helča5 helča5 komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

tato kniha ukazuje,jak dokážou být ženy silné a muži zrádní,děj se odehrává za 2.světové války a týká se Židů,nevadilo mi,že zde autorka nepoužívá přímou řeč

11.10.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha mne moc překvapila,netušila jsem,co Stalin a jeho lidé napáchali zla,příběh Liny a její rodiny zasáhne každého,nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

17.05.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

skvělá kniha,nemohla jsem se od ní odtrhnout,psaná bez příkras,tak,jak jde život.

24.01.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná kniha,ukazuje,jak žena dokáže bojovat za své štěstí a rodinu,i přesto,že je mladinká,hodně jí pomůže starší žena,plná životních zkušenostrí,trochu mi to připomíná můj život,když jsem se vdala na venkov a poznávala,co jsem z krajského města neznala,ale když člověk chce,naučí se hodně věcí,dnes jsem ráda,že bydlím na vesnici a dospělé děti se k nám rádi vracejí,Anna není jediná žena,myslím si,že takových žen je a bylo hodně,skvělé čtení.

08.05.2016 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Báječně a vtipně napsaná detektivka,výborně se četla,autorka se nezdržuje dlouhými popisy,děj odsejpá,dokonalá zápletka,humor,skvělá.

02.09.2017 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

kniha se krásně četla,miluji hory a příběhy z tohoto prostředí,čtení na léto-ideální

31.07.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Další skvělá kniha od této autorky,nemohla jsem se od ní odtrhnout,život ve Španělsku za diktatury generála Franca byl hrůzný,ale ne pro cizince.Láska Any a Daniela a jejich rodin mě zaujala.Kniha se moc dobře čte,je prostě skvělá,doporučuji.

20.03.2022 5 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

máma-slůvko,které vyslovujeme,když nás něco trápí,i když jsme šťastní,mámy myslí na své děti ať jsou malí nebo velcí a přejí jim v životě jen to nejlepší,a když se jim nedaří trápí se a rády by pomohly,ale nejde to vždy,no a to samé se odehrává v této knize,skvěle napsaná,dobře se četla,výborně strávený čas,díky

18.05.2019 5 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Knížka mě úplně dostala,popis lidí,přírody,lásky,utrpení,jsem v polovině a nedokážu se od ní odtrhnout,potřebovala bych mít víc času na čtení.Nikdy mě žádná kniha tak neoslovila,jako tato,připadám si jako součást příběhu a stále mě nutí číst dál,čekám,co bude dál.Hluboce se před Vámi paní Pačutová skláním,je to pastva pro duši i srdce.Prostě boží.Díky.

29.05.2016 5 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Krásně se četla a připomněla,že bychom se měli věnovat těm,které máme rádi,dokud jsou s námi,pak už je pozdě.

24.01.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Skvělá kniha ukazující charakter lidí v napjatých situacích a nesmyslnost války,hrdinství i zbabělost.

29.12.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

nejdříve jsem se nemohla rozjet,ale potom to byl šupec,vyprávění babičky mi bralo dech,nikdy bych nechtěla zažít tuto dobu

22.10.2017 5 z 5

Osiřelé sestry Osiřelé sestry Shirley Dickson

Krásná kniha,vypovídající o ženské soudržnosti a síle,sesterské lásce a odvaze.

12.02.2023 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Od této autorky jsem již četla Pařížskou švadlenu,která se mi líbila,ale Dům na Rivieře je ještě lepší.Nemohla jsem se od knihy odtrhnout,moc by se mi líbilo,kdyby podle této knihy byl natočený seriál,určitě by měl úspěch.Už se těším na Skříň od Diora.

03.07.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

neuvěřitelné,kolik síly dokáže mít jedna slabá žena,která dokáže odpustit dceři a postarat se o její děti a žít s hrozným mužem,děti dávají ženám moc síly a odvahy.

01.06.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Strašné,co se za války dělo s Židy,statečnost malé Sarah a víra v to,že zachrání malého bratra je velká.Sama bojuje s tím,co se zta války stalo a nebýt Julii,tak se nikdo o hrůzách,které se děly ve Francii r 1942 nedozví.Kniha se dobře četla,stále jsem doufala,že se vše v dobré obrátí,ale žít s vědomím,co se stalo,je těžké

12.05.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Na tuto knihu mě upozornila naše paní knihovnice a nelitovala jsem.Marie-Laure je neskutečně statečná dívka,mnozí z nás vidících by si z ní mohli vzít příklad,neměla lehký život,ale prala se s ním,stejně tak jako Werner.kniha ukazuje zvěrstva války a statečnost lidí,dobře se četla,doporučuji.

08.04.2018 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Kniha se dobře četla,ale ty hrůzy,co musela hlavní hrdinka zažít,hlavně,že nakonec našla svou cestu.

08.05.2016 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Kniha se dobře četla,Marta si prošla peklem,ale nevzdala se a našla lásku.

27.04.2021 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn