HoneyBunny HoneyBunny komentáře u knih

Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý

,,Kdoví kdyby nebylo toho šťastného roku v Přibyslavi, kdyby mě byl otec dál nutil do studií, nebyl bych možná už nikdy maloval."
Oh, jakou hrdost cítím ke svému rodnému městu:D

24.01.2018 5 z 5

Nejlepší české básně 2016 Nejlepší české básně 2016 Vít Slíva

,,Tuhletu minutu nikdo mi nevrátí...
jak to s ní nakládám?! Bože můj, zab mě
až o tu poslední budu pak žebrati...
vím, že se nedíváš... I mně je trapně"

01.01.2018 2 z 5

Muminí moudra Muminí moudra Tove Jansson

,,Nebyl trošku divný?" zeptal se tatínek nejistě.
,,Moc divný," ujistila ho malá Mia. ,,Padlý na hlavu."
Maminka vzdychla a pokusila se natáhnout nohy.
,,Ale vždyť takoví jsou všichni naši známí", poznamenala. ,,Víc nebo míň."

30.11.2017 5 z 5

Svobodně myslet

08.11.2017 3 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

odloženo
Uf. Dala jsem přes 200 stran, pak se zamyslela nad těma asi 20 knihama z knihovny co na mě doma čekaj a s nepříliš dějovým příběhem jsem se rozloučila. Rozhodně pro milovníky tohoto žánru víc doporučuju skvělou knihu V tomto domě straší. Ale tak jedna vtipná citace na závěr od pana doktora - doporučení, pokud vás budou v noci tahat studený ruce za nohy vykukující zpod peřiny:D :

,,Nu, ale s tou nespavostí vám bohužel nijak nepomůžu. Mírné procházky na čerstvém vzduchu, kakao a med před usnutím a čisté svědomí."

24.07.2017

Jak si zpackat život Jak si zpackat život Isabelle Prêtre

,,Podařilo se ti prožít život kdesi daleko od sebe, daleko od tajemství člověka.
A bude příliš pozdě poznat přepych žíznících.
Přepych hvězd a milování."

19.07.2017 5 z 5

Miss cirkus Miss cirkus Jiřina Tejkalová

Tak mile se to četlo.... Nijak nekomplikovaný příběh o Žížale, která se rozhodne odejít ze vsi k cirkusu. Krásný prostředí, živočišný medvědáři a doba, kdy Dolní Počernice byla vesnice a do Prahy se jezdilo na vejlet:)
,, Vtom uslyšela podivné zvuky. V ostrém úplňkovém světle uviděla Šuru, jak stojí v předklonu, rukama opřená o velké zadní kolo traktoru. Spodní část těla měla obnaženou, džíny schumlané kolem kotníků. Zezadu na ni tlačil traktorista s kalhotami napůl žerdi. Pokaždé, když přirazil, radostně vykřikl. A Šura, otočená k němu zády, tiše zvracela a tekly jí slzy."

28.06.2017 4 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

,,Bylo naprosté ticho. A oni, zasněně skloněni nad laboratorním sklem svých životů,pozorovali,jak za slabého ledového praskotu pomalu roste nerost."

13.04.2017 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

,,Byly čtyři hodiny ráno, beznadějná hodina, v níž svět prázdných stínů zabydlují jen rozechvělí lidé trpící nespavostí a bytí se zdá být křehké a zvláštní."
...........
,,Její strach byl skutečný, pevně přítomný v lodní kuchyňce, ale musela ho odložit stranou, protože jí nemohl nijak pomoci a jenom by jí překážel."

22.01.2020 3 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

,,Gertrud Gunnersenová ho vylekala, když se najednou objevila vedle něho. ,Byl jste ztracen v myšlenkách,' řekla.
,Ach.' řekl a posadil se na pohovku."

22.01.2020 5 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

,,Jako jezdce z apokalypsy
uvidíš tři psy
co ve slunci ti stíní
divní poslové jsou tihle dalmatini." :DDD

07.08.2018 5 z 5

Nemožný čaroděj člověk Nemožný čaroděj člověk Milan Koch

Každou středu večer
láme se týden ve svěráku času
unikneme nástrahám které jsme na sebe nalíčili
klovneme parchanty fantazie
zobákem bílého havrana
a jak si ustelem tak si lehnem
každou středu večer. Tak ahoj.

24.10.2017 3 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

,,Bylo to nádherné místo. Líbil se mi kostelík obklopený hřbitovem, který nepřipomínal smrt, ale věčný odpočinek modliteb."

13.10.2017

Prožívání Prožívání Šárka Hampeisová

Nelze už přeslechnout
kvílení duše
mne ale pálí srdce.........

03.10.2017 3 z 5

Pravděpodobně láska Pravděpodobně láska Ilja Kučera ml.

,,Prostě jsme k sobě už patřili, navěky patřili. Přikládal jsem polínka do ohníčku, na kterém jsme nic neopékali, protože byl státní svátek a nad staženou roletou místního konzumu plandaly po boku československá a sovětská vlajka. Uzeniny beztak zřejmě došly už ve čtvrtek. Srkali jsme alespoň víno z hospody v sousední vesnici, odkud doléhalo kvílení trumpety a klarinetu májové veselice."

11.09.2017

Černá kniha Černá kniha Lawrence Durrell

,,Jsem přesvědčen, že o tom, čím budeme, je za nás rozhodnuto v několika prvních letech života, cokoli poté získáme rozumem, úsudkem a tak dál, je povrchní, jen takové pozlátko, které zhoršuje naše problémy. Nechť zhynou moudří hledači rozumu. Jsem, který jsem. ZRÁDNÉ JÁ ZŮSTÁVÁ."

20.07.2017

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

,, ..........všechny regály jsou zaplněné knihami až ke stropu. Já sám neumím číst ani trošku. Nechápu, jak to vlastně chodí. Jasné je, že se musí neuvěřitelně dlouho pozorovat list papíru se zvláštním vzorem. Potom se v lidské hlavě něco děje-aspoň tak si to představuju. Lidi občas totiž vybuchnou smíchy, když tak pozorují ten list papíru, ačkoli nikdo nic neřekl a ani se nic jiného nestalo. Nebo se někdy dokonce rozpláčou. Inu co jenom ten papír s lidskou hlavou provádí? Způsobuje snad nějaký druh halucinací? Nebo snění?"
Po všech těch koncentrácích jsem si vybrala vtipný nenáročný jezevčíkovo dobrodružství;)

05.05.2017 4 z 5