Za to mi zaplatíš

Za to mi zaplatíš https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466410/bmid_za-to-mi-zaplatis-sfy-466410.jpg 4 102 40

Je to jen další obyčejná středa, dokud v redakci nezazvoní telefon a ze sluchátka se neozve děsivá výhružka: „Vezmu na tebe ocelovou strunu.“ Novinářka Alice Hendersonová je přesvědčená, že to není osobní. Že se jedná o útok na celé noviny. Brzy však pochopí, že opak je pravdou. Policejní vyšetřování nikam nevede, a tak Alicin přítel najímá soukromého detektiva Matthewa Hilla, aby na ni dával pozor. Situace se i tak s každým dnem vyostřuje. Někdo ji pronásleduje, ale proč? Někdo chce, aby trpěla, ale za co? Možná se někoho dotkla v některém ze svých článků? Alice je rozhodnutá zachovat chladnou hlavu, někdy je ale strach silnější než zdravý rozum…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

I Make You Pay , 2019

ctenarIvanRrVo
06.03.2024 3 z 5

Kniha celkově čtivá,a ten konec? To bylo opravdu hodně překvapení. Za mě můžu jen doporučit.

SilvieSisinka
17.02.2024 3 z 5

Průměrné

Pletynka
06.02.2024 4 z 5

Kniha za mě byla velmi čtivá. Pachatel byl pro mě překvapením a z toho mám vždy radost. Doporučuji.

Knihomolka97
08.01.2024 4 z 5

Ze začátku mi trošku vadilo, jakým stylem je kniha napsaná, ale naštěstí jsem se začetla. Máme tu totiž části Alice v ich-formě, pak kapitoly pachatele v er-formě a kapitoly jistého detektiva také v er-formě. Alice mi byla sympatická, i když její chování bylo někdy trochu zarážející.
V průběhu přichází zajímavé zvraty i odhálení. Upřímně mi ale přišly některé pasáže, hlavně ty detektiva, jaksi zbytečné, což je škoda, jinak by kniha byla fakt skvělá. Jsem ráda, že jsem ji četla právě ve štafetě, protože i díky poznámkám a teoriím holek přede mnou bylo čtení ještě zajímavějí.
Osobně jsem nejdřív vůbec nevěděla, kdo by za vším mohl být, až v poslední třetině přišla myšlenka nebo spíš moje přání, aby to byla daná osoba. A bylo to tak, hihi. A vyšlo mi rovnou ještě i druhé přání, ke kterému mohu říct zkrátka jen: romantička se nezapře. :-D

sun.from.ibiza
07.12.2023 3 z 5

Bestseller to určitě nebyl, ale ani nejsem úplně zklamaná. Pachatel mě překvapil a to mě potěšilo.
Po dotčení ve mě stále rezonuje úryvek z knihy “Dobrá zpráva byla, že většina stalkerů nejsou vrazi. Špatná zpráva ovšem byla, že řada vrahů začíná pronásledováním.

Stromy
27.11.2023 5 z 5

Autorka má u nás již 4 přeložené knihy. Tato je ale velmi dobrá. Téma - stalking, stalking a zase stalking. Také ale hromada lásky a to celé současně a skvěle propracované. Děkuji a doporučuji.

Emma27
07.10.2023 3 z 5

Napínavy psychologicky thriller.Kniha mě pohltila,a nemohla jsem se odtrhnout. Zavěr byl strhujíci a nečekaný.

katpas76
06.10.2023 2 z 5

Podprůměrná kniha. Sice se autorka snažila o zvraty a nečekaná překvapení, ale na mě vše působilo hodně násilně a taky naivně. Vadilo mi střídání ich formy a er formy nějak je těchto knih poslední dobou přespříliš. Tady to za mě jednoznačně nebyla dobrá volba. Úmysl udělat díky více postavám a stylu vyprávění knihu zajímavější vnesl naopak chaos a zbytečné trhání děje. Dočetla jsem, byly i pasáže, kde mě kniha bavila, ale jako celek jen dvě hvězdy.
A jak to dopadlo s Alexem?!

cleopatra11
02.10.2023 2 z 5

Bohužel nedočetla jsem...

