hana.hanigerova hana.hanigerova komentáře u knih

Jsem těhotná, NE nemocná Jsem těhotná, NE nemocná Renata Petříčková

Úžasná kniha pro všechny nastávající maminky, ale i pro ty, co těhotenství zatím jen plánují, nebo se o něj prostě zajímají. Já osobně plánuji dítě až za několik let a knížka pro mě tedy zatím není moc aktuální, ale jsem naprosto NADŠENÁ autorčiným stylem a ke knížce se budu ráda vracet. Kniha se čte jedním dechem a každý si v ní najde to, co ho zajímá. Já jsem se při čtení na těhotenství začala těšit, i když je mi naprosto jasné, že nemusí být růžové a mohu ho víc protrpět, než si ho užít. Ani autorka se s tímto faktem nijak netají a to je další věc, která se mi na ní líbí - nemaže čtenářkám "med kolem pusy" :-)

07.06.2016 5 z 5

Adele Adele Chas Newkey-Burden

Tato kniha mě dostala! Bohužel ne formou, ale příběhem, který psal sám život. Adele je fascinující žena - je vlastně člověk z lidu, a její talent ji "vystřelil" až do výšin. Ačkoliv nejsem její velký fanoušek, tak musím uznat, že mě její životní příběh zaujal. Především díky tomu, že já sama jsem se od malička věnovala zpěvu a bohužel jsem ho po nástupu na VŠ "pověsila na hřebík". Když jsem si knihu četla, dost mě to mrzelo a říkala jsem si, že se k tomu musím vrátit. Musím zase začít zpívat!
Při čtení knihy jsem měla hned chuť si pustit její písně - poslouchat, nechat se unášet jejím příběhem a zamýšlet se nad tím vlastním. Člověk si uvědomí, že všichni máme stejné možnosti. Každý z nás se narodí s nějakým talentem a je pouze na nás, jak s ním naložíme a jestli se prosadíme. Ani rodinné bohatství a dobré jméno nemusí být vždy zárukou úspěchu (a určitě ne kvality).
Aneb "Když to máš, tak to ukaž!"

Co se mi na knize nelíbí, je to, že se v textu neustále objevovalo, že se stane to a to. Přišlo mi to prostě zbytečné. Nevím, proč bych si o tom měla číst, když je to součástí příběhu a stejně se o tom bude psát v další kapitole. Autor se mě snaží nalákat k tomu, abych četla dál? Asi. Ale mě to akorát otrávilo.

25.05.2016 3 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Nádherný příběh, u které se ani na chviličku nenudíte a musíte číst dál a dál! Přála bych knize více čtenářů a lepší anotaci. Rozhodně si to zaslouží, pro mě se jedná o geniální dílo.

11.05.2016 5 z 5

Jak dokázat lásku Jak dokázat lásku Meg Cabot

Další kniha od Meg Cabotové, která mě nadchla. Je už pravidlem, že mě tato autorka nikdy nezklame. Kniha je psaná v e-mailech, deníkových zápiscích jídelních lístcích, apod. Takže to není klasické vyprávění hlavního hrdiny, nebo nezávislého vypravěče. Popisy a pohled do myšlenek a emocí hrdinů zde chybí, respektive dozvídáme se ho pouze z jejich vlastních slov.
Kniha je jednoduchá na přečtení, jedná se o takovou jednohubku na jeden večer. Příběh není složitý, konec se dá očekávat, přesto mě tato autorka baví a po jejích knihách s nadšením sahám ve chvílích, kdy je toho na mě moc.

03.05.2016 4 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Zachránila to druhá část, a tak má ode mě kniha alespoň dvě hvězdičky. Bojovala jsem s ní ale velice dlouho a celá první část mě absolutně nebavila a neustále jsem se do ní nutila. Za mě prostě kniha, která mi vůbec nic nedala a nemůžu ji doporučit dál. Mám ale v plánu si ji přečíst v originálu a zjistit, jestli se nějaký smysl příběhu nemohl ztratit v překladu.

30.03.2016 2 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Sběratel kostí mě zaujal už od první stránky a od té chvíle jsem se od něj nemohla odtrhnout! Hlavní hrdinové se mi moc líbili, i když Amélie Sachsová mi zezačátku trošku lezla na nervy. Jak příběh vraha, tak příběh vyšetřovatelů plynul velmi rychle. Ani chviličku jsem se nenudila a hltala jsem každé autorovo slovo. V knize chybí zdlouhavé popisy, což mi naprosto vyhovuje. Autor vysvětlí vše důležité a nezahlcuje čtenáře zbytečnými informacemi navíc. Vraha podle mě není až tak těžké uhodnout (úplně jednoduché ale taky ne). Malá výtka knize - je zde mnoho postav a mně chvilku trvalo, než jsem se zorientovala. Pár vět jsem si na začátku musela přečíst několikrát, abych věděla, kdo na koho mluví, zvlášť když se některé postavy jmenují podobně.

