Líný kocour Josef

Líný kocour Josef https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160430/liny-kocour-josef-160430.jpg 4 39 13

Líný kocour Josef má moc rád svůj gauč. A moc rád má i svůj klid. Jenže jednoho dne se v jeho kožíšku usídlí dotěrná blecha a nepřestává ho obtěžovat nepříjemným kousáním. Naštěstí je kocour televizně vzdělaný a ví, jak se toho trapiče zbavit – jednoduše tak, že mu najde nového hostitele! Takže má jen jedinou možnost. Musí na čas opustit svůj vroucně milovaný gauč a vydat se ven do světa. Lhostejno, zda v přestrojení za kadeřníka, učitele zpěvu či fotbalového trenéra... Kocour Josef je pevně rozhodnutý zbavit se blechy za každou cenu!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Mladá fronta

Der faule Kater Josef , 2011

Chesterton
02.01.2024 3 z 5

Nádherné ilustrace za plný počet hvězd. Pokud si to děcko samo v knihovně vybere, proč ne. Za sebe bych po textu asi úplně nesáhla.
Líbilo se mi do výzvy 2024 :o)
3/5

simca9342
12.06.2023 5 z 5

Kocour Josef je opravdu líný. Ukáže vám to způsobem jeho vlastním. A nejen to. V knize je přiložena mapa gymnastiky pro lenochy :)
Co se stane, když pečlivý kocour chytne blechu?

broskev28
11.10.2020 5 z 5

Po nemastném neslaném Smíchulovi jsem si vysloveně spravila chuť!
Gymnastika pro lenochy - vložený plakát - vůbec nebyla špatná, ale co mě dostalo do kolen, to byl denní rozvrh kocoura Josefa. Probouzení (10.02 - 11.02), hodinová svačinka (kávička s dortíkem), uvolňování mozkových závitů a meditace, třikrát denně péče o tělo - nevím, jak tohle poberou malé děti, ale já jsem nadšená a hned bych s kocourem Josefem měnila!
Líbily se mi obrázky (měsíc při poslechu kočičího zpěvu), zvětšená slůvka/čísla v textu a samozřejmě pointa celého příběhu. Takže určitě našim malým čtenářům doporučím a těším se na jejich odezvu!

"Líný kocour Josef měl pořád plné tlapky práce. Proto se od rána do večera řídil dopodrobna rozepsaným rozvrhem, a když došel na konec, byl pokaždé naprosto a dočista vyčerpaný."
(Jak já ho chápu - mám to úplně stejně!)

argi111
12.10.2019 4 z 5

Kniha má trochu rychlejší konec, ale přesto je pro dětské čtenáře moc pěkná.

capricornus
05.03.2019

Líný kocour Josef, aneb jak se zbavit blechy.

haaabi
07.09.2018 3 z 5

Mrzí mě, že dávám tak málo hvězdiček, zpracování a ilustrace kouzelné, vložený plakát se cviky taky skvělý. Ale bavila mě jen ta část s blechou a tak nějak celkově se mi to hůř četlo dětem.

ivzu77
04.09.2018 5 z 5

Zábavné a vtipné čtení

petshopačka
26.08.2018 5 z 5

Knížka je moc vtipná, hlavně jak se Josef zbavuje blechy.

Lucissia
03.01.2018 5 z 5

Velmi čtivá knížka na jeden večer. Ježíšek se u nás opět trefil do vkusu, moc nás bavila. Hlavně to 21-22-23 štíp (syna do břicha, nohy...). Určitě se k ní zas vrátíme. .-)

Samira
17.10.2017 5 z 5

Půvabné, vtipné a své! Nevím, co bych měla pochválit dříve, protože takhle kniha se opravdu povedla a dostane jistě i zarytého malého nečtenáře, neboť se čte sama.
Svérázný kocour, skvěle vymyšlená zápletka a úžasné ilustrace potěší malé i velké.
A milovníky koček zvlášť:)!
Výborné, doporučuji!

DennisMoore
20.09.2016 5 z 5

"Jsem nejlepší mazlivý kocour na světě, a dnes se za účelem reklamy zdarma pomazlím s každým, kdo projeví zájem!" Od autorky úžasné knížky Pan Lišák má knihy rád jsem čekal jen to nejlepší... A dočkal jsem se toho. Líného kocoura Josefa okamžitě řadím k mým nejoblíbenějším zvířecím hrdinům, které by měl poznat snad každý. Opět totiž jde o velmi hravé vyprávění hýřící vtipem a dospěláckým nadhledem, jehož poselství je jasné a krásné. I ty blechy jsou prostě občas třeba.

bibi.r
19.11.2014 4 z 5

Moc milý a netradiční příběh :). Autorka rozhodně má smysl pro humor.

Weweuka
07.11.2013 5 z 5

Pěkný příběh o tom, jak se z lenocha může "nešťastnou" náhodou stát aktivní jedinec. Mezi dětmi naší školy oblíbený hrdina:) Kniha je předávána z jedné dětské ruky do druhé.

kočky domácí zvířata

Franziska Biermann
německá, 1970
2014  83%Pan Lišák má knihy rád!
2013  88%Líný kocour Josef