Hřibče Hřibče komentáře u knih

Modrý bicykl 1 Modrý bicykl 1 Régine Deforges

Bylo i zfilmováno, kniha i seriál jsou povedené, ale kniha je samozřejmě výpravnější. Velmi čtivá francouzská sága, jejíž děj je zasazen do období druhé světové války. Čte se jedním dechem!

Vzpoura jeptišek Vzpoura jeptišek Régine Deforges

Když mi bylo asi pět, tak jsem viděla v televizi běžet seriál "dítě vlků". Seriál na mě musel udělat dojem, protože jsem si jeho název zapamatovala až do dospělosti a pak jsem si našla v knihovně tuto knihu. Měla jsem z ní radost a doufala jsem, že mi kniha děj seriálu připomene (od té doby u nás neběžel). Žel se tak nestalo, kromě začátku, který mi byl matně povědomý, jsem si děj nevybavovala, ale i tak mě kniha bavila. :)

10.06.2013 4 z 5

Stanice na obzoru Stanice na obzoru Erich Maria Remarque (p)

Není to typický Remarque a možná i proto se mi tato kniha líbila ze všech jeho knih nejméně. Jde vidět, že se jedná o jeho prvotinu, neboť malinko postrádá styl, který mám u něj ráda. No ale přečetla jsem to. ;)

Horečka Horečka Václav Hrabě

Naprosto excelentní dílko. Chcete-li na chvíli zažít atmosféru šedesátých let, tak si přečtěte tuto útlou knížečku a zaručeně nebudete litovat. Na popis atmosféry je to jedna z nejpůsobivějších knih, co jsem kdy četla.

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Pro mě určitě jeden z nejlepších českých básníků! Jeho básně jsou asi mému srdíčku nejbližší. :)

Proud času Proud času Michael Crichton

Kniha, která vás chytne a nepustí, dokud neotočíte poslední stránku. Výborný thriller o cestování časem, ve kterém navíc uvěříte, že cestovat v čase je možná i reálná věc, stačí mít jen dobré znalosti z fyziky. :)

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Výborný sci-fi román, který se četl jedním dechem. :)

Milenec Milenec Marguerite Duras

Jeden z mých neoblíbenějších erotických románů, který krom erotiky obsahuje také hluboký psychologický děj. Výborná kniha, která byla i zfilmovaná. Film byl taktéž velmi povedený.

Poslední tango v Paříži Poslední tango v Paříži Robert Alley

Zvláštní, ale nebylo to špatné. :) Měla jsem alternativní období, kdy jsem podobnou literaturu hltala. Kdo vyhledává erotický román, tak by si měl určitě tuto knížku přečíst.

Hester aneb o čem ženy sní Hester aneb o čem ženy sní Iva Hercíková

Naprosto výborná knížka, která nejen že pojednává o ženě středního věku, jejích úvahách a činech, ale také o jejím manželství a nevěře s mladým mužem. Na to, že nejsem zatím ve věkové kategorii hlavní hrdinky, tak mě kniha zcela pohltila a četla jsem ji dokonce 2x, což většinou nedělám. A ano, místy je to i velmi erotické. :)

Ohrožená kultura Ohrožená kultura Josef Šmajs

Musela jsem číst do školy, ale kupodivu to nebylo zase až tak špatné. Občas se zde vyskytla i nějaká ta zajímavá myšlenka.

10.06.2013 3 z 5

Reinkarnovaný: Kameny minulých životů Reinkarnovaný: Kameny minulých životů M. J. Rose

Anotace mi přišla naprosto úžasná, říkala jsem si, že toto určitě bude kniha s velkým K, bohužel mé očekávání bylo větší než jaká kniha byla doopravdy. Knihu jsem sice dočetla, ale nechystám se k tomu, abych ještě něco od teto autorky četla. Příliš mi neseděl její styl a ke konci mě děj už vysloveně nebavil. Na můj vkus byl příběh hodně roztahaný a chvílemi i nudný.

10.06.2013 2 z 5

Akademie lásky Akademie lásky Belinda Jones

Ze začátku jsem byla u knihy mírně rozpačitá, neboť jsem nevěděla, co si o ní myslet, ale po pár stránkách jsem se začetla. Ano, je to romantický příběh, ale zároveň je to i zamyšlení nad vztahem mezi mužem a ženou co dělat, aby se tomuto vztahu dařilo. Příběh je zasazen do překrásných Benátek, takže pokud se chystáte na dovolenou do Itálie, tak by tato kniha neměla chybět ve vašem zavazadle. :)

10.06.2013 4 z 5

Levanduľové ráno Levanduľové ráno Jude Deveraux (p)

Vydařená obálka, o ději se to však už tolik říci nedá. Přečetla jsem, ale přišlo mi to strašně překombinované a nezáživné, postrádalo to pověstnou jiskru knih od Deveraux.

10.06.2013 3 z 5

Návrat do kouzelného domu Návrat do kouzelného domu Jude Deveraux (p)

Překrásná obálka, hezký a milý děj, ale na Dům splněných přání tato kniha nemá, ale i tak stojí za přečtení. :)

10.06.2013 4 z 5

Legenda Legenda Jude Deveraux (p)

Nestává se příliš často, abych u romantických knih brečela, ale tato mě nesmírně dojala a zároveň šokovala. Celou dobu si myslíte, že máte v ději jasno a pak přijde neskutečný zvrat. Když jsem knihu četla, tak jsem nestačila zírat, myslela jsem si, že je chyba v textu, nebo že v tiskárně udělali někde chybu a nastrčili tam nějakou jinou část knížky, ale ne, bylo to správně. Pamatuji si, že ten šok jsem hodně rozdýchávala, ale nebyl by to slaďák od Jude, aby nakonec vše dobře nedopadlo. ;)

10.06.2013 5 z 5

Přemožená Přemožená Jude Deveraux (p)

Název této knihy zněl společně s anotací tak slibně, ale bohužel mě kniha příliš neohromila. Hlavní hrdinka mi přišla celkem hloupá.

10.06.2013 3 z 5

Zlaté dny Zlaté dny Jude Deveraux (p)

Jako oddechovka dobré, ale přiznám se, že jsem to dočetla spíše ze setrvačnosti...

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Čokoláda není špatná kniha a má v sobě i určité kouzlo, přesto si myslím, že se jedná o jednu z mála knih, kdy byl film lepší jak kniha.

10.06.2013 3 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Celá série sametů je povedená a patří asi k tomu nejlepšímu, co Jude Deveraux napsala. :)