Tíha vesmíru

Okouzlující love story, která vás dostane! Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí, ... celý text

Okouzlující love story, která vás dostane!
Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá. Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama – minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314883/vaha-vesmiru-hBq-314883.jpg 4.188

Holding Up the Universe (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

BarkaS

Milé, i když trochu naivní. I proto, že je určeno hlavně pro mladší ročníky, a tak je to i napsané. Je do dojemné, přátelské, optimistické, se špetkou smutku a nostalgie.

pichova.veru

Nádherná čtivá kniha :)

andyval

Přesně tohle jsem teď potřebovala. Nenáročnou, ale poutavou knížku, u které se prostě nejde neusmívat. Zároveň to není jen další bezvýznamná love story bez pointy, ale silný příběh. Hlavní hrdiny si nejde nezamilovat, obzvlášť Libby, ze které bychom si měli vzít příklad. Za mě 5*.

Nikča1236

Za mě jednoznačně lepší než Všechny malé zázraky. Libby i Jack jsou prostě skvělí. Tíha vesmíru byla jedna z těch oddechových knih, kterou máte za chvíli přečtenou.

michaela669

První knihu "Všechny malé zázraky" podle mě nic nepřekoná, ale i tato kniha mě okouzlila. Do Jacka jsem se od první stránky zamilovala, stejně tak do Libby. Velmi se mi líbil popis Jackovy nemoci a jeho pocitů. Libby byla také skvělá a po velmi dlouhé době to je hrdinka ženského pohlaví, která mi nepřišla otravná. Úžasná kniha plná lásky s krásnou myšlenkou, která ale podle mě postrádala nějaký "boom" a překvapení.

Peace

"Život je příliš krátký na to, abychom ho trávili souzením ostatních."

Krásný příběh, který vypráví o těžkostech života, ale i přesto vás pohladí na duši. Hlavní hrdinové jsou totiž bojovníci, kteří se jen tak nedají.
Doporučuji nejen cílové skupině, ale i starším čtenářům ;o)

kalinkacz

No, asi takhle, lepší než "Všechny malé zázraky" to rozhodně není, jako oddechovka je zřejmě vhodná, já ale bohužel objevila pár nedostatků přes které jsem se nebyla schopná přenést.. Námět je rozhodně zajímavý, autorka si vše pečlivě nastudovala tak, aby byl příběh věrohodný... Psát Jennifer bezpochyby umí a na její další knihu se těším!

JessieKKI

Podle mě tahle knížka není lovestry. Je to spíš příběh dvou zlomených lidí, kteří se snaží vypořádat s krutým osudem. Hlavní postava-Libby je opravdu silná, je příkladem a inspirací pro všechny dospívající dívky. Pěkně popisuje jak se mít rád a klade si správné otázky. Jack má handicap a k tomu ještě problémy s celým světem, snaží se přežít, ale teprve až narazí na Libby začne opravdu žít.
Autorka si dala práci s tím, aby příběh působil věrohodně. Něco takového se mohlo klidně stát. Toho si cením. kniha s sebou nese dobrou zprávu, hlavně pro dospívající.

Dakarianna

Všechny malé zázraky mě položily na kolena. Nemohla jsem se tedy dočkat na další knihu autorky, ale bohužel mě zklamala. Divné postavy, žádný pořádný příběh, zápletka nebo tak něco. Jack byl alespoň zajímavý svou poruchou a kapitoly s ním ušly. Ale Libby byla neskutečně nesypatická. Její přehnané sebevědomí a chování – to mě dohánělo k šílenství. Na závěr si neodpustím: Neříkám, že má každý vážit třicet kilo i s postelí, ale být hrdá na to, že mám nadváhu (která může ohrožovat zdraví), nechci s tím nic udělat a ještě s tím být spokojená mi nepřijde zrovna výchovné...

jeani001

Proč si přečíst Tíhu vesmíru, přestože nejste cílovou skupinou? Protože je naprosto dokonalá. Je milá, smutná i veselá, poučná i inspirující.

