hledaseniki hledaseniki komentáře u knih

Bohové jadeitu a stínu Bohové jadeitu a stínu Silvia Moreno-Garcia

Bože, tohle bylo úžasný! A hned na úvod musím říct, že mě mrzí, že to není na pokračování, protože si to vcelku dobře umím představit.
Ten příběh je celkem všední. Žena, která nevědomky otevře truhlu s kostmi Boha a díky tomu ho pustí na svobodu a on po ní požaduje pomoc. Čtenář má tak šanci být součástí jejich putování a setkává se s různými démony apod. Říkám všední příběh, ale když se nad tím zamyslím tak jsem asi nic podobného nečetla, protože tady mi sedlo úplně všechno - prostředí, hlavní hrdinové, ten styl jakým je to psané a především mě bavil ten vztah mezi hlavními hrdiny. Zasmála jsem se, culila jsem se nad těmi milými momenty, ukáplo i pár slz, jednoduše jsem se tetelila blahem. Bohové jadeitu a stínu jsou neuvěřitelnou knihou, měla jsem jí půjčenou z knihovny a už vím, že si jí musím pořídit do své knihovny, protože se k ní budu vždy ráda vracet.

Tohle doporučuji všemi deseti. Krása!!!

24.06.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Zase tu máme starou dobrou Darcy Coates, která je zárukou toho, že když máte knižní krizi nebo nevíte co číst, tak její knihy vás z toho dostanou.
Celkem tradiční zápletka, která je v tomto případě obohacená o kresby, což bylo příjemné zpestření. I přesto, že mám vždycky problém s autorčiným zakončením příběhu a jsou to knihy podobného rázu, tak nikdy neodolám a vždy si její knihy přečtu ráda a Fantom z Blackwoodu nebyl výjimkou. Hlavní hrdinka mě bavila stejně jako ten přístup k domu, kresby jsou krásné a tak nějak doplňují čtenářovu fantazii. Moje nejoblíbenější kniha z téhle série je Přízraky domu Carrowů a já pořád čekám, kdy mě Coates překvapí a tuhle knihu vyšoupne z prvního místa, čekám a asi už navždycky budu, protože i přesto, že mám nějaké výhrady, tak mám potřebu její knihy stejně stále vyhledávat.

24.06.2022 3 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Já vám nevím, další kniha s označením edice světový bestseller, která nenaplnila má očekávání.
Téma celkem zajímavé, ale za mě je to průměrná kniha. Děj se točí tak nějak pořád v kruhu, čekáme na osudný den, který přichází pořád dokola a mezi tím je tam spousta omáčky. Autorka tam pohazuje takové drobné poznámky, čímž se snaží čtenáře zmást, ale bylo to průhledné nebo alespoň tak to vnímám, což mi potvrdil i ten závěr, kterým jsem díky tomu nebyla šokována.
Pravdou je, že těch thrillerů mám přečteno dost, takže možná pro čtenáře, kteří nejsou tak moc seznámeni s tímto žánrem nepohrdnou, ale za mě je to naprosto průměrná kniha, která nemá čím překvapit.
S hlavní hrdinkou jsem se neztotožnila, mé sympatie si nezískala, ještě, že to bylo vyprávěno z pohledů více osob, protože občas mě ty její reakce a myšlení dost překvapilo a ne v dobrém.
Průměr a zase si dám na to označení bestseller pozor!

24.06.2022 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Bože, tohle bylo něco neskutečného. Nemusíte být žádný šachový velmistr, aby jste si mohli přečíst tuhle knihu, z čehož jsem měla trošku obavu. Příběh Beth je pozoruhodný, kniha se čte úplně sama, hltáte jí, otáčíte jednu stránku a užíváte si každou větu.
Walter Tevis přiblížil svým příběhem svět šachu úplně každému a to je řekněme si upřímně vážně umění.

Kniha, která patři mezi ty nejlepší jaké jsem kdy četla a budu se k ní ráda vracet. Jo, tohle bylo stejně geniální jako hlavní hrdinka.

07.03.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Darcy Coates je poměrně známá autorka, u nás jí vychází jedna kniha za druhou a proslavila se sérií Strašidelných domů. Do téhle série přesně spadá kniha Duchové rodiny Folcroftů. Autorka nám servíruje nový příběh, jehož hlavními postavami jsou sourozenci, kterým nezbývá než se přestěhovat ke svým prarodičům, které nikdy neviděli.
Autorka celkem tradičně vypráví tento příběh, kde postupně odhaluje tajemství domu a rodiny samotné, pokud jste četli alespoň jednu z autorčiných knih tak víte, že ta šablona je víceméně pořád stejná, což je škoda, protože rozhodně psát umí, kapitoly odsýpají, je to svižné, ale prostě stále tomu něco chybí, něco co čtenáře posadí na zadek. Přesto, že se její příběhy čtou velmi lehce a rozhodně má jako autorka co nabídnout, tak by z té šablony chtělo vystoupit a nedělat pořád dokola tu stejnou chybu a tou je předvídatelnost samotného příběhu.
Přesto všechno její knihy ráda čtu a doufám, že se mé tužby jednou naplní a autorka překvapí.

