haaabi haaabi komentáře u knih

Pohádky na hraní Pohádky na hraní Gianni Rodari

Tři různé konce jsou super, moc jsme si to s dětma užily. Vždycky nejvíc zajímalo jaký konec by si vybral autor knížky (uvedeno vzadu knihy) a někdy jsme si vymysleli konec svůj. :-)

08.11.2018 5 z 5

Tajemné cesty parfémů Tajemné cesty parfémů Cristina Caboni

Tak jsem se na ni těšila... a tak jsem se u ní nudila :-( mrzí mě to moc, knihy o vůních, esencích, parfémech atd. miluju, ale toto bylo zbytečně moc zdlouhané a nudné. Bavily mě jen ty části, kde Elena připravovala osobní parfémy konkrétním lidem.

04.11.2018 2 z 5

Ukolébavky Ukolébavky Robin Král

Nádhera, obojí - kniha i CD. Popravdě jsem to kupovala spíš pro sebe, že děti to nezaujme, ale moc se jim to líbilo. Po přečtení se těšily na CD a po doposlouchání hned chtěly pustit znova :-)

28.10.2018 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Taková ta knížka, kterou můžete mít rozečtenou měsíce a nezapomenete o čem je. Málo postav, jednoduchý děj,... Třetí hvězdičku dávám za to, že ten konec jsem fakt nečekala.

17.10.2018 3 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Krásný příběh, určitě by si zasloužil ještě pokračování! Jsem ohromená jeho autorkou a hned pořizuji Múzu.

12.09.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Tak na tuhle knihu ani nebyla potřeba záložka. Nešlo se odtrhnout. Ačkoliv je mimo jiné o šikaně, je knížka tak milá a dojemná... A dozvěděla jsem se spoustu věcí o prosopagnosii, kterou sama v hodně lehké formě mám.

08.09.2018 5 z 5

Líný kocour Josef Líný kocour Josef Franziska Biermann

Mrzí mě, že dávám tak málo hvězdiček, zpracování a ilustrace kouzelné, vložený plakát se cviky taky skvělý. Ale bavila mě jen ta část s blechou a tak nějak celkově se mi to hůř četlo dětem.

07.09.2018 3 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Zhltla jsem to stejně, jako jsem v pubertě hltala Stopy hrůzy. Připomínal mi je jak styl psaní, tak napínavé konce kapilot, které nutí číst dál a dál.

28.08.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Úžasné! První kniha tohoto autora, kterou jsem četla a úplně mě dostal. Hned jsem objednala knihu Tady byla Britt-Marie. Bylo by úžasné, kdyby každý obyvatel domu měl svou vlastní knihu. :-)

21.08.2018 5 z 5

Tři malé čarodějky Tři malé čarodějky Georgie Adams

Děti našené, opravdu povedené spojení spisovatelky a ilustrátorky. Rádi pořídíme další díly.

21.08.2018 5 z 5

Hadrová Ančka Hadrová Ančka Luba Skořepová

Krásná knížka. První dvě kapitoly jsem si říkala, že tedy nic moc, ale pak jsme si s dětma hadrovou panenku s cukrovým srdíčkem zamilovali.

20.08.2018 5 z 5

Dorotka a čaroděj v zemi Oz Dorotka a čaroděj v zemi Oz Frank Lyman Baum

Opět úžasná fantazie pana Bauma. Moje děti milují všechny knížky o zemi Oz, ale tato se nám všem líbila asi nejvíc. Hned se dožadovaly dalších příběhů Dorotky a já bych si taky moc přála aby vyšly i další díly.

20.08.2018 5 z 5

Nesmrtelný příběh Nesmrtelný příběh Catherynne M. Valente

Tak to byla vážně jízda - Kostěj Nesmrtelný, Maria Morevna, Baba Jaga,... To vše zasazené do první poloviny dvacátého stolení. Během čtení jsem si přečetla ještě mou oblíbenou knihu z dětství Peříčko Finista jasného sokola, kde je příběh o Marii Morevně. Pohádky, jež vyprávěl autorce její ruský manžel o Kostěji Nesmrtelném a Marii Morevně ji prý vedly k otázce: "Cože? Proč je probůh spoutaný v jejím sklepě?" Jooo, přesně, to jsem si taky vždycky říkala, kde se tam vzal! :-D A v této knize máme vysvětlení.

19.08.2018 5 z 5

Smrt jako fenomén kulturní teorie Smrt jako fenomén kulturní teorie Jan Assmann

Co mi přišlo zajímavé, tak ukázky z jiných knih, které autor uváděl.

07.08.2018 1 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Přiznám se, že mě čtení lehce nudilo a už jsem to chtěla mít za sebou, ale po dočtení musím uznat, že to byla úžasná kniha. Většinou si ze čtené knihy opíšu tak jeden dva citáty, které mě zaujmou. Z této jsem si opsala citátů na pět stránek. Citátů krásných, moudrých, k zamyšlení i vtipných. A já smekám před tím, co má tento pan spisovatel v hlavě.

31.07.2018 4 z 5

Gričská čarodějnice I. - Tajemství krvavého mostu 2 Gričská čarodějnice I. - Tajemství krvavého mostu 2 Marija Jurić Zagorka (p)

Toto jako nebylo zfilmováno? :-o No to je ale vážně škoda!

24.06.2018 5 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Skvělá knížka. Tedy ty první kapitoly mi přišly docela hrozně napsané a říkala jsem si, že to až do konce nezvládnu, ale kvůli tématu jsem vydržela a jsem moc ráda. Skvělé, skvělé! Ehmm... jen jsem se tedy musela nenápadně zeptat svých dětí kolik mají maminek. :-D

16.06.2018 5 z 5

Kůzlátka Kůzlátka Mária Rázusová-Martáková

Nooo, tak moje děti se u knížky nesmály, ony se přímo nezastavitelně řechtaly. :-D A nejlepší byl vitamín bů, důdlaj, důdlaj, dů. Jdu se podívat co Jaroslava Blažková napsala dalšího. :-)

25.05.2018 5 z 5

Šedík a Bubi Šedík a Bubi Ester Stará

To je nádhera! Já chci další díl, prosííííííííííííím!!!!! (děti by ho určitě taky chtěly, moc se jim příběh a zpracování knihy líbilo, hned jsme museli číst znova :-) )

23.05.2018 5 z 5

Dvanáct základních minerálů pro buněčné zdraví Dvanáct základních minerálů pro buněčné zdraví David R. Card

Jsem spokojená, stručné shrnutí, takže se v ní rychle orientuje a hledá. Jsou zde uvedny také směsi solí na konktérní nemoci.

27.01.2018 5 z 5