haaabi haaabi komentáře u knih

Kouzelný prst Kouzelný prst Roald Dahl

Fajn jednohubka, děti zaujalo. Měli jsme přečteno do půl hodinky.

19.09.2019 5 z 5

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Kouzelný příběh, kouzelné ilustrace (novější vydání), kouzelný závěr. Prostě kouzelná dětská kniha, která mě i děti, z toho co jsme v poslední době četli, oslovila nejvíc.

19.09.2019 5 z 5

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby Catherynne M. Valente

Já tu ženu miluju! Má tak neuvěřitelnou fantazii! Kdo jiný by zkřížil draka s knihovnou? Ona je pro mě novodobý Carrol (Alenka) a Baum (Čaroděj že země Oz).
"Ani bych o tom neuvažoval být tebou. Ale zase kdybych byl tebou, nebyl bych mnou, a kdybych nebyl mnou, nemohl bych ti tu teď radit, a pokud bych ti nemohl radit, dělala by sis stejně co bys chtěla, takže klidně můžeš udělat co chceš a aspoň už to budeme mít odbyté. "

14.09.2019 5 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Prvních 100 stran byla docela útrpná nuda, ale někdo tu psal - vytrvejte, tak jsem vytrvala a jsem ráda, že jsem to udělala. Těším se na další díl, že se dozvím více o Marlene.

31.08.2019 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Výborné, miluju Backmana, akorát jsem mu tedy vůbec nevěřila to kočičí chování. Na konci slza ukapla. ❤️

04.08.2019 5 z 5

Asi jsem čekala trochu víc magie než v knize bylo, ale čtení to bylo moc příjemné.

21.07.2019 5 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Poprvé po dočtení knížky jsem zažila ten pocit, že nemám chuť začínat číst další. Vlastně ani nevím co říct, autorka mě dostala jak příběhem, tak svým stylem, který mi hodně sedl. Od konce se nešlo odtrhnout, no a Beu s těmi jejími příběhy a čarodějnictvím bych chtěla mít za kamarádku.

08.07.2019 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Kniha je úúúžasná! Po přečtení jsme se dětma dívali na film a vůbec to nebylo ono.

26.04.2019 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Celou dobu jsem si říkala, kdy už to konečně začne o něčem být. Bylo to sice čtivé, ale oproti předchozímu dílu takové ploché.... No ale tedy na posledních cca 50 stránkách jsem se dočkala. Úžasně se to rozjelo a ten konec bych si absolutně netipla.

17.04.2019 5 z 5

Opravdový blankyt Opravdový blankyt Herbert Bauer

Opravdový blankyt je pro mě opravdový poklad! Myslím, že jsem našla dalšího oblíbeného autora.

11.04.2019 5 z 5

Procházky po pražských hřbitovech Procházky po pražských hřbitovech Petr Kovařík

Krásná, obsáhlá kniha se spoustou fotografií. Hlavně historie pohřbívání je velmi zajímavá.

03.04.2019 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Většinou se o knížkách píše, že konec překvapil. Nooo a mě překvapil začátek už po prvních větách, to jsem fakt nečekala :-D Ikdyž úplný konec byl taky překvapivý. Takže za mě - super jednohubka!

02.04.2019 5 z 5

Andromeda, elfka malá Andromeda, elfka malá Martina Chomátová

Úplně mě to mrzí, ale tuto knihu nejsme s dětma schopni dočíst, nebaví mě ani je. Navíc Andromeda mě docela štve a nelíbí se mi její slovník. Obrázky jsou ale nádherné, poetické.

29.03.2019 2 z 5

Klub mrtvých otců Klub mrtvých otců Matt Haig

Super, moc mi sedl autorův styl, celou dobu jsem si říkala - jak toto kruciš skončí... No konec byl zajímavý, ale čekala jsem od něj asi trochu víc. Stejně ale musím dát pět a od autora si ještě něco ráda přečtu.

12.03.2019 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Souhlasím s ostatníma, lepší, lepší, ještě lepší než předchozí díl. Moc jsem si čtení užila, těším se na další díl. Celou dobu jsem si říkala, že je to dost předvídatelné,copak to hned Amelii není jasné?! Já měla jasno hned a přitom to pak nakonec bylo ještě trochu jinak. :-)

27.01.2019 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Moc dobře se to četlo. Mám ráda hřbitovy, takže mě zaujalo vysvětlování hřbitovní symboliky. Navíc autorka je opravdu Hřbitovní královna, doporučuji se podívat i na její stránky, kde jsou jak fotky hřbitovů, tak symbolika.

25.01.2019 5 z 5

Tři malé pirátky Tři malé pirátky Georgie Adams

Úžasné, děti nadšené, autorky opět nezklamaly.

31.12.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

No... popravdě trochu lituju, že jsem rovnou koupila i další dva díly. Do čtení jsem se trochu musela nutit, příběh ani autorův styl mě moc nezaujal.

10.12.2018 3 z 5

Čmuk - pro bystré děti a malé duchy Čmuk - pro bystré děti a malé duchy Lukáš Csicsely

Synovi (6 let) se knížka moc líbí, ilustrace jsou úchvatné, veršovaný text mi bohužel moc dětský nepřijde, nebo možná pro větší děti... sama jsem měla s některými obraty a výrazy potíže.

29.11.2018 1 z 5

Sen v Benátkách Sen v Benátkách Štěpán Zavřel

Neokouzlilo jako Zachráněný dědeček, ale taky moc hezké, zvlášť ilustrace.

16.11.2018 4 z 5