07.03.2022 3 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Kombinace fantasy a detektivky se zase tak často nevidí, navíc to není série a můžu říct, že se to čte hodně dobře, vlastně jedním dechem.
Děj není kdoví jak propracovaný, ale bavil mě svět rozdělený do čtyř kvadrantů, bylo ta pár zajímavých momentů, každopádně ta detektivní zápletka mohla být náročnější. Je škoda, že se nám čtenářům z toho světa nedostalo víc, protože to bylo vlastně zmíněno víceméně okrajově.
Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jejich cesta za záchranou mě bavila a kniha byla příjemným překvapením až na těch pár much.

15.04.2021 4 z 5

Sestry až za hrob Sestry až za hrob Caite Dolan-Leach

Sestry až za hrob, kniha kterou mám od jejího vydání, zase jsem u toho, že odkládám naprosto skvělé knihy! A zřejmě nejsem jediná, protože tady na databázi knih jí hodnotilo strašně málo lidí. Žánrově jde o drama říznuté thrillerem, je to neuvěřitelně čtivé, přečetla jsem jí za jediný den, protože mi to prostě nedalo. Hra na kočku a na myš, složité rodinné vztahy, které jsou hlavním motivem knihy.

Příběh plný alkoholového opojení, záhadných emailů a jedné smrti. Tohle musíte zkusit!

28.03.2021 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Zamkni poslední dveře je thriller, který se vám dostane pod kůži pokud přistoupíte na jeho hru. Má to pomalejší rozjezd to přiznávám, pořád totiž čekáte, kdy se tam začne dít něco divného, protože víte, že to je nevyhnutelné. Chytlo mě to, každou volnou chvilku jsem po knize sahala, rozuzlení bylo ????

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Tak jsem se dočkala třetího závěrečného dílu a prostě musím říct, že tahle detektivní série mě baví. Všechno do sebe zapadlo, všechno bylo vysvětleno, nezůstalo nic nezodpovězeno. Romantická linka v téhle sérii byla vždycky upozaděná, což byla svým způsobem škoda. Skvělá detektivní série, rozhodně doporučuju.

Stevie je frajerka!

28.03.2021 5 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Před cca týdnem vyšel poslední díl z téhle série a tak jsem se konečně mohla pustit do druhého dílu s názvem Němý viník. Série, která mě neskutečně baví, soukromá škola, kterou provází tragédie, sympatická hlavní hrdinka. Líbí se mi, že jde skutečně o detektivku, kde je malý prostor pro romantiku, i když se přiznám, že si ty společné "romantické chvíle" užívám. Začátek slabší, ale pak se to slušně rozjíždí, první díl se mi líbil o chlup víc ale stejně je to boží.

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Kniha, kterou bych si sama nevybrala, ale která si ke mě našla cestu sama.
Román který vypráví příběh Edie, která byla svědkem přepadení večerky. Její život se od této události změní.
Téma, které se tváří jako vážné, ale ve finále to byla čistá romantika určená mladším čtenářům. John je skvěla postava, pro zlobivé chlapce mám slabost, ale je to všechno strašně předvídatelné ale budiž to se dá pochopit, ale to jak Edie nad Johnem vzdychá pokaždé když ho vidí, to bylo trochu moc. Kniha neurazí, ale ani nenadchne, ale čtivost jí upřít nemůžu, dalo se z toho příběhu vytěžit mnohem víc.

11.03.2021 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Nevlastní sestra není ani tak retelling na Popelku, ale spíš volným pokračováním, kde sledujeme jak už název napovídá nevlastní sestru Popelky. Nápad vyprávět příběh té zlé sestry je originální. Je to taková hra osudu Sudiček a Šance, který se rozhodne dokázat, že každý se dokáže změnit, když dostane šanci. Líbí se mi jak se postava Isabelle vyvíjí, z počátku jí nemůžete mít rádi a pak se začíná měnit a vy jí začínáte fandit. Tohle bylo příjemné počtení a už se těším na další autorčinu knihu.

11.03.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tady není co řešit, Alena Mornštajnová má dar. Má dar, že její knihy vás pohltí, postavy z knih se stávají skutečnými lidmi, chcete s nimi trávit víc času, chcete je poznat, chcete je pochopit, ta psychologie postav je neuvěřitelná, všední příběh se v rukách Mornštajnové stává nevšední. Je to skvělé!

