haaabi haaabi komentáře u knih

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Film miluju. A když se mi dostala do ruky tato útlá knížečka, tak jsem pomyslela něco ve stylu - tak to bude o ničem, takové tenké nic, jak z tohoto mohli natočit takovou úžasnost? Nooo, předčilo to všechna má očekávání a mrzí mě, že film nenatočili úplně podle knihy.

14.04.2020 5 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Přiznám se, že Kaye mě na začátku trochu štvala (no dobře, tak mě lehce štvala skoro pořád), ale i tak je Holly Black prostě boží a zatím mě nikdy nezklamala. Opět kouzelný ale drsný svět elfů, víl a jiných bytostí, kam se jen tak někdo z lidí nepodívá. A my díky Holly můžeme.

12.04.2020 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Jsem nadšená, autor má úžasnou fantazii a tipuju že to, co nám tam přišlo povědomé z jiných knih, tam dal autor schválně.

07.04.2020 5 z 5

Sherlock Holmes: Případ čtyř případů Sherlock Holmes: Případ čtyř případů kolektiv autorů

Ve srovnání s gamebooky Rytíři a Unesená mě tento bavil asi nejmíň. Rytíře a Unesenou už jsem hrála mockrát, ale na další hraní Sherlocka si budu muset počkat až zapomenu kdo byli pachatelé.

04.04.2020 4 z 5

Ada a myší strašidlo Ada a myší strašidlo Chris Riddell

S dětmi jsme se do Chrise Ridella úplně zamilovali. Skvělý příběh, úchvatné ilustrace a ty stříbrné lebky na předsádce - waaau, jsem okouzlena.

03.04.2020 5 z 5

Domeček pro skřítky Domeček pro skřítky Andrea Popprová

Tak tohle jsem si s dětmi hodně užili! Četli jsme (běžně, obrázkově i komiksově), plnili úkoly, stavěli domeček. Krásná kniha.

31.03.2020 5 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Autor stvořil krásný svět, ve kterém společně fungují mágové, kouzelníci a obyčejní lidé. Na začátku jsem se docela ztrácela v postavách. Komu se to stává, tak si raději zapisujte. Příběh mě sice až tak neoslovil, ale to autorovi odpouštím, hlavně za ty okřídlené kočky, které vstřebávají obsah knih na kterých spí a taky oživlé chrliče. Další díl bych si ale určitě přečetla.

20.03.2020 4 z 5

Unesená Unesená Manuro (p)

Ze začátku jsem si říkala, že dětský gamebook Rytíři je o dost lepší, ale pak mě ta atmosféra nějak vtáhla.

19.03.2020 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

No... ten začátek byl děsný... kluk nesnáší svou babičku, je pro něj nudná a smrdí, začne ji mít rád až se dozví, že je zlodějka. Toto jsem s odporem četla svým dětem (7 a 8), které ale stále chtěly ať pokračuji ve čtení. Nakonec byla knížka docela fajn, četla se sama a závěr byl vážně hezký a dojemný. Pro jedenáctileté (věk hl. hrdiny) asi fajn. Já jsem mohla s věkem dětí ještě vyčkat.

13.03.2020 3 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

No tak ten příběh z kapitoly 16 (Dveře, které zmizely), ten teda byl masakrrrr, úplně úžasný! A teď mi prosím naservírujte zelenou knihu s ostatními Příběhy.

11.03.2020 5 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Kniha se moc dobře četla, celou dobu mi tedy chování Agathy přišlo docela nelogické, ale musím uznat, že celkově se mi příběh líbil a autor zajímavě zakomponoval fakta, která jsou o zmizení Agathy známa.

01.03.2020 4 z 5

Úplně nejvíc jsem byla zvědavá na poslední povídku, která tu má zaručeně nejhorší hodnocení - Dívka, která probudila snílka. A byla úžasná! Líbila se mi nejvíc, krásná fantazie dle mého gusta. Skvělé byly taky To je Yulský zázrak, Charlie Browne, Vítejte ve Vánocích a Betlémská hvězda. Jako nejslabší hodnotím Váš záskok za Santu a Kyblíky s pivem a jezulátko. A celkově úžasná kniha, takové vánoční pohlazení po duši.

23.02.2020 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Ufff, no úžasný příběh! Doporučuji vygooglit si videa z prohlídky rozpadlého Willardu a fotografie kufrů.

18.02.2020 5 z 5

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Tak to bylo vážně moc pěkné čtení. Dovedla bych si představit celou sérii o ženách, které v domě bydlely. A nezačala bych nikým jiným než Agathou Christie.

08.02.2020 5 z 5

Princ Kaspián Princ Kaspián C. S. Lewis (p)

Lewis je prostě nejlepší :-D
"Tady máte matičko," řekl Bakchus, ponořil džbánek do studny vedle chaloupky a podal jí ho. Nebyla v něm voda, ale nejlepší víno, červené jako rybízová marmeláda, hladké jako olej, posilující jako vývar, hřejivé jako čaj, chladivé jako rosa. "Vy jste něco provedl s naší studní," prohlásila stará žena. "Tomu říkám příjemná změna." A vyskočila z postele.

25.01.2020 5 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Kdo by nechtěl takový náramek.... Kniha se četla moc dobře, ale stejně jako u Oveho jsem hrdinovi nevěřila věk. V 69 letech z něho autorka udělala úplného starce.

19.01.2020 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Nejsem cílovka, ale úplně jsem ji zhltla. Existovat tak takové místo, hned bych se tam jela jako turistka ztratit. Holly Black to prostě umí. Jen teda Omego, Omego... tolik chyb, ach jo. :-(

11.01.2020 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Netradiční příběh o vzpomínkách a zapomínání ve dvou dějových liniích. Bylo zajímavé číst tento příběh z pohledu zapomnětlivé Maud a sledovat její myšlenkové pochody. Skvělá kniha.

01.01.2020 5 z 5

Ufff, no dočetla jsem to, podivno mám moc ráda, ale u tohoto jsem se nudila a asi bych ani nedočetla, kdyby kniha neslibovala dva konce. Byla jsem zvědavá. Asi v poslední třetině se to konečně rozjelo, ale hlavní hrdina mě štval od začátku do konce. To se mi snad u žádné knihy ještě nestalo. (Literární spolek Laury Sněžné byl skvělý)

13.10.2019 2 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Nooo, tak tato kniha by si i zasloužila pokračování, třeba z pohledu té poslední ženy. Atlas mraků (ačkoliv film je super) od téhož autora jsem číst nezvládla, ale toto je bomba.

02.10.2019 5 z 5