olca1983
05.07.2023 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala! Sice to nebyla jedna z těch knih, které mě chytí hned v první kapitole (začetla jsem se po cca 50 stranách), ale s následným napětím a hraním si se zápletkami, jsem to autorce hned odpustila. "Jeho" mi bylo neskutečně líto, leč ho to neopravňovalo k udělováním rozsudků smrti a ničení života nevinné ženy. Na konci se kruh krásně uzavřel a "jeho" motiv byl uvěřitelný (leč lidsky nepochopitelný).

anája
13.05.2023 5 z 5

Kniha byla napínavá a čtivá. Alice mi bylo líto. Ale nejvíc mě bolelo psaní o ,,on předtím. Protože trápení a zneužívání dítěte trvající roky, jeho strach a bezmoc, to mě dostalo. Pachatele jsem vůbec neuhodla.

LaCoccinelle
23.04.2023 4 z 5

Čtivé, napínavé, vtáhlo mě to do děje.

Toňula
25.02.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale předchozí knihy autorky mě oslovily více..poslední dobou mám pocit, že thrillery jsou jen další variací tématu trauma z minulosti, které ovlivňuje přítomnost..

Gracinka
13.01.2023 4 z 5

Čtivě napsané. Ale příběh mohl trošku lépe ubíhat. Jack a Matthew jsou sympatičtí. Linku s Janem jsem nepochopila. Byla úplně zbytečná. Stalkera jsem tušila už od začátku, což je škoda.

Kalima206
11.12.2022 5 z 5

Myslím, že hlavní téma "stalking" je určitě hodně zajímavé a je smutné, že se s tím nedá ani v této době nic moc dělat.
Taky se mi i líbilo, co to všechno nastartovalo.. Jak jeden život může změnit život tolika lidem...

Januli
19.11.2022

Nebyla kniha špatná, ale nic nového. Ohledně demolice mě napadlo, že bude teror souviset. Jen mě hned nenapadl pachatel.

gordon13
17.10.2022 4 z 5

Knihy od Teresy Driscoll se mi líbí a ani tato nebyla vyjimkou. Je to takový "pomalý" psychothriller, kde se rádoby nic moc neděje. Přesto je kniha čtivá, napínavá a zajímavá.
Mám takové příběhy ráda.

Annyshga
03.09.2022 4 z 5

K téhle knize jsem se dostala jen díky doporučení a jsem za to moc ráda. Líbilo se mi, že šla autorka hned na věc a já už si po první kapitole byla jistá, že to bude něco pro mě. Příběh byl neskutečně čtivý a napínavý. Krátké kapitoly, málo postav a střídání se vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, soukromého vyšetřovatelé a záhadné postavy bylo skvělé. Autorka vám po celý děj skvělé zamotává hlavu a neustále přemýšlíte kdo je ona záhadná postava terorizujicí Alici. Musím přiznat, že výsledného pachatele jsem sama několikrát podezřívala ale doufala jsem, že to bude někdo jiný . Jediné co mě na knize zklamalo byl samotný motiv pachatele. Za pomstou jsem čekala opravdu něco jiného.

Gabux
24.08.2022 4 z 5

Nebyla to kniha z které bych si sedla na prdel, ale byla to po delší době kniha, která mě nutila číst dál a dál. Z čehož vyplývá, že kniha byla čtivá a napínavá. Hlavní hrdinka mi přišla sympatická. Dělá chyby, zbrklá rozhodnutí a občas vás její činy a myšlenky naštvou. Ale o to uvěřitelnější mi přišla. A kapitoly z jiného pohledu dodávaly příběhu jiný rozměr. Kniha mě bavila. Neoznačila bych ji jako bestseller, ale rozhodně měla něco do sebe.

Do příběhu jsem se hodně vžila a přijde mi děsivá představa, že takovýto teror někdo opravdu zažívá. Proto jsem se rozhodla zaokrouhlit nahoru a z 3,5* udělat 4*

ctenarkaEva
24.08.2022 3 z 5

Pro mě určitě ne bestseller, ale spíše průměrný příběh.

2019  74%Mám nad tebou moc
2020  72%Chladná jako led
2016  74%Dárek na rozloučenou
2022  76%Za to mi zaplatíš

Kniha Za to mi zaplatíš je v