06.03.2016

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

POZOR NA ČÁSTEČNÉ PROZRAZENÍ PŘÍBĚHU
Chtěla bych panu Sparksovi vidět do hlavy a znát jeho život. Zajímalo by mě totiž, kam na ty smutné příběhy chodí. Jak knížka dopadne jsem předpokládala, ale přiznám se, že to bylo proto, že jsem si kdysi dávno přečetla epilog. Přesto mě příběh zasáhl, trpěla jsem, nadávala jsem, plakala jsem, vztahovala jsem si to na sebe. Protože si myslím, že láska je v životě to nejdůležitější, a kdybych byla na místě hlavní hrdinky, asi bych se nervově zhroutila. Obdivuju každého, kdo se dokáže s takovou situací vyrovnat. Čtyřicet stránek před koncem už jsem začala brečet, když jsem si vzpomněla, jak to dopadne... A neukápla jen slzička, bylo to srdceryvné :-(

22.02.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knížka mě zaujala svým originálním zpracováním. Líbí se mi formát, papír i krásné a vtipné ilustrace od Jana Hofmana. Obsahově se mi taky moc líbila - byla to taková milá oddechovka. Ale na druhou stranu musím říct, že úplně nechápu, za co dostala (rsp. blog) cenu Magnesia Litera. Ale co já vím, zase tolik blogů, zaměřených jen a pouze na život (ne na kosmetiku, knihy, cestování, atd..) neznám, takže možná ve srovnáním s ostatními je tenhle blog nadprůměrný. Určitě knihu doporučuji, ale myslím si, že tři hvězdičky v hodnocení bohatě stačí.

20.02.2016 3 z 5

Poppy  - Příběh lásky a odpuštění Poppy - Příběh lásky a odpuštění Barbara Larriva

Tahle knížka je tak fantastická, že to ani slovy vyjádřit nejde. Je krátká, skladná, nevýrazná a přečtete ji během dvou hodin, rychločtenáři i dřív. Ale ona má tolik co nabídnout! K přečtení této knihy ale musí být ten správný čas a nesmíte mít přehnaná očekávání. Byla napsaná s jasným poselstvím a i přes svou "jednoduchost" dokáže dodat člověku v nouzi neskutečnou životní sílu. Během čtení jsem si několikrát pobrečela, ale byly to slzy štěstí. Uvědomila jsem si, jak moc je život pomíjivý, jak důležitá je rodina a přátelé a jakými malichernostmi se zabýváme, jak se utápíme ve smutku, v minulosti, ve strachu z budoucnosti a jak si nedokážeme užívat přítomnost a žít svůj život tak, jak bychom chtěli. Tohle vše, a ještě víc, vám Poppy během chviličky připomene, ale nenásilnou formou, jemně - tak, abyste si na to přišli vlastně sami.

19.02.2016 5 z 5

Padesát odstínů růžové Padesát odstínů růžové Šárka Zmátlíková

Poprvé píšu komentář k nedočtené knize, ale vážně musím... Kniha je jedním slovem příšerná. Když bych se měla rozepsat, tak vlastně ani nevím o čem. Autorka tedy nejspíš píše sama o sobě, na začátku píše o tom, co bylo před jejím dnešním životem (nějaké ty lásky ze střední, z vysoké, pak práce, manžel...) a pak začíná samotný aktuální příběh o tom, co zažívá se svými dětmi a nervózním manželem, že chce začít podnikat, aby mohla zase přispět něčím do rodinného rozpočtu. A ten příběh je tak MOC nudný a nedá se číst. Co je zajímavého na tom, číst si o někom, kdo žije stejně tuctový život jako miliony dalších lidí? Absolutně NIC, ještě ke všemu je to relativně tlustá kniha (na to, jaká je to nuda). Takže bohužel hodnotím, aniž bych dočetla, protože to se vážně nedá... Třeba se mi podaří se ke knize dostat znovu, dočíst ji a napsat recenzi, ale to jedině, pokud ji do té doby neprodám.

30.12.2015 odpad!

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Úžasné recepty na domácí kosmetiku + krásné grafické zpracování knihy = ***** :-)

30.12.2015 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Bohužel za mě naprosto strašná kniha :-/ Jeden bod dávám pouze za autorčin jazyk. Kniha je psaná velmi pěknou češtinou, ale obsah je opravdu strašný. Zbývá mi posledních pár stránek, pak se vrhnu na psaní recenze. Odkaz sem potom dám a komentář doplním.

20.12.2015 1 z 5

Úspěšná smolařka se (asi) vdává Úspěšná smolařka se (asi) vdává Meg Cabot

Nejdřív jsem dala 4 hvězdičky, ale zpětně jsem musela jednu ubrat, protože pokud jsem dala druhému dílu 4, tenhle musí mít míň. Ano, je to bohužel tak - jak mě druhý díl série nabudil, tak mě tento trošku zklamal. Postavy (hlavně mužské) mi střídavě lezly na nervy, vůbec jsem nevěděla, jak chci, aby to dopadlo a celkově to bylo hodně zamotané.
Ne že by se mi ta kniha vyloženě nelíbila, to určitě ne, četla jsem ji ráda a celkem rychle, ale už to nebylo ono. Každopádně jsem byla velmi spokojená s Lizziiným kariérním vývojem. O tom jsem četla moc ráda, vztahy už mě tolik nezajímaly.

