Dům ozvěn přehled

Dům ozvěn https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/616/mid_dum-ozven-omZ-616.jpg 4 689 689

Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová dědictvím po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se pak s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit svou rozrůstající se rodinu i přátele. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

House of echoes , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dům ozvěn. Přihlašte se a napište ho.

Vampirosa
19.04.2024 3 z 5

Dům ozvěn mi zapůjčila kolegyně se slibem, že se jedná o velmi strašidelný příběh. Ze začátku se mi líbilo, jak autorka budovala atmosféru. Hlavní hrdinka Joss zdědí dům po svých rodičích, které nikdy nepoznala. I přes nesouhlasné pohledy místních se Joss rozhodne se svou rodinou do domu nastěhovat a začne prozkoumávat jeho historii. Avšak záhy zjistí, že na těch děsivých povídačkách asi něco bude.
Ze začátku se děj pěkně rozjíždí a já se velmi těšila, jak bude dál gradovat. Avšak po sto stránkách veškeré napětí sklouzává do monotónního strašení a repetitivních myšlenek Joss, která stejně nic závratného nevymyslí. Opravdu jsem měla pocit, že se toho moc neděje a pouze se točíme v začarovaném kruhu, kde se události víceméně opakují. Když se čtenář ale prokouše k posledním (opět) stem stránkám, děj se konečně posune a přijde nějaká akce (i když ono asi není těžké uhodnout, jak to celé dopadne).
Je to dobrý příběh, ale myslím, že kdyby byl o něco kratší, děj by lépe plynul.

Vesper001
16.02.2024 1 z 5

(SPOILER) Dům ozvěn není ani tak strašidelný, jako spíš únavný. Už v první třetině jsem si říkala, že autorka je asi placená od slova. Jak se ukázalo, stačí si přečíst prvních a posledních sto stran, těch prostředních cca 200 stránek se děj nikam neposouvá, otravné postavy i nesympatická strašidla přešlapují na místě a barabizna stále stojí. Český překlad je mizerný, navíc překladatelka si s historickými a odbornějšími termíny příliš hlavu neláme. Ale přece jen mě kniha obohatila. Že duchové mohou strašit, dělat nepořádek, procházet zdmi, případně i vraždit, jsem věděla. Ale že můžou obcovat s živými, je pro mě novinka. I když bych se bez ní asi obešla. :)

Susan94
17.11.2023 4 z 5

Když srovnám duchařské příběhy, které vychází nyní a tuto knihu, je mnohem propracovanější. Autorka má skvělý britský styl, který se mi k tomuto žánru moc hodil. Děj byl dobře zpracovaný, možná až příliš zdlouhavý. Občas jsem měla pocit, že jednotlivé části textu spolu nesouvisí. Nicméně byl to mrazivý, zajímavý příběh a já si ho velmi užila.

Knižní novinky (40. týden)

27.09.2020

Kniha Dům ozvěn v seznamech