alexandra Ripley

Tuto knihu jsem četla ještě jako náctiletá a četla jsem ji několikrát. Je úžasně čtivá a výpravná. To, co všechno hlavní hrdinka zažije, je až k neuvěření. I přes nezdary osudu jde dál, aby mohla být se svou vysněnou láskou. Zvlášť musím ocenit, jak autorka popsala tehdejší dobu, chování, zvyky, způsoby. Kniha se mi moc líbila a doporučuju ji. Doufám, že se k ní zase někdy vrátím a přečtu si ji, protože i když vím, jak děj skončí, tak mě zatím vždycky naprosto pohltila a musela jsem ji dočíst do konce. :)

Roztržená šněrovačka Roztržená šněrovačka Susanna Kubelka

I když název může navozovat bůhví co, tak o erotiku v románu až tak nejde, i když... :) Je to romantický román, ale hlavní hrdinka Minka je nactiletá mladá slečna, která v sobě teprve objevuje ženu. Erotických scén se tu až tak mnoho nedočkáte, přece jen doba v předminulém století byla jiná, ale přesto tím román netrpí, je naopak velmi čtivý a milý. Autorka velmi věrně vystihla atmosféru tehdejší doby, barvitě popsala chování tehdejších lidí, bály, šaty a způsoby. Kdo má rád štěbetání smetánky, tak si zde určitě přijde na své, protože, jak všichni víme, převážně klevetami a klábosením se bavila tehdejší lepší společnost. Myslím si, že u této knihy se nudit nebudete a i na happy end tu dojde. ;)

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Příběh není špatný a má něco do sebe, trošku jsem se i bála, chvílemi však i nudila... I přesto to byl celkem příjemný literární zážitek, a to hlavně z hlediska popisované přírody a atmosféry, ta byla totiž opravdu vylíčena přesvědčivě ponuře a depresivně. Bohužel výborný popis prostředí nedělá vše a kniha, podle mě, postrádala čtivost. Musela jsem se do jejího čtení trošku nutit, příběh se mě příliš nedotkl. Na film se ale těším. :)

14.05.2012 3 z 5

Místo splněných přání Místo splněných přání Jude Deveraux (p)

Jednoznačně zajímavý romantický příběh, pojatý přenesením do minulosti. Tentokrát však ne až tak dávné, ale stejně se zde cestuje. Tři hlavní hrdinky, všechny byly v mládí krásné a měly do života slibně nakročeno, ale někde se něco v jejich životech pokazilo a oni dostaly možnost to změnit. Příjemné a oddechové čtení, doporučuji! :)

Ohnivé okovy Ohnivé okovy Kristin Hannah

Nevím, jestli mi tehdy kniha "sedla", ale podle mě je to jeden z nejhezčích romantických příběhů, jaké jsem kdy četla. Hlavní hrdinové nejsou žádné modelky a supermani, ale naopak obyčejní lidé z Ameriky konce 19. století, kteří si tahají sebou své šrámy z minulosti. Do knihy jsem se okamžitě začetla a nemohla jsem ji odložit, než jsem ji nedočetla. Knihu vřele doporučuji, jedná se o moc příjemný romantický román. :)

14.05.2012 5 z 5

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Musím se přiznat, že knihu jsem četla kdysi dávno, myslím, že velmi brzy po tom, co vyšla, ale pesto mi její děj utkvěl v paměti do dnes. Příběh se odehrává ve slunné Francii. Děj knihy začíná tak, že se hlavní hrdinka rozejde se svým německým snoubencem, a protože umí výborně francouzsky, opustí Německo a odjíždí do Francie, kde potká zajímavým a netradičním způsobem svou opravdovou lásku. Román je to neskutečně milý a příjemný. Pokud chcete něco oddechového z Francie, pak je tato kniha pro vás tou správnou volbou. :)

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Jedná se o neobyčejnou knihu, která poměrně rychle čtenáře vtáhne do děje. Autor hrdinům nic neulehčil a nechal je si svou cestu doslova "vyžrat", až mi jich bylo mnohdy i líto. Vždy, když se zdálo, že mají chvilku klidu, tak se objevila další a mnohdy ještě horší překážka. Knihu doporučuji všem, kteří mají dost mýdlových románků a opakovaných témat, ale zároveň ji nedoporučuji těm, kterým dělá špatně už jen čtení o krvi. Asi se vám totiž udělá mdlo velmi rychle...

Prokletí lipovského dvora Prokletí lipovského dvora Věra Fojtová

Výborný historický román. Jeho děj je naprosto fascinující a dá se od něj jen těžko odtrhnout. I když jsem už od poloviny knihy tušila, jak to celé dopadne, tak jsem musela číst dál. Krvavé scény nejsou upravdu pro křehké povahy.