11.03.2021 5 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Moje druhé setkání s autorkou. Probuzení Simona Spiera považuji za tu nejsladší knížku a nejúžasnější knížku jakou jsem kdy četla.
Podělaným navrch pro mě bylo proto zklamáním. Autorka tu čtenářům předhazuje spousty zajímavých témat o kterých je potřeba mluvit, ale nejde do hloubky,bere to jen tak povrchně, což je škoda.
Hlavní hrdinka mi pila krev a i přes svůj věk čtu hodně knih pro mladší čtenáře, ale při čtení téhle knihy jsem si připadala stará.

10.03.2021 3 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Od Robina Cooka jsem četla pár knih na střední škole a tuhle mám v knihovně už léta. Jde o neskutečně čtivou jednohubku, kterou jsem přečetla za jedno odpoledne. Jedna část se odehrává v nemocnici a pak se dostáváme k vyšetřování samotného hrdiny, bylo tam dost zvratů, které jsem nečekala, ale ke konci už to byla taková bláznivá jízda, které se moc nedá věřit a závěr je nedořešený. Autor něco nakousl a zbytek si domyslí sám čtenář, což se v tomhle případě úplně nehodilo.
Autora nezatracuji a určitě od něj zase něco vyzkouším, protože se to četlo vážně dobře, mělo to spád, pár šokujících zvratů, ale některé přehnané scény si mohl autor odpustit.

10.03.2021 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Červený adresář je příběhem jedné ženy, ženy, která skrz adresář vzpomíná na lidi ze své minulosti. Prolínání minulosti a přítomnosti mám v knihách ráda navíc autorka se za každou cenu nesnaží tlačit na pilu, aby vymáčkla ze čtenářů emoce za každou cenu.
Ono to všechno plyne tak pomalu a přirozeně.
Je to příběh plný ztrát, ale i příběh lásky, přátelství. Je to milé, krásné, dojemné.

10.03.2021 4 z 5

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Útlá knížka, která vysvětluje význam feminismu, věcně, prostě a jasně. Nejde o sprosté slovo, ale o běžné slovo, které by mělo patřit do života každého z nás.
Kniha pro každého.

22.02.2021 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Co to jako bylo? Tohle napsala B. A. Paris? Co se to stalo?
Po naprosto úžasném thrilleru Za zavřenými dveřmi jsem si po vydání hned pořídila autorčinu druhou knihu V pasti lží...dostala jsem se k ní až letos a tohle bylo teda obří zklamání.
Zápletka vypadala zajímavě, ale nakonec to bylo strašně předvídatelné, jedním slovem klišé. Autorka čtenářům nenaservírovala nic nového, nespolehlivá hlavní hrdinka - to už tady bylo tolikrát, že to už ani nespočítám. Navíc jsem teda měla problém s těmi dialogy, pořád se tam opakovalo to samé dokola, stejné situace, stejné věty.
Obracela jsem sice jednu stránku za druhou, ale nevím jestli to bylo ze zvědavosti nebo protože jsem knihu chtěla mít za sebou.
Mám takový dojem, že kniha je určená především čtenářům, kteří s tímhle žánrem začínají nebo těch thrillerů nemají přečteno tolik.
Jednoznačně zklamání!

16.02.2021 3 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Závěrečná bitva je tu.
Po letech, kdy jsem sérii s Percym Jacksonem měla rozečtenou konečně nastala ta chvíle a já to dočetla a víte co, je to škoda, protože tohle mě nesmírně bavilo. Percy v posledním díle hrozně vyzrál a stal se skutečným hrdinou, přijal svůj osud a do bitvy šel po hlavě a byl pro vítězství schopen udělat cokoliv. Tohle bylo vážně skvělé zakončení série, bylo to plný akce, překvapení, radosti, smutku, byla to prostě parádní jízda. Jestli něco s klidným srdcem můžu doporučit, tak je to právě Percy Jackson. Jak už jsem mnohokrát zmiňovala Rick Riordan je neuvěřitelný spisovatel a já se brzy vrhnu do jeho další série, která je zase z Tábora polokrevných a budu doufat, že se tam hrdinové z téhle série zase objeví, podle zakončení série se to tak alespoň tváří.

16.02.2021 5 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Doplavat domů je jednoznačně zvláštní kniha, trošku působí jako divadelní hra. Rodinku na dovolené vyruší příchod vetřelce v podobě bláznivé ženy/ dívky.
Kniha je útlá a četla se docela dobře, i přesto, že se tam dle mého moc nedělo. Postavy jsou neskutečně nesympatické, nedokážete si k nim vybudovat žádný vztah, takže se ta kniha míjí účinkem, který možná měla mít a nebo taky ne...kdo ví.
Přemýšlela jsem co touhle knihou chce autorka vlastně říct, po dočtení sice nějakou představu mám, ale nezanechalo to ve mě žádný hlubší dojem.

10.02.2021 2 z 5