03.12.2015 3 z 5

Úspěšná smolařka ve velkoměstě Úspěšná smolařka ve velkoměstě Meg Cabot

Tak tenhle díl se opravdu moc povedl! S příběhem i postavami jsem byla velice spokojená :-) Život Lizzie začíná být snem, který bych si taky přála žít.

03.12.2015 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Skvělá kniha, i když se mi jeden příběh příliš nelíbil. Byl strašně smutný a negativní, ačkoliv anotace slibovala trošku něco jiného. A samozřejmě bylo od začátku jasné, jak dopadne.
Druhý příběh se mi naopak líbil moc! Byl opravdu napínavý a dooooufala jsem celou dobu, že dopadne tak, jak si přeji! A naštěstí to tak dopadlo, hurá :-)
Co mě ale na knize naštvalo, bylo obrovské množství hrubek a překlepů!!! Po nějaké době už jsem je začala propiskou opravovat.

03.12.2015 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Já nevím... mám z této knížky celkem smíšené pocity, Začátek mě naštval (jako asi každého, víc nebudu prozrazovat) a pak už jsem knihu četla s nechutí. Po nějaké době se mi začala celkem líbit. Bridget se už nejevila tak hloupá jako v předešlých knihách a díky dětem je i zodpovědnější. Ale prostě tomu něco chybělo - příběh neměl šmrnc.

03.12.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mně se knížka moc líbila, ačkoliv jsem ji začala číst s velkou nechutí a měla jsem spíš negativní očekávání. Ale byla jsem rozhodnutá, že si ji přečtu, než uvidím film a nakonec jsem nelitovala. Knížka byla velmi poutavá, příběh byl příjemný.

Podle toho, co jsem o knize četla a slyšela jsem očekávala příběh plný násilí a sexu, těžký na přečtení a skličující. Ve skutečnosti jde o lehčí románek. Pro mě prostě odpočinková četba - během zkouškového přesně to, co jsem hledala. Teď už vlastně ani nevím, proč jsem ji hodnotila jen třemi hvězdami. Hlavní hrdinové se mi líbili. Anastasie je normální holka, nezkušená. Grey je chlap, který si myslí, že chce mít nad vším kontrolu, ale ve skutečnosti tomu tak úplně není ve chvíli, kdy se doopravdy zamiluje.

Jediné, co se mi na knížce nelíbilo byl lehce hysterický konec. To mi připadalo opravdu zbytečné a nepochopitelné. (Nebudu prozrazovat co konkrétně.) Každopádně se už nemůžu dočkat chvíle, kdy začnu číst další díl ;-)

20.08.2015 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha se mi velice líbila, ačkoliv jsem od ní původně čekala něco úplně jiného. Myslela jsem si, že jde o erotický román, ale té erotiky tam moc nebylo, jen trochu na konci :-) Nabíječ a Košilka se mi jako pár velice líbili, bude se mi po nich teď nějakou dobu stýskat, než se pustím do Roštěnky. Tahle knížka je prostě takový milý, vtipný a vzrušující román. Člověk by se kvůli ní nejradši znovu do někoho zamiloval! :-) Málokdy se mi u knížky stane, že se směju, ale tady jsem se uculovala od začátku až do konce.

19.08.2015 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Opět další výborná kniha od autora Dana Browna. Sice mi toto téma není úplně blízké (raději mám jeho díla, která souvisejí s historií), ale přesto jsem knihu přečetla za dva dny a nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout. Škoda je, že už Brown není tak nepředvídatelný, jak tomu bylo u knihy Šifra mistra Leonarda, nebo Andělé a démoni. Od začátku jsem bohužel tušila, jak to dopadne...

12.07.2014 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

S Harrym Potterem jsem (jako mnozí další) strávila své dětství. Naprosto přirozeně se příběhy vyvíjely tak, že seděly i k mému vývoji. Začínaly jako příběhy pro děti a zakončeny byly složitým a napínavým příběhem pro dospělé. Velice mě překvapilo, jak měla Rowlingová celý příběh od začátku promyšlený. V posledním díle mi bylo velmi líto předtím nenáviděného Snapea a úplně jsem se do jeho postavy zamilovala. Kdybych knihu nečetla, z filmu bych si myslela, že byl Harryho otcem. Celý sedmý díl mě naprosto nadchnul a kromě Epilogu ho Rowlingová nemohla napsat lépe. I film by se mi líbil, kdyby tolik "neodflákli" konec, který měl být podle mého názoru o mnoho víc dramatičtější, když už několik let celý svět žil s Harrym Potterem a na konec všichni čekali. Poprvé jsem v kině u filmu nebrečela...

11.07.2014 5 z 5