hlavajda93 hlavajda93 komentáře u knih

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

zajímavý vánoční příběh doplněný o obrázky, který nutí k zamyšlení

04.12.2020 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Pěkný příběh, kdy si musíte na happy end chvíly počkat, za mě se čekalo až moc dlouho. Jak už zde bylo řečeno trošku to připomíná knihu S láskou, Rosie.

01.12.2020 4 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Klasická slaďárna se šťastným koncem a ještě sladším Jackem, který musí být sen každé. Akorát mě štvalo, jak se píše, že Jack je blonďák a na obálce je tmavovlasej borec a Serža byl taky uplně jiný plemeno. Stejně jako ostatní knihy série, byla i tato pěkná a čtivá se vstupy do minulosti a typickým humorem. Oceňuji, že se dozvídáme i letmé pokračování ostatních postav z předešlých knih série. V porovnání s ostatními knihami série asi vede příběh Faith.

06.11.2020 5 z 5

Osudové léto Osudové léto Nicola Harrison

Pěkná kniha o předválečném Montaku, kam odjely na léto vdané paničky, mezi nimi i Beatrice, která však moc nezapadá a lépe je jí s lidmi z vesnice a hlavně se strážcem majáku, který jí vynahrazuje chybějící lásku. Bee jsem celou dobu držela palce, aby jejich příběh měl šťastný konec, ale současně jsem měla celou dobu podvědomě strach, že se něco pokazí a nedopadne to. Bohužel to tak přesně bylo. Závěr byl napínavý, ale za konec bez Thomase hvězda dolů.

15.10.2020 4 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Pěkná oddychová kniha se zábavnou linkou v podobě kocoura Maca. David byl od začátku sympaťák a Jamie taky a úplně jsem si dovedla představit všechny sousedy, jak pospolu žijí v pohádkové vesnici.

23.09.2020 4 z 5

Je mi třicet a jsem single Je mi třicet a jsem single Ilona Kleníková

S těmito sloupky jsem se potkala už v deníku Metro a už tam mě zaujaly svou vtipností, takže když jsem v knihovně objevila tuto knihu hned jsem si ji půjčila a udělala jsem dobře. Psáno vtipnou formou se sebeironií. Ve spoustu sloupcím jsem se s kamarádkou našla a pobavila se.

31.08.2020 4 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Pěkný příběh a celkově se mi líbil mnohem víc než díl o Kate a Kennedy. Konečně jsme se dozvěděly něco o Wolfeovi a jeho životě, ikdyž to bylo dost drsné. K šťastnému závěru vedla pro oba docela trnitá cesta.

20.08.2020 4 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Pěkný příběh, který se odehrává nejprve v minulosti a poté v současnosti. Kniha o osudové lásce, které nebylo přáno. V závěru jsem pouze nepochopila, jestli se autor skutečně inspiroval něčím příběhem nebo to bylo smyšlené.

06.08.2020 4 z 5

Láska podle hvězd Láska podle hvězd Minnie Darke

Není to typ knihy, u které nemůžete přestat napětím číst, ale i tak je to milé čtení. Kromě hlavních postav je tam ještě několik menších dějových linek, u kterých je zajímavé sledovat, jak je všechny ovlivnil Justinin změněný horoskop.

23.07.2020 4 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Knihu jsem četla hned po 1. díle, takže jsem měla postavy zažité a špičkování Lexe a Gabi jen pokračovalo v jiné knize. Oproti 1. dílu vtipnější, ikdyž děj byl stejně předvídatelný. Taková naivní romance, ale jako oddechovka dobrý.

02.07.2020 4 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Klasika, namachrovanej děvkař a nezkušená šedá myška, ze které se stane sexy kočka, do které se zamiluje...celkem předvídatelný děj. Na začátku mi Ian moc nesedl a fakt se choval jak debil, ale postupně se zlepšoval a příběh docela vtipně ubíhal. Taková oddychovka.

17.06.2020 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Příběh jsem nejprve viděla jako film už dříve, takže jsem zhruba věděla o čem kniha bude, možná proto jsem od knihy čekala trochu víc. V knize se prolínají 2 příběhy, z nichž jeden je vzpomínáním na minulost a jeden současnost, takže čekáte, kdy se oba příběhy spojí. Obě části byly hezké, nicméně mi trochu chyběla dramatičnost, která jindy u Sparksových knížek bývá.

01.06.2020 4 z 5

Jednoho dne Jednoho dne David Levithan

První 2 díly o A a Rhiannon mě zaujaly a zajímalo mě, jak celý příběh skončí. Pokračování bylo dobře zpracované, ikdyž ukončení bylo spíše o úvahách. Naštěstí to v rámci možností dopadlo dobře, i přes jednání X.

22.04.2020 4 z 5

Zlomená srdce Zlomená srdce M. J. Summers (p)

Povedený konec série a pokračování příběhu o Treyovi a malém Thomasovi. Trey byl typický "dokonalý" krasavec, ale trošku nevybouřený a toužící po adrenalinu za každou cenu. Allessa zase příliš hodná a dokonalá chůva. Za mě určitě lepší než 1. díl o Colovi, ale když bych to měla hodnotit v rámci celé série, tak se mi více líbil 2. a 3. díl. U této knihy se mi líbila hlavně první půlka, pak se to dost vleklo a bylo to pořád o tom samém dokola, konec zas nabral rychlý spád a poměrně předvídatelný, ale jinak pěkná oddychovka.

25.03.2020 4 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Opravdu krásný příběh o závažném tématu a hledáním sebe sama navzdory těžké minulosti. Mallory i Rider byli od začátku sympatičtí a fandila jsem jim. Závěr byl opravdu pěkný i poučný.

11.03.2020 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Dle mého názoru jedna ze slabších knih autorky. Jak je jejím zvykem, tak jsou v knize 2 časové roviny, které se postupně propojí. V první části to bylo zpočátku velmi zdlouhavé a zmatené, nemohla jsem se začíst a vyznat se v postavách, asi od 60. strany se to rozjelo a začlo to být zajímavé a nemohla jsem se odtrhnout. Pak nastala 2. část, která byla zpočátku taky nudná a v nových postavách jsem se ztrácela. Později se to rozjelo a čekala jsem, kdy se příběh propojí s 1. částí. Nakonec mě kniha docela bavila, ale konec bych si představovala trochu jinak, zvlášť s Lottie.

20.02.2020 3 z 5

Šance na štěstí Šance na štěstí Kristan Higgins

Už jsem četla 2 knížky z této série a moc se mi líbili a ani tato nezklamala. Typický rukopis, kde se střídá humor a láska. Collen byla moc sympatická už v předchozích dílech a zde se to jen potvrdilo. Jen Lucas byl trošku typickej blb, kterej se nechce ženit a pak zbouchne první, co mu přejde přes cestu...takže si na šťastný konec museli oba trošku počkat.

11.02.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Pěkné pokračování Jesky se spoustu moudrých poznatků. V příběhu se popisují i osudy lidských přátel Jesky, což mi přišlo dobré, ale první díl se mi stejně líbil více.

08.01.2020 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

pěkná kniha o postupně se vyvíjejícím vztahu, od nenávisti, ignoraci, nevšímání se až po kamarádství, které se vyvine ve vztah

17.12.2019 5 z 5

Strom života Strom života Susan Wiggs

pěkný příběh o druhých životních šancích a o uvědomění si, co je v životě skutečně důležité

13.11.2019 5 z 5