Hakl54 Online Hakl54 komentáře u knih

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Ženy, které se nechají vláčet tyranem mě rozčilovaly. Nemohu pochopit, že se nedokážou vzepřít ? Ale, když se nad tím zamyslím, asi to tak bohužel je. Na vině jsou především matky, které nic nevidí a nebo nechtějí vidět. Takových knih bylo a bude napsáno ještě hodně a tato nevybočila z průměru.

12.06.2022 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Čekala jsem hezký vánoční příběh a ten jsem zde nenašla. První povídka byla celkem dobrá, ta druhá o ztřeštěných puberťácích mě spíš vytáčela a ta poslední byla o ničem. Sice jsem na tento druh četby asi již dost stará, ale pochybuji, že se to líbí mladé generaci ? nebo se mýlím ?

07.06.2022 3 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

Přemýšlela jsem, jakou knihu vyberu do čtenářské výzvy a najednou na půdě na mě vykoukla tato útlá knížečka mého dětství. Jako by tam na mě čekala a chtěla se mi připomenout. Krásný příběh a hezké obrázky. Hned jsem si ji přečetla a připravila pro své vnuky.

04.06.2022 5 z 5

Kroky v dešti Kroky v dešti Katarína Gillerová

Překombinovaná rychlokvaška pro nenáročné čtení. Zbytečně moc osob o jejichž dalších osudech se dovídáte telegraficky během příběhu.

25.05.2022 3 z 5

Život bez tebe Život bez tebe Katie Marsh

Děj mě příliš neoslovil a příběh se zdlouhavě táhl. I kostlivec ve skříni nebyl až tak děsivý.

19.05.2022 2 z 5

Den pro císaře a jiné lidi Den pro císaře a jiné lidi Jaroslav Boček

Povídky se sice odehrávají v zajímavé a nelehké době, ale historická fakta zde moc nehledejte. Osobnosti převážně bilancují svůj život, přístup k náboženství a fanatismus.
Občas trochu zdlouhavé.

13.05.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Kniha, kdy přestáváte uklízet a vařit, děláte pouze nezbytné úkony a čtete a čtete a je vám líto, že je konec.

05.05.2022 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Byla jsem mile překvapena, že kniha byla jiná než u Aristokratek. Ty mě moc nesedí. Příběh trochu neskutečný, ale žít na tajemném zámku k tomu vybízí.

01.05.2022 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Za mírným humorem se skrývají hluboké myšlenky a kritický pohled na dnešní svět, kde si musí čestní lidé bránit své místo.

22.04.2022 5 z 5

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Zajímavý námět, napínavé až do konce, místy zdlouhavé, dala bych víc prostoru pro Raveho a Jerema.

13.04.2022 4 z 5

V oknech červené muškáty V oknech červené muškáty Anna Strnadová

Příběh o tom, kdy se životy příliš nevydaří.

30.03.2022 5 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Nevtipnější kniha ? Vždyť je to psychologické drama, při kterém vám mrazí.
Je těžké pochopit ruského člověka.

29.03.2022 4 z 5

Vzpomínky, co neuletí Vzpomínky, co neuletí Hana Andronikova

Krásné povídky psané bohatým jazykem, které vás přimějí zamyslet se nad propojením některých postav.

17.03.2022 5 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Příjemné, trochu smutné čtení. Cesta do Francie s Dede mi moc nesedla, jinak celkově dobré.

10.03.2022 4 z 5

Manželské nehody Manželské nehody Randy Susan Meyers

Na mě trochu rozvláčné a spousta věcí nedořešených.

06.03.2022 4 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Přestože je knížka tlustá, její čtení jsem si užívala a šetřila, aby mi to vydrželo pěkně dlouho. Škoda, že je již tetralogie konec.

05.03.2022 5 z 5

Dvakrát dole, jednou nahoře Dvakrát dole, jednou nahoře Marcela Mlynářová

Cestopisy od paní Mlynářové znám, a tak jsem věděla co očekávat. Ráda jsem se s ní opět toulala.

02.03.2022 4 z 5

55+ 55+ Jiřina Tejkalová

Knížka se mi dobře četla, ale tak nějak to bylo o ničem. Nakousnuté osudy 4 žen, žádná řešení, žádný posun a divný závěr.

26.02.2022 4 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Kniha se dobře a lehce čte, ale ani zdaleka nedosahuje úroveň Vondruškových epopejí, Přemyslů a Křišťálového klíče.

16.02.2022 5 z 5

Všemi smysly Všemi smysly * antologie

Pár povídek super, pár průměr a některé divné.

12.02.2022 4 z 5