Raňajky u Tiffanyho přehled

Raňajky u Tiffanyho https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415870/bmid_ranajky-u-tiffanyho-BIQ-415870.jpg 4 1435 1435

Príbeh dievčiny Holly , ktorá si príde do veľkomesta vydobyť slávu a uznanie. Jej život v New Yorku je zahalený oparom tajomstva, no keď sa táto clona pomaly rozplynie, zjaví sa nám čudesné hmýrenie polozáhadných existencií, ktoré sa pohybujú kdesi medzi veľkokapitálom a podsvetím a ktoré majú Holly, mladej adeptke bohatstva, umožniť vstup dom sladkého života. Zatají sa nám dych, keď odhalíme Hollyinu prekvapujúcu minulosť. A nemenej prekvapujúca ja aj jej povaha. Je to kombinácia počestnosti a tvrdého, cieľavedomého boja o spoločenský postup...... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Breakfast at Tiffany's , 1958

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Raňajky u Tiffanyho. Přihlašte se a napište ho.

KubaHanzelin
16.05.2024 3 z 5

Film jsem viděl první a musím říct, že mě bavil víc, možná to bude tím, že Audrey Hepburn byla v roli Holly skvělá v knize tomu tak úplně nebylo..
Pravděpodobně bych si tuto klasiku nepřečetl nebýt čtenářské výzvy:)

Věra91
13.05.2024

Taková klasika, která má krásný příběh odehrávající se v New Yorku. Za mě to je příjemná kniha na jedno odpoledne.

Kaik
12.05.2024 3 z 5

Nemám tyhle staré klasiky moc rád, přijdou mi plné dlouhých monologů o ničem a většinou mě nebaví. Film jsem neviděl, ale novela se mi hodila do čtenářské výzvy a nebyla dlouhá, tak jsem to bez žádných větších očekávání riskl. A kupodivu to nebylo až takové utrpení. Vlastně se mi to i docela líbilo. Hezky vykreslené postavy, krásná atmosféra New Yorku 40. let, hravý jazyk, občas i hlubší myšlenky, přičemž celkově takové odlehčené. Sfouknuto za víkend s dobrým pocitem.

Knižní novinky (38. týden)

16.09.2019

Kniha Raňajky u Tiffanyho v seznamech