Sen v Benátkách přehled

Sen v Benátkách https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310486/bmid_sen-o-benatkach-BQ6-310486.jpg 4 21 21

Co by se stalo, kdyby se jednoho dne celé Benátky ocitly pod mořskou hladinou? Marek a malá mořská víla se vydávají na noční dobrodružství do magického světa, kde se ryby, medúzy a sépie prohánějí spletitým labyrintem uliček a historických paláců. Kniha Štěpána Zavřela vychází po více než čtyřiceti letech od svého vzniku konečně česky. Poetický příběh a snové akvarely neotřele přibližují dětem a rodičům fascinující benátskou architekturu a zároveň vyzývají k záchraně tohoto krásného města.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Labyrint

Un sogno a Venezia , 1974

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sen v Benátkách. Přihlašte se a napište ho.

broskev28
30.11.2023 4 z 5

Budu se opakovat - text nijak úchvatný, ale adekvátní ilustračnímu doprovodu: i já jsem hledala popisované děti, a nejen je. Navíc mně jako dospělákovi se moc líbí ta jakoby dětská a jednoduchá malba, v níž se dá dlouze hledat; na mě měla podobný účinek jako mandaly, paráda!

zuzka894
15.05.2019 5 z 5

Krásná kniha. Perfektní pro seznámení dětmi s Benátkami. A hlavně krásné ilustrace.

triatlet
23.12.2018 5 z 5

Až vyrazím do Benátek, přibalím si balíček karet a zajdu na chobotnicí Polifémou, která stráží dóžecí palác.
Nádherné ilustrace doplňuje jednoduchý text, ve kterém se snoubí cestopis se snem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sen v Benátkách v seznamech

v dalších seznamech1x

sny poetika Benátky akvarely architektonické památky

Štěpán Zavřel
česká, 1932 - 1999