helena19 helena19 komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Toto byl silný příběh plný syrových emocí a srdceryvných pasáží, které v člověku zanechaly nepopsatelně silné emoce. Autorka dokázala v člověku probudit emoce od strachu, nenávisti, lítosti, lásky, naděje až po odpuštění.

11.09.2022 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Nepřekonatelná...nejlepší z celé série. Tolik hlodů, tolik vtipných scén, tolik překvapení, lásky, slz a porozumění. Jednoznačně jsem se do tohoto dílu zamilovala.

Spoiler: Nemůžu ze scény: Dean + Winston (ve vaně), Allie za dveřmi, Logan ve dveřích.

05.07.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Úžasná..brečela jsem jako želva...Konec byl dokonalejší než ve filmu...

18.07.2016 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Nemám slov, naprosto úžasná kniha. Sice jsem od začátku tušila jak to skončí, ale stejně jsem hltala jednu stránku za druhou. Úplně mě dostalo spojení s hokejem (jsem velký fanda :D).

Spoiler:
Byla jsem v šoku jakej hajzl může být všemi uznávaný a skvělý hokejista. To je právě to, co lidé nevidí, když někomu fandí a touží po autogramu té dané hvězdy, ale jaký je k vlastní rodině to nevidí. Jsem ráda, že to Garett svému tátovi nandal.

31.07.2016 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Skvělá knížka. Bavila jsem se u ní od začátku do konce. Moc se mi líbila kousavá konverzace mezi hlavními postavami... ironii a sarkasmus ty já můžu. A také prostředí knihovny bylo prostě perfektní.

26.02.2021 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ruta Sepetys opět nezklamala. Já už jsem sice ve věku, kdy jsem sametovou revoluci u nás nezažila... takže nemám s čím srovnávat, ale o to víc jsem si při čtení této knížky uvědomovala vděčnost vůči lidem, kteří se režimu postavili a bojovali za svobodnou zemi. Tato knížka mi dokázala svými propracovanými kapitolami dost dobře přiblížit komunistický režim a hrůzy, které páchal. Je až neuvěřitelné, že se něco takového na světě dělo a buďme upřímní není to zase až tak dávno, a přesto mám pocit, že spoustu lidí zapomíná, za co bojovali a proč bojovali.

30.09.2022 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Tak tato knížka mě dostala...nejen, že byla plná smíchu, slz, štěstí, ale také hluboké lásky.

16.02.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Krásný příběh ze světa krasobruslení. Bylo to plné sarkasmu, houževnatosti a lásky.

21.05.2021 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Paráda! Elle Kennedy nikdy nezklame. :-) Příběh byl opět plný vtipných scén i lásky. Moc se těším na další její knížky. :-)

11.02.2018 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Upřímně jsem od této knížky čekala daleko více. Doufala jsem, že knížka bude napínavá od prvních stránek, ale bohužel jsem se spletla a zajímavých bylo pouze posledních 30 stran. Do dalších dílů asi nepůjdu.
Spoiler: Mavenova prává tvář konečně rozvířila příběh a jeho změna byla opravdu dech beroucí.

24.07.2017 3 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Ach jo...strašně mě mrzí, že tato série nemá další pokračování. Tento díl mi přišel trošku slabší než první či třetí, které byly naprosto boží. Ale líbilo se mi, že to přineslo zase úplně jiný příběh (osud) a epilog byl roztomiloučký.
PS: Nepřestávám zírat nad tím, jakou měl Tucker se vším trpělivost.

07.07.2017 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Tuto knihu jsem z důvodu škola měla dlouho rozečtenou, a teď poté, co mám čas a konečně jsem jí dočetla...jsem nadšená...rozhodně je to zase něco jinýho..jo jasně bylo celkem jednoznačný, jak to skončí, ale mně to vůbec nevadí...protože to není o tom jak to skončí, ale o tom zda vás ta kniha donutí i přes známý konec, aby byla přečtena...TO JE TO PODSTATNÉ! :) Já jsem spokojená ;)

11.06.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Je to úžasná kniha na to, že patří do povinné četby mnoha škol. Je to spíše čtení pro dívky, ale je to takové poutavé čtení, že by si ho i kluci mohli přečíst a nemuseli se za to stydět..Je to plné zvratů a emocí..Já jako velká fanynka filmů, musím říct, že knížka je mnohem lepší než filmová adaptace z roku 2005, ale mimoto je na stejné úrovni jako adaptace BBC z roku 1995. Líbí se mi, že BBC téměř kopíruje tuto knihu a tím podněcuje mnoho lidí k přečtení (i mě to podnítilo k přečtení a dokonce uvažuji, že tento klenot anglické literatury by neměl chybět v mé knihovně a v knihovnách všech lidí a hlavně žen).

31.05.2016 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tato knížka mě úplně pohltila. Byla to úplná emoční bomba, kdy člověk spolu s hlavní hrdinkou trpěl a prožíval její traumata. Skvěle zpracované a teď se musím pustit do pokračování.

08.01.2022 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Naprosto skvělá knížka! A ten konec byl tak děsně napínavý.

25.01.2021 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Nutně potřebuju druhý díl! Byla to super knížka, dcl mě zklamal konec, protože jsem romantická duše :D a o to víc se těším na pokračování. Ačkoliv se jedná o knížku Young Adult, líbilo se mi, že obsahovala i tu temnou stránku dospívání nejen zamilování a sex.

27.01.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Krásný historický román. Trochu mi to připomínalo romány od Jane Austen. Ze začátku jsem byla trošku v rozpacích, z těch popisných pasáží a té spousty postav, ale tak nějak jsem se od této knížky stejně nedokázala odtrhnout, a i když jsem si říkala, že další díl číst nebudu, po přečtení knížky jsem přesvědčená, že se na další díl s chutí vrhnu (tedy až bude vydán) :D Přece jen konec ve mně vyvolal mnoho otázek.

23.01.2018 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Bombastická knížka. Přečtena jedním dechem. Líbilo se mi, že autorka začala tam, kde skončila, ale tentokrát pohledem Reeda. Bylo super vnímat knížku dvěma pohledy. Z konce jsem zase paf...jak to ta autorka dělá, že ukončí knížku, tím že nechá své fanoušky v šoku a v nedočkavosti, jak to bude pokračovat? Prostě klobouk dolů. Spoiler: Doufám, že se ve třetím díle pohne příběh Gideona a jeho kostlivců.

30.07.2017 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Knížka se mi moc líbila, byla hodně podobná knížkám od J. Lynn, ale to mi nevadilo. Dokonce mi ani nevadilo, že jsem věděla, jak to skončí. Musím říct, že ty erotické pasáže byly neuvěřitelně uvěřitelné.

18.08.2016 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Naprosto famózní...sice mě první díl bavil o něco víc, ale tohle bylo zase úplně jiný. Líbil se mi i epilog, který svým způsobem uzavřel oba díly, ale taky mohl být delší :D Tuhle autorku prostě žeru, doufám, že co nevidět se dostanu k další její knížce. :)

10.08.2016 5 z 5