HanaMalina HanaMalina komentáře u knih

Super zakončení trilogie Milénia. I přes velké množství stran jsem se dobře bavila a kniha mě napínala až do úplného konce. Moc mě mrzí, že autor už další pokračování napsat nemůže, bylo to perfektní počtení.

22.08.2019 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Román je zasazen do druhé pol. 19 století a je inspirován skutečnou událostí, kdy byla za vraždu svých pánů odsouzena na doživotí hlavní hrdinka, služebná Grace a sluha James McDermott, který byl popraven. Je Grace vinná, není... ?
Nechávala jsem se unést naprosto skvělým vyprávěním autorky, protože jazyk, který byl použit s výborným vykreslením postav, myšlenek a pocitů a také popis života a chování lidí v daném století je naprosto perfektní.

22.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tiché roky se četly úplně samy, jako všechny knížky od Morštajnové. Jenom konec jsem čekala trochu víc dokončený. Hana se mi líbila víc, proto strhávám jednu hvězdu. Jinak všem doporučuji.

22.11.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Přiznám se, že začátek knihy byl pro mě malinko obtížný, protože se zde střídají kapitoly Joany, Emilie, Floriana a Alfreda. Než jsem zjistila kdo je kdo a postavy kolem nich, tak mi to chvilku trvalo, ale pak se to neuvěřitelně rozjelo a nepřestala jsem číst.
Velmi zajímavá kniha o jedné z největších námořních katastrof, o které jsem neměla ani ponětí. Knihy s válečnou tématikou moc nevyhledávám, ale tahle byla velmi dobře napsaná a doposud pro mě neznámá autorka mě opravdu mile překvapila.

25.03.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Po Nesbovi druhý severský autor, od kterého jsem něco přečetla. Celkově mě kniha zaujala, děj byl hodně napínavý a hltala jsem téměř každou kapitolu a těšila co bude dál. Pokud budete mít chuť si přečíst nějakou detektivku, tak vřele doporučuji, určitě budete spokojení jako já :-)

05.07.2017 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi podařené dílo od autorky, o kt. doufám, že ještě uslyšíme. Jako prvotina velmi povedená a musím ocenit velmi detailní popsání daného drsného kraje i nám čtenářům, kteří danou oblast tak důvěrně neznají. První polovinu knihy do začátku války mě opravdu bavila, ale pak jsem se malinko začala nudit, tak nehodnotím plným počtem hvězd, Budu se těšit na další díl a věřit, že pokračování bude zase o kousek lepší:-)

18.08.2020 4 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Musím říct, že černé lekníny se četly opravdu dobře a závěr mě malinko překvapil. Oceňuji autorovu představivost a důvtip s jakým si s vámi celou dobu hraje. Jako třešničku na dortu musím ocenit místo zasazení děje do francouzského městečka Giverny, ve kterém namaloval C. Monet slavné lekníny. Čtenář se i něco dozví a po přečtení mám chuť se do Giverny podívat :-)

27.07.2020 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Geniální přítelkyně se četla jednoduše geniálně, měla jsem přečteno během pár dní :-) Co jiného dodat, než že se velmi těším na další geniální díl :-)

03.07.2018 5 z 5

Po přečtení staříka jsem se těšila s čím autor překvapí a zda to bude tak zábavné a čtivé. Opět mě Jonas nezklamal a kniha se mi velmi líbila. Neuvěřitelný příběh, který je strašně zábavný. Autor má velmi osobitý styl psaní, který se mi moc libí :-)

04.07.2017 4 z 5

Jako první dílko autora dost povedené. Nechápu jak mohl vymyslet tak neuvěřitelně zábavný příběh :-) Myslím, že se to buď někomu líbí hodně nebo vůbec:-) Já jsem ten první případ :-) Děkuji Jonasi za pobavení.

27.06.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Vypravěčka se četla dobře, pouze části v knize psané kurzívou jsem přestala číst hned na začátku (vůbec mě to nebavilo). Konec byl malinko překvapivý, ale nezkazilo to můj celkový dojem. Nemůžu dát plný počet, protože k některým částem mám výhrady plus text psaný kurzívou byl absolutně nezajímavý a pouze mi narušoval čtení. Pokud máte náladu na příběh o holocaustu, tak můžu doporučit.

25.06.2020 4 z 5

Je mi líto, že musím být vůči Jonasovi tak kritická, ale opravdu to byla velká slabota. Mám přečtené všechny knihy od autora a tahle je jednoznačně úplně nejhorší. Hodně politiky a málo vtipných historek staříka, jak znám z prvního dílu. Musím říct, že jsem se moc nepobavila a poslední strany byly pro mě utrpení. Jak zmiňuje Jonas v předmluvě, že pokračování napsat nechtěl a přimělo ho okolí, velmi špatné rozhodnutí. Doufám, že další knížka se povede líp a prosím už ne další pokračování staříka. Jsem ráda, že jsem měla knížku půjčenou pouze z knihovny, škoda peněz.

10.04.2019 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Haně moje druhá kniha od autorky. Četla jsem jedním dechem. Velmi pěkné vyprávění o radostech a strastech rozvětvené rodiny a "hodinovém" hotýlku. V knize je velmi mnoho postav, tak doporučuji si čtení nerozvolňovat, aby jste se v jménech stále orientovali :-) Moc doporučuji :-)

22.05.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha Hana byla první od A. Mornštajnové a jsem opravdu mile překvapena. Smutný příběh, který vás dostane. Moc doporučuji přečíst, zvláště Valmezákům :-)

10.04.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi povedené dílko, i když se jmeny postav jsem měla malinko problémy a musela jsem se občas zpětně v knize vracet. Z Bílých Karpat pocházím, tak o to víc se mi asi kniha líbila. Dokonce mi pak babička říkala o bohyních, za kterýma od nás až na Žitkovou lidi chodili s různými problémy. Doporučuji se na Žitkovou a okolí podívat, je to tady kouzelné:-)

05.07.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha je naprosto skvělá. Autorčin styl psaní se mi líbí a postupně čtu i její ostatní knihy. Myslím, že polovinu jsem probrečela a to se mi běžně nestává :-) Určitě se k ní zase vrátím a přečtu znova. V mé knihovně má svoje místo.

27.06.2017 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Líbí se mi, že Jojo píše stylem, kdy romány nejsou přehnaně přeslazené a nechybí jim vtipnost. V tomto díle se s Lou dostáváme do New Yorku, kde se otvírá nová kapitola jejího života a musím říct, že jsem se dobře bavila. Doufám, že bude pokračování, na které se už teď moc těším.

05.08.2019 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Napínavé, dobře napsané a také hodně překvapivé vyústění. Začátek byl pozvolný, od půlky knihy už jsem však hltala každou stranu. Chápu proč je kniha stále tak populární. Těším se na pokračování :-)

03.07.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Slepou mapu jsem četla po Haně a Hotýlku, jako třetí knihu autorky a musím říct, že to bylo opět skvělé . Alena Mornštajnová má dar nádherně povyprávět příběh, čte se s neuvěřitelnou lehkostí. Co mě dělalo malinký problém, tak to byly jména postav, která začínala hodně na A a trochu se mi na pletly, jinak skvělé a všem doporučuji :-)

19.10.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Nejdřív to vypadá jako příběh houbařky Sisi, která každé ráno jde do lesa na hřiby a nemá moc dobré vztahy s rodinou, ale... Je v tom bohužel něco mnohem horšího. Kniha se četla velmi rychle a moc mile mě do té doby neznámá autorka překvapila. Doporučuji všem, kteří váhají zda si mají knihu přečíst.

26.09.2018 4 z 5