grizlinka grizlinka komentáře u knih

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

(SPOILER) Moje prvni audiokniha a jsem rada ze jsem to poslouchala,ke čtení by mě to asi tolik nebavilo. Co se tyka namluveni, nebylo to ani skvělé ale ani hrozne, takový průměr asi. K příběhu - části s Chloe me primo rozcilovaly,jak takova žena vubec muze premyslet v takove chvíli...Ale chápu ze to tam muselo být pro vykreslení vztahů. Od objevení deky už jsem tušila kdo je vrah...

29.04.2021 3 z 5

Záhadnější než věda Záhadnější než věda Frank Edwards

Zvláštní čtení.... Nejsem člověk co musí mít vse podloženo vědecky a věřím že na světě se děje mnoho zvláštních příběhů které ani takové vysvětlení mít nemohou ale přesto u některých příběhů mi přišlo ze uz je to prilis ... Přesto příjemně čitelné příběhy, které přečtete během chvilky. A taky vás právě i ta nejistota zda se to opravdu stalo donutí se o příběhy zajímat i nad rámec knihy, to hodnotím velmi pozitivně

17.04.2021 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

skvělé čtení, které vím, že si jednou zase přečtu :)

30.03.2021 5 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Děj není nijak zvlášť záživný, ale podle mě to o tom ani být nemá. Vnímám to spíše jako srovnání se se životní situaci a vypsaní životního zážitku do knižní podoby. Tento zážitek stěží někdo přežije a pokud se tak stane, má to určitě svůj důvod a člověk by ho měl hledat a potažmo se snažit změnit. Lepší později, než vůbec (a to tetu Kateřinu taky moc ráda nemám)

29.03.2021 3 z 5

Puls Puls Stephen King

(SPOILER) Cela kniha me bavila.I kdyz některé pasáže mi občas připadaly roztahane,tak kratke kapitoly me stale udrzovaly ve čtení. Zklamal mě však konec,ani ne co se týká jeho syna a cele situace ale spise zbytku skupiny,ktera se rozdelila a pribeh ostatnich nebyl nijak .....ukončen...

16.03.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Po dlouhé době jsem přečetla knihu, která mě opravdu zaujala. Hodnotím jako velice zajímavé téma, o kterém si někde jen tak nepřečtete. Pokud nepocházíte z tohoto kraje, tak většinou o této oblasti moc nevíte a dnešní děti jsou možná dokonce rády, když vůbec ví jak vypadá uhlí. Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout do života těchto lidí, a to v dřívější době, kdy vše stálo mnohem více námahy. Už se těším až mi dojde další díl :)

02.03.2021 5 z 5

Kuchařka kačera Donalda Kuchařka kačera Donalda Walt Disney

Milovala jsem tuhle kuchařku jako dítě, dodnes ji ještě máme :) vánoce bez kačerových kuliček nejsou ono :D

16.02.2021 5 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Velmi výstižné, opravdu by si ji měl pročíst každý, a to myslím především okolí. Typické "...a víš kdo je zase těhotnej?" ...prostě věta za všechny prachy :D Knížka se kterou si najednou nepřipadáte tak naprosto odlišní od všech ostatních.

16.02.2021 5 z 5

Bitva trpaslíků Bitva trpaslíků Hendrik Lambertus

Velice dobra fantasy,nikde jsem se dlouho nenudila a pribeh mel spad.jak uz bylo napsano,doufam ze dalsi dil na sebe nenecha dlouho cekat :(

14.02.2021 5 z 5

Bohužel smutná realita našeho státu.Samozrejme jde o jedno svědectví vyprávěné jen z jednoho pohledu,ale pokud se příběh zasadí se vsemi navaznostmi tak i obyčejný laik pozná kolik z techto zazitku jen potvrzuje jak vrcholnou politiku ovladaji mocni skrze sve znamosti a ve svuj vlastni prospech...

02.02.2021 5 z 5

Pochybnosti otce Browna (9 povídek) Pochybnosti otce Browna (9 povídek) Gilbert Keith Chesterton

Příjemné čtení, košatější vyjádření prostředí a popisu postav lépe přiblíží a pomáhá čtenáři se více vžít do děje :) za mě dobré čtení pro oddych

27.01.2021

Vice me bavil prvni dil,presto hodnotim velice pozitivne, a stojednalety Alan opet cimrmanovsky pusobi po celem svete.

22.01.2021 4 z 5

Nevšední doteky dějin Nevšední doteky dějin Karel Pacner

Velice zajímavá kniha o osudech osob, které v historii sehrály svou roli a přitom byly více či méně zapomenuty.

13.01.2021 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Dlouho jsem si tuto knihu chtěla přečíst a myslím, že není čeho litovat. Jako fantasy literatura je perfektní :)

24.08.2020 5 z 5

Dívka, která kopla do vosího hnízda (komiks) Dívka, která kopla do vosího hnízda (komiks) Denise Mina

Komiksové zpracování mi moc nevyhovovalo, místy jsem se ztrácela a nepoznávala osoby. Ale jinak se to četlo svižně.Priste ale raději normální zpracování

05.08.2020 3 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krasne basnicky o detstvi a mamince. A me take vyvolava vzpominky na detstvi kdyz jsme se je ucili ke dni maminek :)

03.06.2020 5 z 5

Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Petr Zikmund

Dobre cteni.Nemohla jsem sice prijit na chut vztahu ktery mezi sebou manzele meli,ale to by pak nebyl takovy pribeh jaky je.Urcite se podivam jeste na serial :)

03.06.2020 4 z 5

Honba za grálem Honba za grálem Jean-Pierre Garen (p)

neurazí ale ani nijak zvlášť nenadchne, taková odpolední oddychová četba :)

02.06.2020 3 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

V dnesni dobe je to sice uz zastarale,ale i tak me kniha bavila.Deaver je dobry spisovatel a clovek vi,ze s jeho knihou neudela chybu.Zajimave videt co uz tenkrat pocitace dokazaly nebo mihly dokazat.Co teprve dnes...

12.05.2020 3 z 5

Antarktida - Zmrtvýchvstání Antarktida - Zmrtvýchvstání Jeremy Robinson

Kniha zajímavá, sice tak ve třetině knihy jsem se zastavila a měla jsem pocit, že mě nebude bavit, ale pak začla nabírat spád a dočetla jsem jedním dechem... Když jsem si nakonec shrnula co vše bylo v knize obsaženo, tak to může znít jako slátanina všeho dohromady, nicméně ve knize přicházelo vše plynule a pomalu se to nabalovalo, že to bylo dobře stravitelné.

30.03.2020 4 z 5