Ostružinové víno

Ostružinové víno

Jay Mackintosh je spisovatel žijící běžným životem Londýňana. Cosi mu však schází... Jednoho večera otevře láhev domácího vína, dárek od dávného přítele. Víno s palčivou chutí a vůní připomínající podzimní závan větru v něm probudí vzpomínky na ztracený svět, na dětství, kdy vše bylo nové a vzrušující, touhu po romantice a nevšedních zážitcích... Jay se na základě náhlého vnuknutí rozhodne koupit domek ve francouzském městečku Lansquenet nad Tannou a odstěhuje se tam. A všechno, co až dosud postrádal, jako by v městečku našel... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/52_/526/ostruzinove-vino.jpg 4.285

Blackberry wine (2000)

Vydáno:, Knižní klub

Lilly4

Do knihy se mi, bohužel, vůbec nepodařilo začíst. Joanne Harris tak pro mě zůstává víceméně "úspěšnou autorkou jednoho bestselleru".

Smiragl
01.12.2016

Knihy Joanne Harris mám ráda a návrat do Lansquenetu mě také potěšil. Celou knížku jsem si užívala pomalu plynoucí příběh, jen konec byl na mě trochu rychlý a useknutý, ocenila bych, kdyby kniha byla o pár stránek delší a rozuzlení bylo o trošku pozvolnější.

locin
18.04.2014

Po dlouhé době zase trochu jiný žánr s vcelku dobrým příběhem. Někdy by něco z toho přišlo zdlouhavě, ale líbilo se mi prolínání současného života s dětstvím. Byl to rozhodně rozdíl než čokoláda, která mě tolik nezaujala možná to bylo filmem.

Firefox4
06.07.2013

Svět kolem nás je takový, jaký ho chceme vidět. Ten Joanne Harrisové je plný svérázných osobností, milých sousedů a lidí plných tajemství, příběhů a vlídné náklonnosti, je to svět plný malých kouzel a čarovných surovin. Je to krásné čtení o světě, o kterém čtete jako o pohádce, ale který může mít kolem sebe každý z nás. Stačí jen několik speciálů.

Andrys
04.11.2012

Kniha se mi moc líbila. Dokonce bych byla moc ráda, kdyby příběhů z tohoto místa bylo víc :). Do určité míry mi to připomínalo příběh Vianne. Oba se skrývali, ale Jay se spíš navracel k tomu, co znal z mládí. Joe a jeho pravidla a zvyky... je v tom něco krásně a příjemně uklidňujícího. Pociťovala jsem radost z přeměny zanedbaného okolí a z různých maličkostí a vychytávek. Příběh Marise je také velmi zajímavý.

No a úplný konec? Lépe to snad ani ukončeno být nemohlo :).

Hřibče
20.06.2012

Nevím, jestli je to tím, že tato kniha nebyla zfilmovaná, na rozdíl od Čokolády, ale chytla mě více za srdíčko, než právě již zmíněná Čokoláda. Myslím si, že bez sklenky vína tato kniha číst nelze. :)

andrejs
18.06.2011

Nádherný příběh z kouzelné Provence - harmonický, poklidný, melancholický, KRÁSNÝ!

Joanne Harris

Joanne Harris