Sen v Benátkách

Sen v Benátkách https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310486/bmid_sen-o-benatkach-BQ6-310486.jpg 4 21 7

Co by se stalo, kdyby se jednoho dne celé Benátky ocitly pod mořskou hladinou? Marek a malá mořská víla se vydávají na noční dobrodružství do magického světa, kde se ryby, medúzy a sépie prohánějí spletitým labyrintem uliček a historických paláců. Kniha Štěpána Zavřela vychází po více než čtyřiceti letech od svého vzniku konečně česky. Poetický příběh a snové akvarely neotřele přibližují dětem a rodičům fascinující benátskou architekturu a zároveň vyzývají k záchraně tohoto krásného města.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Labyrint

Un sogno a Venezia , 1974

broskev28
30.11.2023 4 z 5

Budu se opakovat - text nijak úchvatný, ale adekvátní ilustračnímu doprovodu: i já jsem hledala popisované děti, a nejen je. Navíc mně jako dospělákovi se moc líbí ta jakoby dětská a jednoduchá malba, v níž se dá dlouze hledat; na mě měla podobný účinek jako mandaly, paráda!

zuzka894
15.05.2019 5 z 5

Krásná kniha. Perfektní pro seznámení dětmi s Benátkami. A hlavně krásné ilustrace.

triatlet
23.12.2018 5 z 5

Až vyrazím do Benátek, přibalím si balíček karet a zajdu na chobotnicí Polifémou, která stráží dóžecí palác.
Nádherné ilustrace doplňuje jednoduchý text, ve kterém se snoubí cestopis se snem.

haaabi
16.11.2018 4 z 5

Neokouzlilo jako Zachráněný dědeček, ale taky moc hezké, zvlášť ilustrace.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Knížka už sice není žádná mladice, ale poprvé u nás vyšla teprve nedávno. S překvapivým zpožděním více než 40 let se tím u nás představuje dílo českého výtvarníka Štěpána Zavřela, který nezaměnitelně ovlivnil celou školu italské ilustrace pro děti a jehož práce jsou ceněné více než v 80 zemích světa. Ale ani takový odstup samozřejmě tomuto pokladu na kráse nikterak neubírá...

Jde o snový příběh z prostředí Benátek, které se v čase ocitly úplně pod vodou ... a hlavního hrdinu městem plným života provází malá mořská víla.
Vyprávění je krátké, s jednoduchým textem, založené více na vizuální stránce.

bibi.r
02.03.2017 4 z 5

Ilustrace jsou naprosto skvělé. Pomocí příběhu se projdete Benátkami. Myslím, že by to mohl být skvělý způsob seznámení se s městem před jeho návštěvou.
Jak už je psáno níže, v jednotlivých ilustracích je možno hledat to o čem se píše v textu,

HanKasp
14.01.2017 5 z 5

Jediný příběh vyprávěný napříč knihou pojednává o výpravě malého kluka do Benátek. Příběh se dotýká neustále diskutovaného tématu budoucnosti Benátek.

Kniha je v České republice novinkou, byť byla autorem napsána a vydána už v 70. letech minulého století. Přeložena do češtiny byla však až nyní.

Kniha je vhodná i jako dárek. Při čtení příběhu s rodiči mohou malí čtenáři v krásných ilustracích hledat jednotlivé scény příběhu. Zalíbení v ní však naleznou také dospělí, neboť kniha má hluboký obsah a nese si určité poselství.

sny poetika Benátky akvarely architektonické památky

Štěpán Zavřel
česká, 1932 - 1999