Máme zde totiž příběh o odvaze jedné baculky, která se jen tak nevzdává a rve se s životem, příběh velkého borce, kterého nejvíce trápí jeho vlastní strach i malého chlapečka, který ví, že nosit kabelku je cool.

Nejtěžší totiž není být jiný, ale unést svou vlastní jinakost…

mmmisulka.r

Autorka opět čerpá ze sebe samé i ze svého bezprostředního okolí. Pribeh je velmi snadno uvěřitelný, protože je cítit, že skutečně ví o čem píše a to dokaze jen ten, kdo zažil, ví a zná. Líbí se mi, že píše o vážných tématech a na knižní trh nepřispívá jen další milostnou romancí, ale nečím mnohem víc. Její knihy dokáží v mnoha, ne li ve všech, osobách pohnout s tíživým balvanem... ať je to uzavírání se před celým světem, obezitou, šikanou a konče třeba mozkovou poruchou. Ukazuje na to, jak se s mnoha věcmi poprat, jak bojovat a ukazuje, že výsledek nemusí být vždy beznadějný. Všechny malé zázraky jsou TOP, ale Tíha vesmíru je skvělá! Takové knihy mají prostě smysl!!!

maruschka

Možná spíš 3,5. Uf. Někdy mám pocit, že byla vyhlášena soutěž o nejdivnější teenagery v YA literatuře. Knížka je napsaná fajn (když pominu tu miliardu chyb - Yoli v tomhle soupeří s CooBoo a dostává se do vedení!), ale celou dobu mi to celé přišlo takové strašně... chtěné a "americké". Navíc - vývoj postav? Libby se po třech letech vrátí mezi vrstevníky a do dvou týdnů má partu super kámošek a nej kluka (i když "poškozeného", jak jinak) ze školy? Tak asi jo, no.

Efeméra

Autorčiny Všechny malé zázraky mě dostaly a bez nejmenších pochyb jsem je zařadila mezi svoje nejoblíbenější knihy. Tíha vesmíru taková bohužel nebyla. Kniha nemá žádnou velkou originální zápletku, děje je tu pomálu. Jde tu spíš o ten vývoj obou hlavních postav, které mi ale téměř vůbec nebyly sympatické. Možná je tedy chyba ve mně, ale při čtení jsem se občas opravdu nudila, a dokonce kontrolovala, kolik stránek mi ještě zbývá do konce, případně jsem si klepala na čelo, protože Libby nebo Jack opět vyvedli nějaký nesmysl. Ano, šikana je hrozná, zažil ji z nás kdekdo, ale Libbyino sebevědomí mi na konci bylo až protivné. O malou trošičku jsem možná měla raději Jacka. Za mě zklamané 2,5 hvězdičky.

Lucik87

Díky za takové knihy. Díky autorce, že nám dělá svět krásnější. Díky ní můžeme doufat, že je svět lepší. Aspoň já. Hlavní hrdiny si musíte zamilovat, protože nemilovat je nejde. Trošku jsem viděla podobnost dialogů, které byly v první knize. To trošku ubírá na originálnosti, ale to mi nevadí, ty krásné věty mi totiž pořád zní v hlavě.

sáj

Na tu to knihu jsem se těšila, protože mě dostaly Všechny malé zázraky. Tím pádem jsem myslela, že toto bude další skvělá kniha od autorky J. Niven, ale bohužel pro mě tomu tak nebylo. Líbil se mi spíše až konec knihy. Určitě byla kniha čtivá, ale nezanechala ve mě takové nepopsatelné pocity jako Všechny malé zázraky, což je dle mého škoda...

Ančík44

Upřímně.
První dílo od autorky, které jsem četla, (Všechny malé zázraky) mě úplně dostalo rozložilo, odrovnalo a nakonec nutilo číst stále dokola.
Tíha vesmíru je trošku z jiného šálku. Osobitý styl autorce zůstal, ale čekala jsem od toho trošku víc. Čeho? Nemám tušení.
Vlastně ani nevím, co si o tom příběhu mám myslet. Nejspíš je chyba ve mně a příběh mi prostě i přes výborné zpracování, nesedl.

