Haňáček Haňáček komentáře u knih

Pán much Pán much William Golding

Na začátku jsem knihu podezřívala z nudného příběhu plného hraní na indiány a plakání po maminkách. Nevím jestli se do děje zapsaly víc zkušenosti autora s válkou nebo jeho učitelská dráha, ale výsledek je děsivý, přesvědčivý a napínavý.

07.09.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Nádherná kniha. Hned po přečtení ve mně vyvolala touhu stát se poutnící:)

07.09.2019 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Moc se mi to líbilo. Napínavé a donutilo mě to přemýšlet o tom, co dělá lidí lidmi. Super postapo :)

04.08.2018 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Úžasná kniha. Postavy jsou sympaticky a lidsky nedokonalé a líbí se mi, jak je popisován měnící se přístup obyčejných lidí k válce. Za mě pecka :)

04.08.2018 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Povídky jsou hravé a zábavné. Líbí se mi styl i promyšlenost Kunderova humoru. Je tu i pár myšlenek k zamyšlení. Pro příklad uvádím tuto: ,,Pravá hodnota člověka je v tom, co ho přesahuje, čím je v jiných a pro jiné. "

27.06.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Byla jsem nadšená a vyděšená zároveň. Bohužel mám pocit že se naše generace začíná te společnosti z knihy děsivě přibližovat.

21.04.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Moc se mi líbil příběh i hlášky,ale na mě až moc technické. Líbí se mi přechody mezi Marsem a Zemí.

21.04.2017 4 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Zvládla jsem to dočíst s vypětím všech sil a byla jsem z toho spíš unavená než nadšená. Asi jsem na tento styl literatury moc omezena :D

21.04.2017 2 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Byla to pecka. Akční a skvěle promyšlené i s kapkou romantiky.

21.04.2017 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Velmi silný příběh a sympatické postavy. Líbí se mi vykreslení milostného páru :)

23.09.2015 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Moc se mi líbil vývoj hlavní postavy. Děj příjemně plyne a líbilo se mi, že i přes válečný nádech děje mě kniha dokázala i rozesmát.

09.08.2015

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tato kniha mi přišla neskutečně nudná a předvídatelná.

09.08.2015 3 z 5