Heli20 Heli20 komentáře u knih

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Krásný a smutný příběh.

24.02.2023 5 z 5

Hovno z Nerudovy ulice Hovno z Nerudovy ulice Radovan Lovčí

Nádherná čeština a jako bonus - už dlouho jsem se tak nenasmála!

22.02.2023 5 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Tak tohle byla tedy síla.Četla jsem všechny knihy od Jennifer ale tahle je absolutní vítěz.Nepapatuji si,kdy by se mnou při čtení nějaké knihy takhle cloumaly emoce.Autorka má mimořádný dar proniknout úplně na dřeň emocí,psychického rozpoložení všech hrdinů příběhu a ten konec, no prostě paráda včetně závěrečné autorčiny poznámky.

27.10.2022 5 z 5

Autogram pro vraha Autogram pro vraha Veronika Černucká

Líbí se mi velmi originální, místy až “praštěný” styl psaní paní autorky.A zápletka byla překvapivě dobrá,vraha jsem neuhodla. Těším se na na další knihy, hlavní hrdinka Tara mi padla do noty:)

03.09.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Přečteno jedním dechem.Trochu jsem se ze začátku obávala, protože poslední dvě knihy od Camilly mne velmi zklamaly (v porovnání s její původní Ericou Falckovou)…Ale naštěstí to byly obavy zbytečné.Vraha jsem ale tušila hned od začátku přinejmenším tu souvislost s vražděním.Oba hlavní hrdinové byli tak trochu psycho,ale na druhou stranu originální a neotřelí. Už se moc těším na další setkání se všemi zúčastněnými včetně psa Bosse.

23.08.2022 5 z 5

Kadanland Kadanland Stanislav Dvořák

První kniha od autora.Překvapivě velice pěkné i když místy depresivní čtení.Příběh donutí zamyslet se nad smyslem života i nad vlastním životem.

31.07.2022 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Teda to bylo parádní čtení.Napínavé až do konce.V tom obrovském klubku lží se jeden nevyznal, ale pravdou je, ze osobu pachatele jsem do poslední chvíle netušila.To se autorce opravdu povedlo. Jo a ta Rosie…to teda byl ale pořádný spratek, pardon ale musela jsem to napsat.:)

30.07.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Super knížka. Moc se mi líbil styl psaní - popis příběhu z pohledu každého účastníka. A vraha jsem dokonce dobře tipla:)

17.07.2022 5 z 5

Nejistá oběť Nejistá oběť Claire McGowan

Kniha byla napsaná velice čtivě, děj byl napínavý. Hned na začátku jsem začala tušit, jak to celé asi bude, nicméně to neubralo na atraktivitě příběhu.

07.07.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Příběh byl velice intenzivní.Člověk se sám sebe musí ptát,jaké by to bylo ocitnout se téhle situaci. Nepředstavitelné.Ale ubírám hvězdičku za zbytečně rozvleklý a dlouhý popis.Polovina stránek by, myslím, stačila.

30.06.2022 4 z 5

Sedm lží Sedm lží Elizabeth Kay

Tak tenhle příběh mne dostal.Ještě několik dni doznívaly dojmy.Hodně dobře čtivě psané.

28.06.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Napínavé, čtivé, velice zajímavá zápletka. Skvělá spisovatelka.

16.06.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Tak tohle bylo dobré psycho…od začátku do konce. Hlavní hrdinka mi byla hned od začátku krajně nesympatická…ale jinak děj super, originální zpracování.

06.06.2022 5 z 5

Vraždy s cejchem Vraždy s cejchem Elina Backman

Skvělá knížka,čtivá,děj se krásně odvíjel. Líbil se mi pohled na věc z více stran i milostná zápletka.

31.05.2022 5 z 5

Senzibil Senzibil Markéta Pilátová

Tak tohle byla jízda!Budu-li upřímná, jedna z nejvíc fascinujících knih, co jsem kdy četla. Příběh ve mně dozníval ještě hodně dlouho a dodnes se k němu v myšlenkách vracím.

22.05.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tak tohle byla fakt bomba ..víc asi nemá cenu psát.Naprosto doporučuji,četlo se jedním dechem.

12.05.2022 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Gabrielle Bernátová

Tak to se fakt nedalo…nedocetla jsem…

30.04.2022 odpad!

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Velmi čtivé, napínavé a závěr překvapivý.Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo vraždil ani proč. Charaktery jednotlivých postav v příběhu byly moc dobře vykresleny, kniha se četla dobře.
Mám moc ráda styl autorky a za mně je to její nejlepší kniha.

27.04.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kniha se moc hezky četla,mám ráda spisovatelů v styl.Rozuzlení nebylo překvapivé, tušila jsem to. Jenom mi trochu vadí ti homosexuálové.Mám pocit, že jich je v knize moc, jsou na každém rohu, jako by to bylo naprosto běžné, ale to ve skutečnosti není. To mi trochu vadí, ale jinak nic proti nim, respektuji každého a chápu ze každý spisovatel promítá do příběhu kousek sama sebe. Přesto ale kvůli tomu nemohu dát plný počet hvězdiček.

11.12.2021 4 z 5

Francouzský manžel Francouzský manžel Klára Janečková

Tak horší slátaninu jsem snad ještě nečetla.

27.10.2021 odpad!