helenkan helenkan komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Ač se jedná o jednu hnusnou etapu života, zvaná 1.svět.válka, četla jsem to skoro bez dechu. To co zažívali si vůbec nedokážu představit. A přesně. Každou válku nejvíc odnášejí obyčejní lidi, jakéhokoli státu,kteří někdy ani neví proč tam jsou. Vše je tak věrohodně popsané, že se vám tají dech. Smekám před autorem tohoto díla.

06.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Díky téhle knížce jsem si doplnila svoje velké mezery. O životě a práci hornických rodin v té době jsem věděla pramálo. Skvělé a myslím i poučné čtení.

08.09.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

No teda,paní spisovatelka vážně umí člověka připoutat ke knížce. Hodně silnej příběh. A doufám,že se můžu těšit na další její vyprávění.

11.11.2019 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Tak tohle můžu jen doporučit. Parádně napsaný příběh o hledání identity a pátrání v minulostí o osudech své rodiny. Zároveň se dozvídáme zajímavosti z naší historie.

10.08.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Přečetla jsem za jeden den. Během čtení jsem měla dost často husí kůži. Ale zároveň mě poháněla zvědavost v pokračování. Na konci jsem si pořádně oddechla nad tím, že se to všechno událo jen v knize. Díky bohu,že to dopadlo tak jak to dopadlo. Přesto se mi knížka líbila. Paní Mornštajnová opět ukázala, že umí.

18.06.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

No páni, tohle bylo počteníčko. Odložit to? Ani náhodou, dokud jsem neskončila. A Anna, ta si zasloužila veškerý můj obdiv. Co všechno musela překonat. Dřít od rána do noci, s lecčíms se vyrovnávat, starat se o ,,fůru" dětí a přesto zůstávala silná a nic nevzdávala. Ta padesátá léta byla fakt hnusná doba.

04.04.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Opět skvělé dílo od pana Bryndzy. Odložit jsem to nedokázala dokud nebyl konec a já se nedozvěděla kdo je vrah. A zase překvápko. Neuhádla. :-)) Už se těším na další.

08.04.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Hodně zajímavé čtení ze kterého jsem se dozvěděla dost nových věcí. A zase se utvrdila v tom, jak hrozná byla totalitní doba. Brrr už nikdy víc.
Jen ten konec mě trochu překvapil, ale rozhodně doporučuji k přečtení.

21.05.2021 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

No, tenhle příběh mi v hlavě zůstane na hodně dlouhou dobu. Možná napořád. Příběh plný emocí, statečnosti, lásky,bolesti i hrůz války. Naprosto skvělé čtení.

25.03.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jsem ráda za návrat Eriky. Dokonce mám radost,že se tam objevil i přítel. I když jisté to ještě není. Moc se mi to líbilo. Už teď se těším na další díl.

02.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Právě jsem dočetla a určitě to budu mít v hlavě hodně dlouho, nebo spíš napořád. Hltala jsem stránku za stránkou, zvědavá na další osudy celé rodiny a všech těch lidiček okolo. Naprosto úžasné čtení.

30.05.2021 5 z 5

Přečteno tentokrát jako audio. A bylo to skvělé v podání Zuzany Truplové a Norberta Lichého. Ze samotného příběhu jsem měla doslova husí kůži. A že se to ve škole vůbec neprobírá, je smutné. Já sama jsem se tyhle hrůzy dozvěděla až teď v seniorském věku. Díky paní Lednické.

26.11.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

To je tak děsivě uvěřitelný příběh až z něj mrazí. Zvláště když se to týká životů a zdraví obyčejných lidí. Žádná z postav mi nebyla sympatická,snad jen Zdena na ambulanci a Anička. Doktor si aspoň ujasnil,co miluje víc. Svojí práci nebo chlast. Je to pěkně napsané a určitě to stojí za přečtení.

24.03.2021 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

To je super čteni. Výborně se u toho bavíte a nasmějete.

04.06.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Fakt síla. Úplně mě mrazí v zádech. Skvělé a zároveň hrozné. Jinak nevím co ještě dodat. Kdo přečte pochopí.

27.04.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha mi zůstane v hlavě hodně dlouho. Velice silný a smutný příběh u kterého mi chvílema naskakovala husí kůže. Dovoluji si doporučit k přečtení.

18.03.2018 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Už jsem tuhle knihu četla. Sice je to už nějaký ten pátek, ale na takový skvost se nezapomíná. A přesto jsem si jí nedávno znovu vychutnala jako audioknihu. A v podání Marty Vančurové to byl perfektní zážitek. Můžu jen doporučit.

04.01.2023 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Ještě jsem nečetla od Folletta něco, co by se mi nelíbilo. Opět to bylo suprový čtení. Vždy mám pocit,že jsem zas o něco bohatší. A jsem ráda za dobu ve které žiju.

21.02.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Parádní čtení. Skvěle jsem se pobavila i zasmála. Máte blbou náladu? Tohle vám jí určitě vylepší.

29.01.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tak jsem si zase, už nevím po kolikáté, připomněla mojí oblíbenou knihu. A vychutnala si příběh Elizabeth a Darcyho.

15.03.2023 5 z 5