guru guru komentáře u knih

Neodvratný konec Neodvratný konec Peter Robinson

Dobrá kniha, ale o niečo menej vydarená ako prvé 2 diela série. Mimochodom je škoda, že je do slovenčiny preložené iba toto jediné dielo, kto vie po anglicky, rozhodne má táto séria svoje kvality.

21.07.2014 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Kvalitné, ale mierne zaostávalo za prvým dielom série.

18.07.2014 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Špičkové čítanie. Veľmi dobre a čítavo napísané. Napätie výborne dávkované. Každá kapitola ho poskytne práve toľko, že vás udrží vo vare a donúti vás pustiť sa do ďalšej.

05.07.2014 5 z 5

Černý kříž Černý kříž Greg Iles

Normálne nemám rád vojenskú tematiku, ale túto knihu môžem jedine dopručiť.
Téma je probraná do hĺbky, vynikajúce postavy, dej popísaný tak, že musíte hrozné udalosti prežívať spolu s nimi.

28.06.2014 5 z 5

Tvar vody Tvar vody Andrea Camilleri

Autorov štýl mi vôbec nesadol.
Rozsah je krátky, postavy vôbec nie sú prebraté do hĺbky.
Je ich ale mnoho s veľmi podobnými menami.
Vôbec som sa do deja nedokázal nejako vžiť, ani mi neprišiel napínavý.
Odhaľovanie počas celého rozsahu takmer nulové, na záver do seba všetko skokom zapadne, ale to už mi ani nezáležalo, ako to dopadne.

22.06.2014 1 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Pravdepodobne sa mi kniha nevryje do pamäti ako nejaká výnimočná, ale rozhodne nenudila, a čo ma príjemne prekvapilo, neobsahovala takmer žiadne sentimentalizmy a prehnane dokonalé postavy, ako je tomu napr. u Codyho McFyadena.

22.06.2014 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Tak extrémne nudné, že po premáhania sa do polovice knihy som si musel povedať dosť.
Postavy mi prišli vrchne nesympatické (na rozdiel od ostatných kníh autora), opisované udalosti neboli zaujímavé, ale často až prehnane nudné (napr. popis divadelného predstavenia).

12.06.2014 1 z 5

Pomsta Pomsta Val McDermid

Ako vždy od McDermid sa to výborné čítanie, ale tento krát trochu priveľa akcie na úkor napätia a prekvapenia.

08.06.2014 4 z 5

Temnejšia stránka Temnejšia stránka Cody McFadyen

Prvá polovica knihy zmes klišé a sentimentálnych scénok. Doslova som sa musel prekúsavať, ale to už je u tohto autora pre mňa zvykom. Potom sa to ale zlepšilo a druhá polovica už stála za to.

04.06.2014 3 z 5

Výrostek Výrostek Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Strašne veľa postáv s mýliacimi sa menami, na začiatku som mal medzi nimi taký chaos, že som skoro vôbec nevedel rozlúštiť, kto čo všetko urobil.

24.05.2014 3 z 5

Tvár smrti Tvár smrti Cody McFadyen

Stále mi v knihe vadili mnohé iritujúce prvky, niektoré časti boli až prehnane presentimentalizované, postavy mi prišli nesympatické, ale dej išiel oproti prvému dielu veľmi hore, dokonca si myslím, že prekryl vyššie zmienené negatíva a celkový dojem bol veľmi dobrý.

18.05.2014 4 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Bolo to docela svižné, ale prišlo mi to ako tieň Svetu podľa Garpa. Veľa podobných myšlienok, ktoré sú originálne raz, ale nie dva krát. Postavy neboli také zaujímavé, aby som s nimi prežíval dej. Skrátka menej, ako som očakával.

16.05.2014 2 z 5

Muž z temnôt Muž z temnôt Cody McFadyen

Dielo obsahovalo niekoľko zaujímavých pasáží, avšak ako celok ma nedokázalo dostatočne vtiahnuť do deja, aby som si ho poriadne vychutnal. Záver bol predvídateľný, a čo ma irituje najviac (aj u niektorých iných autorov) je nadnášanie postáv - kde každá kladná postava je v prvej trojke študentov na prestížnej univerzite, s vynikajúcim výzorom, príp. ešte aj s neobmedzenými financiami.

10.05.2014 2 z 5

Při řekách babylónských Při řekách babylónských Nelson DeMille

Úvodné 2 kapitoly ma tak nudili, že ďalej nemám chuť pokračovať.

02.05.2014 1 z 5

Utrpení jiných Utrpení jiných Val McDermid

Opäť kvalitné čítanie, ale niektoré prvky už dosť iritujú. Hlavne ako sa Tony nikdy nepomýli, jeho profily a každý predpoklad sedia do poslednej bodky.

02.05.2014 4 z 5

Vražedné svazky Vražedné svazky Brian Haig

Dobré čítanie, rozhodne vtiahne a pobaví.
Avšak je to príliš klišovité. Jeden krát sa to ešte dá tolerovať, ale ak to tak má byť v každom diele, začína to byť iritujúce.

27.04.2014 2 z 5

Vzdálená ozvěna Vzdálená ozvěna Val McDermid

Osobne nemám veľmi v oblube staré prípady a návraty do ďalekej minulosti. Ďalej McDermid už trochu irituje s prehnaným zasadzovaním homosexuálnej populácie do jej diel.
Pomimo toho bolo ale dielo vťahujúce a napínavé, rozhodne stojí za to prečítať.

25.04.2014 4 z 5

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Ďalšie výborné prepracované dielo od Haileyho. Tentokrát vybral veľmi zaujímavé témy.

20.04.2014 5 z 5

Poslední pokušení Poslední pokušení Val McDermid

Dobré čítanie. Napätie nebolo budované neznámosťou páchateľov, ale skôr očakávaním, čo sa stane.

18.04.2014 4 z 5

S tichým souhlasem S tichým souhlasem Brian Haig

Kvalitná kniha so zaujímavým vyšetrovaním a niekoľkými zvratmi, len možno na môj vkus až trocha prehnane popretkávaná vzpiknutiami.

13.04.2014 4 z 5