Padesát odstínů růžové

Padesát odstínů růžové https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225948/bmid_padesat-odstinu-ruzove-225948.jpg 2 18 7

SNY, REALITA a NADĚJE. Těmito slovy se mladičká Helena snažila uchopit svůj život ve své maturitní slohové práci. Ale to už je dávno. Realitou dnešních dní je ona, dospělá žena po třicítce, provdaná za úspěšného muže, v domácnosti se dvěma malými dětmi, která si na životní úroveň nemůže stěžovat. Heleně ale zdánlivě růžová realita nestačí. O čem tajně sní když sedí ve svém ušatém křesle a její děti spí? Jsou to luxusní nákupy, vlastní podnikání nebo jiný muž? Podaří se jí překonat překážky, které osud nachystá a její sny naplnit? A má i tak naději být opravdu šťastná? Nabízím Vám poutavý příběh o tajných dívčích touhách, ženských ambicích, mateřských radostech, manželských starostech, pokušení, vášni, zradě, nečekaném překvapení a nakonec i splněných přáních, které ale mají svojí cenu, stejně jako každá mince má svůj rub i líc. Prosíme čtěte, pobavte se, darujte slzu, zamyslete se, nejen nad tenkou hranicí mezi láskou a nenávistí, životem a smrtí, nebem a zemí. A třeba zjistíte, že má kniha dodala Vašemu životu nový růžový odstín.... celý text

janii0943
31.07.2018 odpad!

Nevím co bylo horší, než popis hloupé ženy co všechny kritizovala.
Dost vulgárních slov a to, že se sama přizná hned k několika nevěrám? Toto má být kniha napsaná pro její děti?

Šárko, prosím už nepište. .....

zofie3000
06.02.2018 1 z 5

Musím říct že to je o něco lepší než druhý skvost co jsem měla tu čest číst. Výborně jsem se pobavila protože takhle to napsat dokáže jen ona. Paní autorka si takhle nejspíš představuje svůj ideální život. A nejlepší tam je ta angličtina, i když hlavní hrdinka neustále chodí na hodiny s rodilým mluvčím. Faikové oblečení a Forrest Gamp mě bude rozesmivat ještě dlouho

LusSyNDA
17.11.2016 1 z 5

Koupila jsem si tuto knihu, protože se mi výborně hodila do čtenářské výzvy. Také mě hrozně zaujala obalem. Děj knihy byl pro mě ale naprosto šílený! Kniha psaná pro svoje děti plná podvádění?? Fuj, co to je za maminku? Nemohla jsem se dočkat, az knihu doctu jak moc mě nebavila... To se mi ještě nestalo. Kapitoly, které byly napsané jako články do časopisu jsem úplně přeskočila. A ten konec? "Úžasný" co si z této knihy čtenáři mají vzít? Nechápu...

ErikaV.
17.05.2016 1 z 5

Za sebe mohu říct, že je tato kniha svým způsobem geniální. Její dokonalý marketingový název je totiž lepší než obsah sám. Kniha nemá děj, je plná literární vaty a je to jedna velká nuda. V knize je špatně všechno od začátku do konce. Autorka se v anotaci přiznává, že vždy nenáviděla sloh. Asi chtěla tento fakt proměnit v přednost, ale vypovídá to o všem. Paní Zmátlíková není spisovatelka a neovládá, ani nemůže ovládat spisovatelské řemeslo. V románu se to jen hemží plochými postavami, jsou tu samoúčelné scény, které "děj" nikam neposouvají, hloupé dialogy, které nikam nevedou. Strašně špatná kniha. Dočetla jsem ji jen z úcty k dárci (dostala jsem ji k narozeninám).

Pajalada
26.01.2016 odpad!

Knihu jsem nedočetla, nezaujala mě. Popsala bych to jedním slovem - jednoduchá.

hana.hanigerova
30.12.2015 odpad!

Poprvé píšu komentář k nedočtené knize, ale vážně musím... Kniha je jedním slovem příšerná. Když bych se měla rozepsat, tak vlastně ani nevím o čem. Autorka tedy nejspíš píše sama o sobě, na začátku píše o tom, co bylo před jejím dnešním životem (nějaké ty lásky ze střední, z vysoké, pak práce, manžel...) a pak začíná samotný aktuální příběh o tom, co zažívá se svými dětmi a nervózním manželem, že chce začít podnikat, aby mohla zase přispět něčím do rodinného rozpočtu. A ten příběh je tak MOC nudný a nedá se číst. Co je zajímavého na tom, číst si o někom, kdo žije stejně tuctový život jako miliony dalších lidí? Absolutně NIC, ještě ke všemu je to relativně tlustá kniha (na to, jaká je to nuda). Takže bohužel hodnotím, aniž bych dočetla, protože to se vážně nedá... Třeba se mi podaří se ke knize dostat znovu, dočíst ji a napsat recenzi, ale to jedině, pokud ji do té doby neprodám.

jasmína
29.06.2015 1 z 5

Knihu dávám sice do přečtených, ale jen proto, abych měla v seznamu, že už bych ji číst nechtěla, není to vůbec můj styl, nepochopila jsem proč je to o nějaké Heleně, pokud je kniha o samé autorce, ale je to její volba.

pro ženy česká literatura

2015  31%Kárová dáma
2014  33%Padesát odstínů růžové
2016  42%Cukr, káva, limonáda
2017  20%Jak jsem přežil Ironlove
2021  53%Bájná lhářka

Kniha Padesát odstínů růžové je v