Za to mi zaplatíš

Za to mi zaplatíš https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466410/bmid_za-to-mi-zaplatis-sfy-466410.jpg 4 102 102

Je to jen další obyčejná středa, dokud v redakci nezazvoní telefon a ze sluchátka se neozve děsivá výhružka: „Vezmu na tebe ocelovou strunu.“ Novinářka Alice Hendersonová je přesvědčená, že to není osobní. Že se jedná o útok na celé noviny. Brzy však pochopí, že opak je pravdou. Policejní vyšetřování nikam nevede, a tak Alicin přítel najímá soukromého detektiva Matthewa Hilla, aby na ni dával pozor. Situace se i tak s každým dnem vyostřuje. Někdo ji pronásleduje, ale proč? Někdo chce, aby trpěla, ale za co? Možná se někoho dotkla v některém ze svých článků? Alice je rozhodnutá zachovat chladnou hlavu, někdy je ale strach silnější než zdravý rozum…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

I Make You Pay , 2019

Péťa1950
07.08.2022 2 z 5

Musím souhlasit s komentáři, které knihu řadí ke slabším. Rozepisovat se nebudu. Pro mne první kniha od autorky a asi i poslední.

JustWomen
30.07.2022 2 z 5

Shrnula bych to asi takto: slabé zápletky, málo akční děj a fakt nesympatické postavy. Kytka, výhružný telefon, voda... a všichni šíleli a poskytovali ochranu, nechápu. A ten konec tomu dal korunu, určitě by to šlo mnohem jednodušeji. Zklamání.

MiskaMa
26.07.2022 3 z 5

Knížka byla poměrně čtivá a napínavá. Jak už bylo napsáno níž v komentářích, předešlá knížka autorky se mi líbila o dost víc. Postava Alice mi moc nesedla, pachatele jsem vcelku rychle odhadla. Jako čtení na dovolenou dobré, ale nálepku světový bestseller bych ji asi nedala.

L.Helena
16.07.2022 4 z 5

Pomalý rozjezd, zpočátku mě to moc nebavilo, ale postupně jsem se začetla do všech dějových linek, takže nakonec docela slušné počtení.

Theresa.2679
11.07.2022 4 z 5

Přečtená rychle, bavila mě, ke konci trochu překombinované, ale dojem mi to nezkazilo.

hledaseniki
24.06.2022 3 z 5

Já vám nevím, další kniha s označením edice světový bestseller, která nenaplnila má očekávání.
Téma celkem zajímavé, ale za mě je to průměrná kniha. Děj se točí tak nějak pořád v kruhu, čekáme na osudný den, který přichází pořád dokola a mezi tím je tam spousta omáčky. Autorka tam pohazuje takové drobné poznámky, čímž se snaží čtenáře zmást, ale bylo to průhledné nebo alespoň tak to vnímám, což mi potvrdil i ten závěr, kterým jsem díky tomu nebyla šokována.
Pravdou je, že těch thrillerů mám přečteno dost, takže možná pro čtenáře, kteří nejsou tak moc seznámeni s tímto žánrem nepohrdnou, ale za mě je to naprosto průměrná kniha, která nemá čím překvapit.
S hlavní hrdinkou jsem se neztotožnila, mé sympatie si nezískala, ještě, že to bylo vyprávěno z pohledů více osob, protože občas mě ty její reakce a myšlení dost překvapilo a ne v dobrém.
Průměr a zase si dám na to označení bestseller pozor!

kniha
29.05.2022 5 z 5

Skvělý propracovaný příběh, který se postupně odkrýval a každou další kapitolou nutil číst.

jasmína
07.05.2022 3 z 5

Za mě po delší době zklamání, a tři hvězdičky jen proto, že předešlá kniha autorky se mi líbila , a doufám, že další kniha bude o 50% lepší, než tato.

evin84
06.05.2022 5 z 5

Kniha je čtivá,bavila mě.

SimonaP
14.04.2022 3 z 5

Kniha byla čtivá, pachatele jsem neodhadla, ale motiv mi přišel trochu zvláštní. A potom mi vadilo vyjadřování dvouleté dívky. Takhle dvouleťáci opravdu nemluví.

ArwenAragorn
09.04.2022 3 z 5

60%
Vystoupila jsem z auta první, otočila se, abych se rozhlédla, a zaslechla blížící se motorku. V tu chvíli se to stalo. Řidič držel v ruce láhev a vychrstl mi do obličeje a na hruď mrazivou tekutinu. Potom jsem viděla Matthewa, jak vystřelil z auta, ale motorkář zrychlil a zmizel. Slyšela jsem nějaký křik...
Svůj vlastní.

Průměrný psychologický thriller. Nálepku "Světový bestseller" bych mu určitě nedala. Příběh střídavě vypráví Alice, oběť stalkingu, soukromý detektiv Matthew a stalker, jehož vyprávění začíná od dětského věku. Bylo mi líto Alice, ale současně mi bylo paradoxně líto i stalkera. Do poslední chvíle jsem nepřišla na to, kdo to je.
Na ukrácení volného času je knížka dobrá, čtivá a poměrně napínavá.

