guru guru komentáře u knih

Rozpoznání vzorů Rozpoznání vzorů William Gibson

Nesedí mi tento žáner. Vôbec som sa nevedel začítať do deja, v podstate hneď po dočítaní len sotva viem, o čom to bolo. U scifi by som čakal aspoň nejaké zaujímavé technologické poznatky, ale ani tu som nebol uspokojený.

04.03.2015 1 z 5

Dívky, které miloval Dívky, které miloval Jonathan Nasaw

Výborná kniha, dobre napísané, originálne, psychológia postáv rozobraná do hĺbky.

01.03.2015 5 z 5

Příslib lži / P.S. Miluji tě / Kodex / Léto, které nikdy nebylo Příslib lži / P.S. Miluji tě / Kodex / Léto, které nikdy nebylo Cecelia Ahern

Iba Peter Robinson: Léto, které nikdy nebylo:
Opäť kvalitný diel zo série Inšpektor Banks. Riešili sa dva prípady, čo trochu odvádzalo pozornosť, ale inak uspokojivé.

11.01.2015 5 z 5

Nedostatek důkazů Nedostatek důkazů Scott Turow

Začiatok trochu nudný, obrovské množstvo postáv zavádza zmätok. Akonáhle sa to však dostane k súdu, je to špičkové čítanie. Záver uspokojivý, aj keď napísaný trochu silene.

17.12.2014 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Bolo to docela napínavé a určite to nebolo zlé dielo.
Ale záver mi prišiel extrémne rozťahaný, záverečná pätina knihy už bola len "akcia".
Tiež ma dielo nedokázalo nejako veľmi vtiahnuť.

08.12.2014 3 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Tentoraz ma autorka sklamala.
Striedanie časovej línie odvádza sústredenie, séria prestáva byť detektívnou a stáva sa skôr akousi ságou a odkrývaním podivných minulostí hlavných postáv.

06.12.2014 3 z 5

Neviditelná chvíle rozhodnutí Neviditelná chvíle rozhodnutí Iain Pears

Zaujímavé líčenie historického prostredia, dobového myslenia a ďalších zaujímavostí.
Neštandardné rozprávanie na štýl Wilkieho Collinsa dodáva dielu ďalší rozmer.
Záver by som očakával po troch stupňujúcich sa rozprávaniach o niečo senzačnejší, takto autor skôr ukázal, ako rôzne pohľady môžu nahliadať na situáciu úplne odlišným spôsobom.

30.11.2014 5 z 5

Mág Mág John Fowles

Celkový dojem dobrý, veľa zaujímavého textu, mnoho nečakaných zvratov.
Ale bolo tam aj veľa zdĺhavých a nudných pasáží, ktoré znižovali kvalitu. Záver na môj vkus neuspokojivý, zvlášť po takovm vystupňovaní napätia.

03.11.2014 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Veľmi podarené, znovu sa objavila moja obľúbená postava, záver hneď necháva čitateľa v nedočkavosti na ďalšie dielo série.

30.10.2014 5 z 5

Dřív než ti řeknu sbohem / Hlídač / Letní ostrov / Čtyřiadvacet hodin Dřív než ti řeknu sbohem / Hlídač / Letní ostrov / Čtyřiadvacet hodin Mary Higgins Clark

Iba k 24 hodín:
Nemalo to takú kvalitu ako prvé dielo série Mississippi, autor sa vzdialil dôkladnému rozobratiu témy a skôr sa uchýlil k akcii.

30.10.2014 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opäť zaujímavé, ale tie takmer rovnaké závery by si autor mohol odpustiť a vymyslieť niečo nové.

05.10.2014 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kvalitná kniha. Netradičný štýl písania je oproti "predlohovým" detektívkam osviežujúci.

01.10.2014 5 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Príde mi, že Karin Slaughter nedokáže napodobniť kvalitu z prvého diela série. V ňom priniesla niečo nové, zaujímavý štýl písania, ďalšie diely mi prídu viac obyčajné.

25.09.2014 3 z 5

Stigma Stigma Karin Slaughter

Osobne nemám rád, keď je dej príliš založený na histórii. Iným ale môže vyhovovať.
Na druhej strane boli odkryté nejaké zaujímavosti z minulosti hlavných postáv.

11.09.2014 3 z 5

24 hodin 24 hodin Greg Iles

Premyslené a kvalitné, ale oproti skorším knihám autora príliš akčné.
Mierne sklamanie, že sa neopakovali postavy z prvého diela série.

10.08.2014 3 z 5

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Kniha mi prišla o niečo slabšia ako predchádzajúce 2 diela série.
Nejak ma nedokázalo pohltiť napätie, záver prišiel akosi príliš prudko, čím stratil na prekvapivosti.

09.08.2014 3 z 5

Smrtelný strach Smrtelný strach Greg Iles

Prepracovaná kniha po všetkých stránkach.
Nechýba napätie, páchateľ je prakticky neodhaliteľný až do momentu prezradenia.
Osobne ma príjemne prekvapilo aj zahrnutie úlomkov na počítačovú tematiku a vízie do budúcnosti medicíny.

01.08.2014 5 z 5

Polícia Polícia Jo Nesbø

Ako vždy v sérii Harry Hole napínavé, tento krát by som dokonca povedal, že to malo ešte niečo navyše.

Bohovia viny Bohovia viny Michael Connelly

Opäť kvalita ako vždy, len už sa Connelly trochu začína opakovať v rozuzleniach. To sa však pri prepracovanosti a napätí počas celej knihy dá odpustiť.

Triptych Triptych Karin Slaughter

Výborná kniha. Striedanie rozprávačov tomu dodalo niečo nové. Možno trochu skoré odhalenie páchateľa ale napriek tomu napätie ostávalo takmer až do konca.