HančaŠ HančaŠ komentáře u knih

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nové pojetí Popelky.
Velmi originální zpracování a moc čtivá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem až mě mrzelo, že to nemá víc stránek. Moc se těším na pokračování.

07.10.2017 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

A žili šťastně, až navěky!
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak účast v Selekci vnímaly ostatní dívky, a to včetně královny. Je hezké vidět to i z pohledu prince a ostatních lidí kolem.

08.03.2017 5 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Výborná knížka. Už se těším na třetí díl. :)

26.12.2016 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

King opět nezklamal. Jeho umění psát je téměř k neuvěření.

14.10.2016 5 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Citová divočina je přesný název. A bohužel i přesně vystihuje, co se v nás ženách často odehrává.
Ať si myslí, kdo chce, co chce, Monyová byla úžasná spisovatelka.

19.05.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Všechny díly Hunger games se mi moc líbily. Přesto musím říct, že tenhle poslední mě zklamal... Nelíbil se mi konec, tak nějak jsem doufala, že si Katniss přece jenom vybere Hurikána, který mi byl od začátku sympatický, zatímco Peeta se mi zdál tak trochu jako ufňukanec.
Kromě toho se mi zdálo, že v tomto díle se něco začalo dít až na úplném konci. Předchozí dva díly se mi četly lépe.

18.02.2016 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Moc povedená kniha.
Abych pravdu řekla, nejdřív jsem viděla film a ten se mi líbil tak, že jsem si chtěla přečíst i knihu. Ta byla samozřejmě mnohem lepší a jsem ráda, že mám doma celou trilogii a můžu se hned pustit do dalšího dílu. :)

30.01.2016 5 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Velká láska a velká tragédie.
Od začátku příběhu jsem čekala, co za tragédii se stane. Téměř od první stránky jsem byla napnutá a příběh mě naprosto vtáhl. Postavy byly většinou sympatické, i když ne vždy jsem s jejich jednáním souhlasila.
Nicméně kniha mě v některých pasáží trošičku zklamala. Velká láska tam sice byla, ale vlastně jen platonická. Trochu mě překvapilo, že spolu Tim a Vanessa kromě líbačky ve výtahu nic neměli. A potom je tu ta velká tragédie. Na to, jak mě od začátku kniha napínala, mi přišlo, že to zas taková tragédie nebyla.
Přesto knihu celkově hodnotím kladně, protože byla čtivá a, když pominu svoje očekávání, i konec byl relativně překvapivý. Za mě pěkných 80 %.

14.12.2015 4 z 5

Čarodějky z East Endu Čarodějky z East Endu Melissa de la Cruz

Po dlouhé době jedna z knížek, kterou jsem přečetla jedním dechem. Těším se na pokračování!

18.11.2015 5 z 5

Plamen Plamen Amy Kathleen Ryan

Tahle série se mi opravdu líbila.
První díl bývá obvykle nejlepší, přesto si troufám říct, že tato série je výjimkou potvrzující pravidlo a třetí díl, tedy Plamen, je nejčtivější, nejzajímavější a plný zvratů. Líbil se mi tedy nejvíc.
Postavy se zde vyvíjeli a bylo zajímavé sledovat, jak si poatupně uvědomují své chyby a omyly a zároveň i správná rozhodnutí svých přátel.
Za mě rozhodně nejlepší série o vesmíru za hodně dlouhou dobu.

10.09.2015 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Super! Už se těším na další díl! :)

30.08.2015 5 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Upíři žijící mezi lidmi, kteří o nich vědí a uznávají jejich samostatnost...

Tohle byla série o upírech, která mě bavila velmi dlouhou dobu. Nicméně se znovu potvrzuje, že čím delší knižní série je, tím víc je překombinovaná, až nakonec ztrácí smysl. Měla jsem ráda Zoey i ostatní postavy, ale tenhle díl už mě nezaujal tak, jako ty ostatní.. Zkrátka už mě tolik nebavil.

25.08.2015 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Skvělá kniha! Rozhodně se těším na pokračování! :)

21.08.2015 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Glupani místo lidí, lidé místo upírů, škrábání na zápěstí...
Musím přiznat, že tato kniha mě velmi překvapila, a to zejména svou originalitou. Osobně mám příběhy o upírech a ostatních nadpřirozených bytostech velmi ráda a tato kniha splnila mé očekávání. Začátek byl sice trochu zvláštní, ale zhruba od poloviny knihy jsem četla jedním dechem. Byly tam sice i věci, které mě přinejmenším zarážely, ale dalo se to přehlédnout.
Moje hodnocení je tedy přibližně 80% a rozhodně si přečtu i další díl.

06.08.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nenáročná, čtivá a velmi pěkná kniha.

04.08.2015 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Tahle série mě moc mile překvapila. Zaujala mě, když jsem četla popis všech tří knih, ale nečekala jsem, že to bude tak dobré.
Sérii Hex Hall jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že během čtení jsem si zamilovala valnou většinu postav. Příběh měl spád a četl se velmi dobře.
Doufám, že od této autorky vyjdou v češtině i další knihy.

01.08.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kdo by nemiloval Alenku a její Říši divů? Já teda rozhodně ano.

Když jsem viděla tuhle knihu, zaujala mě hned na první pohled. Líbila se mi jak obálka, tak představa příběhu o potomcích Alenky. A tak jsem se pustila do čtení s velkou chutí. Přesto musím říct, že knihu jsem louskala poměrně dlouhou dobu. Nedokázala jsem se prostě začíst tak, abych se od knihy nemohla odtrhnout. Šepotání mě tedy trochu zklamalo, ačkoli takový Morfeus se mi líbil, i přestože byl tak trochu parchant. Nicméně, i když kniha nebyla tak čtivá, jak jsem doufala, dám šanci i druhému dílu a ráda si ho přečtu, až vyjde.

20.07.2015 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Tahle kniha se mi dostala do ruky jako dárek k narozeninám od kamarádky. Popravdě jsem od ní moc nečekala, protože české autorky mě častou zklamou. Nicméně musím přiznat, že jsem byla velmi příjemně překvapená a že to kamarádka vážně trefila. Kniha byla vtipná a čtivá, což byl také důvod k tomu, že jsem ji přečetla téměř na jeden zátah.
Vážně dobrá knížka! =)

19.07.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Od Johna Greena jsem už přečetla pár knih a musím říct, že ačkoli dobré a čtivé byly všechny, tak Hledání Aljašky se mi hned po Hvězdách líbilo nejvíc.

16.07.2015 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Je to sice jedna ze slabších knih od Kinga, ale i tak se mi velmi líbila.

17.06.2015 4 z 5