Hope80
03.04.2022 3 z 5

Kniha na začátku vypadala velice slibně,ale postupně mě přestávala s další stránkou bavit,měla jsem ji rozectenou delší dobu,jelikož mě nějak netáhl zájem ji dokončit. Příběh byl slabý,místy nezáživný.

Pavlína2019
13.03.2022 5 z 5

Bože, to je mi tak líto! V této knize, kterou jsem přečetla jedním dechem - mě lítost přemohla často. Jak to popsat, nechci prozrazovat. Bylo mi samozřejmě líto hlavní hrdinky - co se jí děje v životě a velice i také v souvislosti s maminkou.
Ale strašně moc hlavně při čtení kapitol "On - předtím". Tak strašně mě to mrzelo... Chápu, že mnoho čtenářů bude mít jiný názor. Ale nemohu si pomoci.

Je to úžasná, napínavá a perfektně napsaná kniha.

Moje oblíbené pohledy do minulosti.
Příjemně krátké kapitoly a typ písma.

Výborná kniha - rozhodně všem doporučuji!!

hlenicka
15.02.2022 3 z 5

Knizka to byla dobrá, zajímavý děj, ale postradala jsem napeti,jakože bylo to čtivé, otáčeli jste jednu za druhou ( ja mela za 3 dny prečteno),ale zadné krimi,žádná spád,proste to napětí chybelo. Od autorky mám přečtené vsechny,co vyšly. Ona má výbornou ruku k psaní,ví,jak zaujat, ale tohle bylo málo :( škoda. Tak třeba příste, Tereso :)

ZuzanaZ83
11.02.2022 5 z 5

Napínavý thriller o Alici, novinářce, která jednu středu vyslechne výhrůžku po telefonu. Děsivé okamžiky se pak každou středu stupňují. Její přítel Tom najme soukromého detektiva Matthewa, aby pomohl v ochraně Alice. Alice má ale minulost, o které nikdo neví.

Velmi dobře vystavěný příběh plný napětí. Kniha obsahuje krátké kapitoly, které jsou střídavě vyprávěné Alicí, Matthewem a postavou označovanou jako ON.

Vyústění knihy je podle mne velmi překvapivé. Děj mě vtáhnul a pohltil.

xena2711
05.02.2022 4 z 5

První kniha autorky Mám nad tebou moc mi přišla taková zmatená. Ale jsem ráda, že jsem ji dala šanci. Tato kniha je mnohem lepší, zajímavější, napínavější, prostě lépe psaná a čtivá. Sice od poloviny předvídatelná, ale stojí za přečtení. Stalking ve všech podobách.

Kekik
31.01.2022 3 z 5

Jedná se o druhou knihu, kterou jsem od autorky četla. První byla Mám nad tebou moc.
Příběh mě zaujal. Téma stalking je velmi aktuální. Líbí se mi styl psaní. I když jsem zvyklá na akčnější thrillery, nenudila jsem se u čtení. Trochu mně vadilo, jak dvouletá holčička má slovní zásobu a způsob vyjadřování jako dítě v deseti letech. Sice bych na to měla být zvyklá, neboť to je ve většině knih a filmů, ale zde mi to přišlo již moc.
Závěr je rychlý, jen na několika stranách.
Ráda si přečtu další autorčiny knihy.

Čtenářská výzva 2022: Téma číslo 15. Kniha, s méně než 22 hodnoceními na Databázi knih.

danielosbourne
27.01.2022 3 z 5

Doslova bych řekl, že jde o autorčinu typickou knihu. Autorka opět vytvořila zajímavý a napínavý příběh, který postupem času může čtenáři připadat zdlouhavý a repetetivní, ale přesto ho nutí pokračovat ve čtení, protože zkrátka musí přijít na to, co se to děje. Když se pak čtenář dostane k vytouženému konci a vyvrcholení, tak dostane závěr rozepsaný na cca deseti stránkách a to včetně odhalení, vyřešení a epilogu.
Autorce podle mě ty závěrečné gradace prostě nejdou, protože ani u jedné knihy mě závěr nepřesvědčil ani nešokoval. U této konkrétní knihy si po odhalení nejsem jistý, jestli úplně té zápletce věřím, ale což. Nebudu nad tím přemýšlet. Bylo to čtivé, bylo to napínavé a na odreagování je to super.

Ivuska.09
22.01.2022 4 z 5

Mně se kniha moc líbila. Dlouho jsem nevěděla, kdo za vším stojí. Myslím, že v tomto směru se zápletka autorce velmi povedla. I já jsem se nechala oblbnout chováním jednoho z hlavních hrdinů. A netušila jsem, že dotyčný není tím, za koho se vydává. Skutečně však měl motiv, který se v závěru příběhu dozvíte. Chválím a doporučuji.

mysterygirl
15.01.2022 4 z 5

Nebylo to spatne, akorat jsem tu osobu, která vyhrozovala, odhadla uz v polovine a nějak mi tam nesedel motiv a duvod.
Ale jinak fajn cteni, pekne to odsypalo.

2019  74%Mám nad tebou moc
2020  72%Chladná jako led