Safienka

Tak ta mě dostala. Nejen do varu čtení, ale i na kolena, protože byla skvělá! Líbily se mi moc vlastnosti a povahové rysy obou hlavních hrdinů a prostě jsem z nich byla paf. Určitě o moc lepší než předchozí kniha od stejné autorky. Z mého "přečteno" přirovnávám k oblíbenci Eleanor a Park :-) Doufám, že se toho někdo ujme a natočí film! A nezkazí to! No, prostě po dlouhé době jedna TOPka :-)

Lenny33

Úžasná kniha, která se ovšem propaguje jako "love story" a já musím říct, že tohle by byla asi ta poslední slova, kterými bych knihu popsala. Podle mého má kniha jiné "poslání". Libby se svým bojem proti sobě samé i okolnímu světu je neskutečná! Vlastně zářila tak moc, že okolní děj (ono "love story") mě moc nezajímal. A vážně doufám, že to čtenáři nebudou brát jako dobře vymyšlený příběh, ale něco z čeho si mají vzít příklad, poučit se,... A je jedno na které straně zrovna stojí... 4,5*
(Pro Dakarianna: Tak jestli jste si z knihy odnesla toto, tak to Vám s dovolením doporučím si knihu přečíst ještě jednou. :) Nebo jsme možná každá četly jiný příběh? :O :) )

Kariol

Dostala mě.

evasamankova

Krásné i smutné... jednoduše skvělé!

kneslova

Milá kniha má to něco do sebe, sympatičtí hrdinové..

Channach

Příběh je moc pěkně napsaný, originální a silný. Přesto jsem podle recenzí a hodnocení čekala větší pecku. Více v mé recenzi v záložkách.

RoseThrone

Ona tato knížka nespočívá ani tolik v té lásce mezi hlavními postavami, ale jde spíš o vývoj jejich charakteru, o změnu, o nalezení někoho, kdo je tak nějak pochroumaný jako vy a o tom pocitu, že zjistíte, že nejste sami, kdo se cítí neúplně. Libby a Jack mi vždycky budou sympatický a navždy si je budu pamatovat, ne tím co pro sebe navzájem znamenali, ale tím co znamenali na konci knížky sami pro sebe.

Pinklady

"Někdo tě potřebuje. Pro někoho jsi nezbytný. Někdo tě má rád." Skvělá oddechovka! Silné osobnosti, co se nebojí,... No, ve skutečnosti se tohle prostě neděje, ale únik od reality je fajn a v téhle knize to bylo dokonalé! Cesta dvou mladých lidí, kteří se snaží vyrovnat se svým osudem, i když jim život hází klacky pod nohy. A jak to zvládnou? No, musíte si to určitě přečíst, zklamaní nebudete! :) Zase jedna z mých top! :)

Já_

Ach boze! To bylo skvely! Kdyz jsem tuhle knizku zacala cist, tak jsem nemohla prestat, dokud jsem ji nedocetla. Vazne moc se mi libily charaktery postav. Libby jsem opravdu obdivovala za jeji sebevedomi a za to, jak byla silna a stale sama sebou. U Jacka zase autorka skvele popsala jeho nemoc - prosopagnosii.
Uprimne po precteni atorciny minule knizky Vsechny male zazraky jsem jen cekala ktery z hlavnich hrdinu nakonec umre. Byla jsem rada, ze se to nestalo.
Celkove byla knizka opravdu mila a uprimna. Jennifer Nivenova je ted asi moje nejoblibenejsi autorka.

Kokesar13

Neobyčejný příběh jedné neobyčejné lásky dvou neobyčejných lidí... :-)
Pěkná oddechová knížka - více se dočtete v mé recenzi na blogu Knihologie - najdete ji v sekci Recenze nebo také zde - https://knihologie.wordpress.com/2017/05/14/tiha-vesmiru/