Gabetina Gabetina komentáře u knih

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Četla jsem i první díl a Boba jsem si hned zamilovala. Je zajímavé číst o životě závislého člověka a jak vám jeden kocour může takovým způsobem změnit život a pohled na svět. Kniha mě hřála u srdce po celou dobu čtení, občas jsem měla i slzy v očích.

30.01.2018 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nemám slov. Jelikož jsem milovnice zvířat, především psů a navíc mám doma zlatého retrívra, je tahle knížka dnešním dnem pro mě srdcovka. Brečíte a smějete se u ní zároveň. Milé, vtipné a klidné čtení.

27.06.2017 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kovyho sleduju už pár let a tuhle knížku jsem chtěla od začátku, co se objevila. A wow! Četlo se to samo, bylo to vtipné, k zamyšlení a jednou i slza ukápla.

19.01.2018 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Knížka, která mě dostala a nutila stále číst a číst. Vysvobodila mě z mojí takové malé čtecí krize. Za mě super, počet postav mi nevadil, příběh pěkně ubýval a stále jsem si říkala "sakra, kdo... "

28.06.2019 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Byla jsem velmi zvědavá, Annie chvíli už sleduji na sociálních sítích a knížku jsem si chtěla přečíst. Kamarádka mi ji půjčila stím, že jí nedočetla, nezaujala jí a přišlo jí že se autorka v některých částech protiřečí. Tak jsem se do ní pustila s malým očekáváním ale mě mile překvapila! Líbilo se mi vyprávění, životní moudra a hlavně ty malůvky! Chci si jí přečíst minimálně ještě jednou znovu a vychutnat si tu milou a lehkou atmosféru provoněnou Bali. Za mě super! Každý by si měl plnit sny..

28.10.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Bylo to smutné, smutné a krásné zároveň. Na Conora a Netvora asi dlouho nezapomenu.

13.06.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Co na to říct jiného, než WAU! S Joonou Linou jsem se setkala poprvé ale určitě né naposledy. Neskutečný příběh, který mě ani na vteřinu nenechal klidnou. Hltala jsem každé slovo a skoro jsem ani nešla spát abych to mohla dočíst

28.04.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Druhá knížka od Agathy, co jsem četla. A bylo to něco! Nechápu, že jsem na tu knihu nenarazila dříve. Výborná, opravdu smekám... A kdo je vrah? Netroufla jsem si na někoho vsadit, protože jsem celou dobu tápala a proto epilog a vůbec to rozuzlení mě dostalo.)

26.01.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

To bylo něco! Konec knížky jsem hltala a nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Skvělý prolínající se postupný děj a gradace. Od Olsena je to má první přečtená kniha ale už teď vím, že s oddělením Q se ještě setkám. Doporučuji také filmové zpracování.

04.09.2016 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Pro mě, jako příznivce Browna to byl zážitek! Na začátku začala pořádná jízda která pro mě skončila až tou poslední stránkou. Připouštím, že tam mohlo být méně toho "běhu" ale dá se to odpustit. Téma mě dostalo, občas jsem si kladla otázky, kam doopravdy spějeme. Jsem velice zvědavá na další díle, který snad tedy bude o Praze.

23.08.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Ze začátku mě knížka nenadchla, tak jsem ji odložila. Pustila jsem si serialovou verzi a ta se mně tak líbila, že jsem knížce dala ještě šanci a dočetla jsem ji. V tomto případě za mě seriál lepší jak knižní předloha.

15.07.2020 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělý! Od Nesba jsem zatím četla jen Nemesis a ten mě úplně nenadchl.. Ale tohle? To byl naprosto senzační knižní zážitek. Detektiva bručouna - Harryho mám ráda, prostě do příběhu pasuje.

22.04.2018 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Skvělý! Napínavá dektetivka s nabručeným a milovaným Carlem.

03.09.2017 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Film jsem viděla dříve než jsem četla knížku. Je to příběh u kterého snad každému ta slza musí ukápnout. Hazel Grace a Gusovi hvězdy sice nepřály, ale Johnu Greenovi teda sakra přály a povedl se mu napsat nezapomenutelný příběh!

08.02.2017 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Za mě super! Krásný romantický příběh s krásnými popisy přírody. Bylo to čtivý a bylo to sladký. Od Moyes má první kniha ale ráda se vrhnu i na jeji další díla. Líbilo a doporučuju ))

01.01.2017 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Když jsem začala knihu číst, přečetla jsem si komentáře.. Bylo jich dost negativních,tak jsem se bála, co mě čeká. Kniha mě ale překvapila.. byla milá, čtivá a měla zajímavý děj. Je to má první kniha od této autorky a určitě dám šanci dalším jejím knihám :)

27.07.2016 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Knížka úžasná, krásně čtivá,.. Čekala jsem, jak je zvykem u Sparkse, že mi budou téct slzy snad u každé stránky ale objevili se jen letmo. Stejně ale řadím Sparkse mezi nejlepšího spisovatelé romantických příběhů. A určitě doporučuju film, taky Vás dostane!

05.07.2016 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Knižní zpracování se filmům nevyrovnalo, ale lehce se četlo. Taková vtipná oddychovka s milovanou Bridget.

25.01.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Seriál jsem viděla dříve, než jsem četla knihu ale nevadí mi to. Kniha byla krásná a super čtivá. Sáhnu i po dalších dílech a těším se i na seriálové pokračování.

18.03.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Začátek byl pro mě fakt oříšek. Vyznat se v těch postavách..V půlce mě to docela chytlo, konec i bavil ale stejně nevím, co si mám o knize ve výsledku myslet.

02.08.2017 3 z 5