grizlinka grizlinka komentáře u knih

Četla jsem už dříve, ale stále si knihu pamatuji...Tak vysoké hodnocení dávám především za styl psaní. Kniha se totiž četla skoro sama.Tato tématika není nikdy jednoduchá, kdo se někdy v životě setkal s takovýmto typem člověka na jednu stranu chápe chování hrdinky.Nicméně žena se musí postarat o pěkné dětství svého dítěte a někdy je to při udržování rodiny pohromadě horší než opak. Myslím, že autorka opravdu dobře uchopila příběh této ženy a dokázala čtenáře vtáhnout do děje, skoro jako by tam byl.

26.02.2020 4 z 5

Případ doktora Karpety Případ doktora Karpety Jaroslav Boček

Velmi zajímavý příběh, který určitým způsobem nutí k zamyšlení. Určitě doporučuji pro odpočinkové čtení. Musím však dodat, že mě také opravdu překvapil rok vydání, něco takového bych z doby tehdejšího režimu nečekala.

20.02.2020 4 z 5

Horké mléko Horké mléko Deborah Levy

Čteno kvůli výzvě a dalo by se říct, že mi dala nejvíce zabrat. Vůbec jsem neměla motivaci proč se ke knize vracet. Nejvíce mě rozčilovala matka, která si vsugerovává nemoci...absolutně o ničem.

10.02.2020 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvele napsane,v cloveku zanecha spoustu pocitu

04.01.2020 5 z 5

Raňajky u Tiffanyho Raňajky u Tiffanyho Truman Capote

Krasny pribeh i kdyz konec, ktery je ve filmu je dle meho lepsi. Audrey tu roli sehrala presne dle predlohy a myslim,ze nikdo by se na ni nehodil lepe.

27.12.2019 5 z 5

Nudná kniha o životě Nudná kniha o životě Petr Neuman

Zaujala me predevsim popisem.Az pozdeji ctenar pochopi v cem hlavni poselstvi spociva, a k cemu smeruje, a myslim ze ten,kdo k jejimu cteni ma duvod a chce tento zanr cist nebude litovat.,..rady tisickrat overene a prece opomijene :)

11.12.2019 5 z 5

Sběratel nevěst Sběratel nevěst Ted Dekker

Moc dobrý dojem na mně kniha neudělala. Zápletka byla ze začátku zajímavá, ale způsob jakým příběh ubíhal mě neoslovil.

26.11.2019 2 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Mě tento díl bavil o něco méně než předchozí, ale je pravda, že se už orientuji v postavách :) a dokonce i na čtení přehlásek jsem si zvykla :D

18.11.2019 4 z 5

Piano Piano Jane Campion

Na muj vkus dost komplikovana postava Ady,ktera je vlastne otrokem sebe sama...ale jinak velmi pusobive,jednotlive okamziky krasne popsane az jsem chytla chut zacit zase hrat :)

17.10.2019 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Knihu jsem přečetla kvůli výzvě a příjemně mě překvapila. Splnila přesně svůj cíl - zamyslet se a přemýšlet - nad svým životem i směrem jakým chci, aby směřoval. Konec není, ale podle mě její přání je dost jasné.

08.10.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi moc líbila, i více než předchozí dva díly. A to právě proto, že jsem si nemusela pročítat vnitřní rozhovory po sebevraždě prahnoucí Mie, které byly právě v dřívějších dílech.

08.10.2019 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Behem cteni jsem si rikala ze teda dobry,nejak to doctu a na dalsi dily uz se nevrhnu,ale cim vice jsem se blizila ke konci,tim spise jsem se priklonila ze nechci jeste tento svet opustit a musim vedet jak pribeh bude pokracovat :) U ceske literatury prijemne prekvapeni

28.09.2019 5 z 5

Život a Smrt Život a Smrt Tomáš Kabourek

Na tuto knihu jsem přišla díky výzvě,ale vůbec nelituji.Přečtena jedním dechem a díky vysvětlivkám a popisům se dalo v příběhu skvěle orientovat. Stojí za přečtení

16.09.2019 5 z 5

Dovolená jako stehno Dovolená jako stehno Fréderic Dard

Historka o domečku ČUdomečku, ve kterém je stoleček ČUstoleček a na něm ráček .. ..... Zápletka trošku průhlednější ale knížka hodně pobavila :D

14.08.2019 4 z 5

Mně se kniha moc líbila, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi promyšleně zapadající příběh i když občas mi přišlo, že mu nemůže být sto, ale přinejmenším dvě stě let podle toho kolik toho stihnul :) Doporučuji k přečtení, jde opravdu o takového švédského Cimrmana, se kterým se nenudíte.

13.08.2019 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Zajímavé čtení, opravdu strhne k přečtení během pár hodin. Chvílemi jsem si říkala, že přece některé věci jsou už moc, ale pokud se žena zamiluje,tak je to asi bohužel realita. Doporučuji k přečtení

13.08.2019 5 z 5

Noc ve znamení tygra Noc ve znamení tygra Michel Honaker

Velice zajímavá kniha, vybraná na základě čtenářské výzvy, ale určitě nezklamala. Jde o velice poutavý příběh, který Vás nutí k rychlému přečtení :)

29.07.2019 5 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Kniha se mi líbila a určitě nepatří do skupiny knih, kde již od začátku tušíte, kdo je vrah. Ke konci se moje tipy měnily z kapitoly na kapitolu :) Takže napětí úspěšně vydrželo

18.07.2019 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Velice dobrá knížka nejen o kočičím životě, ale především o tom, čím bychom se od koček měli inspirovat pro náš vlastní, šťastnější život.

10.07.2019 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Zajímavý nápad! Velice čtivá kniha, zpočátku jsem měla strach, že se při časových přesunech dozadu budu po pár kapitolách ztrácet, ale nestalo se. Velmi pozitivně hodnotím i nečekané zvraty. Je zajímavé, že pokud by byla kniha psaná od začátku do konce, vůbec by nebyla napínavá a vše by bylo jisté. Opačný směr však dodal příběhu přesně to, co by měl mít.

02.07.2019 5 z 5