guru guru komentáře u knih

Zatracená smůla Zatracená smůla Donald E. Westlake

Grejdus: Dortmunder má mnoho dielov, len väčšina nebola preložená. Ak nemáš problém s čítaním v angličtine, môžem vrelo odporúčiť prečítať si celú sériu.

13.12.2013 5 z 5

Prípad s čiernou skrinkou Prípad s čiernou skrinkou Michael Connelly

Dobre sa to čítalo, ale oproti ostatným nedávnym prácam Michaela Connellyho mi kniha prišla o niečo menej prepracovaná.

30.11.2013 4 z 5

Analýza vraždy Analýza vraždy Jed Rubenfeld

Trochu prekombinované, a psychológia nie ja tak dobre zakomponovaná do deja ako napr. u Caleba Carra.

29.11.2013 3 z 5

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Výborne vyrozprávané, dej rýchlo vtiahol a plne som sa do neho vžil. Rozhodne nemám čo vytknúť.

23.11.2013 5 z 5

Panství Panství Steve Alten

Zo začiatku zaujímavé, ale nesôr sa to zvrhne do rôznych mimozemsko zázračných koľají, čo už mi prišlo menej zaujímavé a zdĺhavé.

26.10.2013 2 z 5

Poslední na odstřel Poslední na odstřel David Baldacci

Celkovo dobrá kniha, ale obsahuje veľa zdĺhavých a nudných pasáží.

22.09.2013 3 z 5

Oheň Oheň Jane Casey

Na môj vkus trochu pridlhé kapitoly, ale ináč to nebolo zlé.

17.08.2013 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Dobrá kniha, len ma trochu zarazilo, že psychopati a sociapati sú prezentovaní presne naopak a s pridanou "súdnou nespôsobilosťou" pre psychopatov - http://docbonn.wordpress.com/2012/03/28/doc-bonn-explains-the-difference-between-a-sociopath-and-a-psychopath/ .

11.08.2013 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Veľmi mi nesadol autorov štýl. Kniha ma ničím neuchvátila, ani ma veľmi nedokázala vtiahnuť.

03.08.2013 2 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Ako dielo samo o sebe zaujímavé a napínavé.

Avšak v sérii ostatných Brownových kníh začína iritovať, ako sa nesmierne podobajú deje všetkých jeho kníh, ďalej ako bez prestania v každej knihe vnucuje svoju filozofiu, a napokon, čo mi príde úplne nepochopiteľné, že si vždy musí vymyslieť nejaký úplne absurdný vedecký dôkaz nejakej mystickej hlúposti.

29.07.2013 2 z 5

Zpověď šílence Zpověď šílence John Katzenbach

Rozsahom vyčerpávajúce, ale dej dokázal vtiahnuť.

13.07.2013 5 z 5

Cestující vrah z kampusu Cestující vrah z kampusu John Katzenbach

Opäť originálny a prepracovaný dej.

24.06.2013 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Zaujímavý námet aj veľmi dobre rozprávané.
Čo však kazilo celkový obraz, bolo priveľké založenie deja na čaroch a veľmi neprirodzenom konaní veľkého počtu ľudí.

08.06.2013 3 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Nejak mi King nesedí.
Tento príbeh mi neprišiel skoro vôbec zaujímavý, podobne ani postavy, chýbalo prekvapenie.

24.05.2013 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Veľmi pôsobivá kniha, ale akosi chýbal kontext.

19.05.2013 3 z 5

Pravidla oběti Pravidla oběti John Sandford (p)

Dobre napísané, žiadne hluché miesta.

04.05.2013 5 z 5

Lovec Lovec Andrew Macdonald (p)

V knihe sú vyjadrené zaujímavé myšlienky.
Podľa popisu knihy aj autora som čakal nejakú rasistickú príručku, ale kniha propagovala aj myšlienky zasluhujúce viac priestoru ako kritické myslenie apod.
Hlavná postava má zaujímavý charakter, rozmýšľa a bráni sa voči nepodloženým myšlienkam (aj keď sám má svoju ideológiu, nie je však čitateľovi vnucovaná a tak sa môže podľa predložených faktov rozhodnúť, či sa mu pozdáva alebo nie).

22.04.2013 5 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Opäť, ako vždy od Connellyho všetko pekne prepracované. Vidno, že keď o niečom píše, tak si to aj naštuduje, aby to aj malo nejakú kvalitu.

11.04.2013 5 z 5

Básnik smrti Básnik smrti Michael Connelly

Prepracované po každej stránke. Na konci možno trochu prehnané so zvratmi, ale inak vyvážené.

30.03.2013 5 z 5

Všetko pre prachy Všetko pre prachy Michael Connelly

Ako som sa začítal, mal som problémy sa odtrhnúť. Zaujímavo napísané, napínavé, so zaujímavým koncom.

24.03.2013 5 z 5