Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky Jan Poněšický

Od knihy jsem očekávala více, v podstatě se zaměřuje více na příčinu vzniku problémů v dětství s následnou psychoterapií, chybí mi pohled na problém vyvěrající z dosavadní životní situace.

25.09.2017 2 z 5

Bludné kruhy Bludné kruhy Wally Lamb

Nejprve jsem četla knihu Jako voda a moc se mi líbil styl vyprávění z pohledu více postav. Tato kniha byla jiná, samozřejmě šlo opět o psychologický rozbor jedné rodiny, ale vyprávěna z pohledu hlavního hrdiny a částečně dědečka. Musím přiznat, že jsem se ze začátku nemohla úplně začíst, ale po zapojení vzpomínkového deníku do děje příběhu, dostala kniha nový rozměr a i závěr románu se mi moc líbil.

21.09.2017 4 z 5

Zpěv velryb Zpěv velryb Wally Lamb

Příběh o tom, jak si na základě svých domněnek konstruujeme svět, jak nás to dokáže rozdrtit, jak na spoustu věcí přijdeme, až když je pozdě.. A také že nikdy není pozdě na štěstí..

09.09.2017 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Po excelentních dvou dílech, mírně slabší závěrečný díl, ale osudy lidí na ostrově a popis nádherné krajiny drží oči přilepené na řádcích knihy. Moc pěkná trilogie, bude mi chybět. Určitě se k ní vrátím, na tajemný ostrov Lewis...

02.09.2017 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásný příběh z japonského prostředí, který skvěle popisuje život gejši se všemi jeho stránkami.

31.08.2017 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nádhera, ještě lepší jako Skála. Nemyslím, že byl až důležitý případ vraždy. Ta sloužila jen jako kulisa k pohledu do osudů jednotlivých postav, který byl naprosto krásně popsán, tolik lásky a bolesti a boje za lepší život, nádherným autorovým jazykem. A nejlepším zážitkem byl pro mě popis očima nemocného člověka, který ač sám ze sebe hodně ztrácí, stále je člověkem, který žije a cítí. Kniha není určena pro ty, kteří očekávají dechberoucí krev a děs, ale pro požitkáře s citem pro jazyk a kvalitní příběh.

29.08.2017 5 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Skvělá kniha, krásny pohled na život ve slumu a ve vyspělé zemi očima dítěte. Bavila mě dětská naivita i upřímnost a kniha krásně ukazuje, že "vysněný život" nemusí být vždy ideální a krása zpočívá v jiných věcech.

28.08.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha, přečteno již několikrát. Je plná myšlenek o tom,o co v životě skutečně jde.."Správně vidíme jen srdcem,co je důležité,je očím neviditelné..."

24.08.2017 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Úžasná kniha plná emocí, lásky, zoufalství i naděje. Autor dokázal dokonale vystihnout vnitřní svět ženy se všemi jejími obavami a touhami.

24.08.2017 5 z 5

Hezká, melancholická kniha..

24.08.2017

Všechno dopadne jinak Všechno dopadne jinak František Koukolík

Velice hezká kniha moudrého muže

24.08.2017 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Velké zklamání, nepravdepodobné a ani ne príliš vtipné...

24.08.2017 2 z 5

Dokonalost neznamená štěstí Dokonalost neznamená štěstí The Beastess (p)

Kniha byla docela dobrá, začátek se mi moc líbil, popis tlaku médií na člověka i vtip, který autorka používala, ale od poloviny měla kniha již klesající tendenci.

Lež Lež C. L. Taylor

Průměrná kniha, těšila jsem se na děj odehrávající se v Nepálu, ale přišlo mi to vše přitažené za vlasy a nenazvala bych to ani thrillerem.

23.08.2017 3 z 5

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Joachim Meyerhoff

Bohužel pro mě průměrná kniha, děj mi nepřišel až tak humorný a docela nudil.

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Kniha nebyla špatná, ale o manželství po letech jsem četla daleko lepší knihy.

23.08.2017

Velká kniha meditačních technik Velká kniha meditačních technik Ronald D. Siegel

Zajímavá kniha, popisuje meditaci, všímavost, zaměřuje se na různé duševní problémy. Nabízí různé typy meditací, takže, každý si může vybrat, co mu vyhovuje.

Skála Skála Peter May

Výborná kniha! Já osobně bych ji nenazvala thrillerem, ale psychologickým románem s detektivní zápletkou. Autor střídá období dětství a přítomnost a zároveň ich formu s vypravěčem. Děj zasazen do úžasné krajiny, která dávala knize neopakovatelnou atmosféru. Na netu jsem si ostrov, skálu, guga a gaelštinu musela vyhledat. Jediný závěr, rozřešení vraždy, mi přišel trochu nenápaditý, ale jelikož pro mě byla kniha hlavně nádherným příběhem o lidech, vztazích a životě v drsné krajině, tak to autorovi odpouštím..Jdu přikoupit další díly a na další osudy Fina se moc těším.

23.08.2017 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Pěkná kniha, ale vychází v podstatě ze čtyř dohod, které mě zaujaly více.

21.08.2017 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla, zasazená do krásného prostředí a období, plná emocí a nejde přitom o sladkobolný románek. Silný příběh o lásce a činech, které pro ni činíme.

16.08.2017 5 z 5