Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Třísky Třísky Iva Pekárková

Do poloviny dobré, pak to bylo pro mě moc zdlouhavé. Láska na dálku se mnohdy zcela liší od té každodenní, kdy partneři spolu začnou bydlet společně, ale proč jim v tom bránit? Inu byrokracie je mocná.

03.11.2022 4 z 5

Válka skřetů Válka skřetů Miloslav Švandrlík

Objeveno a přečteno díky čtenářské výzvě. Jinak bych asi nečetla, ale nakonec to nebylo až tak špatné. Dokonce jsem se pobavila.

27.10.2022 4 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Výborně popsaný život mladých lidí. Příliš se nevázat, cestovat, užívat si, vydělat peníze a najednou jsou z dívek ženy bez dětí, manželů a rodin. A roky utíkají.

22.10.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Pěkný a zajímavý román, ale na mě až moc velký časový rozptyl , ve kterém jsem se často ztrácela.

20.10.2022 4 z 5

Dvířka do neznáma Dvířka do neznáma Jan Cimický

Čekala jsem detektivku a ona taková příjemná pohádka. Někdy toho štěstí bylo snad až moc.

11.10.2022 4 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Klasickou detektivkou bych zrovna tuto knihu nenazvala. Rodina podivná na mě až moc zapletená a neskutečná. Jinak se dobře četlo.

03.10.2022 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Hezké, smutné a vážné počtení. Mnozí dospělí by nedokázali co dokázal Štěpán.

26.09.2022 5 z 5

Bájná lhářka Bájná lhářka Šárka Zmátlíková

Ze začátku se mi román celkem líbil, ale jak přibývaly stránky, zdálo se mi to celé takové roztříštěné, neskutečné a hloupé.

21.09.2022 2 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Krásně napsaný osud jedné rodiny a opět ukázka, jak zhoubná ideologie změní celé generace a manipuluje s jednotlivci.

12.09.2022 5 z 5

Jsi jako slunce Jsi jako slunce Táňa Keleová-Vasilková

Taková rychlokvaška. Pár myšlenek, jednoduchý příběh a děj se točí stále dokola. Všechny tři ženy stále vzdychají a nic neřeší. Doufám, že u dalších knih převládne kvalita před kvantitou.

07.09.2022 1 z 5

Sbohem, letní lásko Sbohem, letní lásko Miroslav Slach

Kniha na mě působila poněkud chaoticky. Goethova láska k Ulrice zde byla okrajově a stručně zmíněna a střídala se s politickou situací kolem Mariánských lázní.

04.09.2022 2 z 5

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

Krásný výlet do dětství. Slova nádherně plynou a unáší vás dětstvím a létem, které cítíte z každého listu. Zdařilý překlad.

28.08.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Román při kterém mrazí, trochu mi to připomínalo mé dětství a dnešní Severní Koreu.

22.08.2022 5 z 5

Zpověď nudné manželky Zpověď nudné manželky Marie-Renée Lavoie

Tak nějak kniha o ničem. Žádný příběh, žádné napětí, přečteno, zapomenuto.

19.08.2022 1 z 5

Léta s Hubertem Léta s Hubertem Táňa Kubátová

Připadalo mi to jako deníček patnáctileté holčiny.

15.08.2022 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Dobrý příběh a domnívám se, že jsme se tam každá alespoň trochu našla.

29.07.2022 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Smutné čtení a nejhorší je, že se historie stále opakuje a lidstvo se nepoučí a dál ničí vzácné životy.

01.07.2022 4 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

Knihy paní Keleové-Vasilkové se dobře čtou, jsou to obyčejné příběhy ze života, ale jinak vám nic nedají a brzy na ně zapomenete. Je to taková odpočinková literatura.

01.07.2022 3 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Nádherná kniha pro milovníky železnice, historie a cestování. Knihu jsem si dávkovala vždy pár stránek a pak jsem potřebovala pauzu, abych si ji vychutnala a vstřebala. Na konci na mě padla mírná melancholie.
Beadekr byl super, takový mít i pro dnešní dobu :).

21.06.2022 5 z 5

Jeden život nikoho Jeden život nikoho Petr Studený

Obyčejný příběh, obyčejného člověka, dobře napsáno.
Někdy jsem sice moc Romana nechápala, ale tak to již v životě chodí. Zcela souhlasím se zimka.r , víra v boha mi zde nějak neseděla a těch překlepů :(.

14.06.2022 4 z 5