Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Až do krajnosti: kněz mezi mladými na okraji společnosti Až do krajnosti: kněz mezi mladými na okraji společnosti Guy Gilbert

Výborná kniha pastora, který věnuje život práci s mladými, nad kterými ostatní již zlomili hůl.

Váš mozek se dokáže změnit Váš mozek se dokáže změnit Norman Doidge

Kniha, která podává vědecké důkazy, že to, co jsem se dříve učili o možnostech mozku, není tak úplně pravda, a o tom, že co vše dokáže, je nám ještě mnoho utajeno.

Mozek sabotér Mozek sabotér Dean Burnett

Zajímavá kniha, nabízí nenásilnou a mnohdy vtipnou formou pohled na fungování mozku. Jelikož jsem četla již více podobných populárně naučných knih o mozku, tak za mě tato patří k průměru.

16.08.2017 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Moc příjemné počtení, autor vystupuje jako člověk, který je jeden z nás, na nic si nehraje, přiznává své slabosti a radosti.

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Zajímavá kniha, nejvíce se mi líbil popis indické kultury, života ve slumu a prostředí vězení.

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Krásná kniha pro děti i dospělé, připomíná mi Malého prince....

15.08.2017 5 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Doporučuji, od středoškoláků po dospělé. Kniha ukazuje sílu lidské vůle, jak i v těch nejhorších podmínkách lze nalézt vůli k životu, což je také jeden ze smyslů života. V dnešní době, kdy je člověk bombardován jen negativními zprávami, může tato zpověď ukázat, že není tak zle, a v hlubinách své duše najdeme, co je opravdu důležité.

15.08.2017 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Skvělá kniha, která ukazuje, jak je dětská duše křehká, a jak každé slovo i čin mohou ovlivňovat život druhých, a zvláště těch malých křehkých dušiček. Také kniha o lidech, kteří mají trpělivost těmto dušičkám pomáhat, co přitom cítí, a že to není vždy lehké.

15.08.2017 5 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Výborný náhled jak do práce sociálního pracovníka, tak do dětské duše. Doporučuji studentům humanitních věd.

15.08.2017 4 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Vtipné, ale kdyby kniha neskončila překvapivým otevřeným koncem, už by se mi asi další díl nechtělo číst, stále se ke klubku přimotávají další vlákna, ale nikdo je nerozpletá..

11.08.2017 2 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Nakonci každého dílů jsem natěšená, jak to bude pokračovat, ale ikdyž se kniha lehce čte, vadí mi už to zbytečné protahování a překombinování.

11.08.2017 2 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Zatím pro mě nejzajímavější že všech dílů, otevřený konec nutí číst další díly

Inkognito Inkognito David Eagleman

Skvěle napsaná kniha. Zajímavé poznatky o funkci mozku dokáže autor vtipně přiblížit a ilustrovat na příkladech z praxe.

11.08.2017 5 z 5

Mozek a jeho tajemství aneb Pátrání neurologů po tom, co nás činí lidmi Mozek a jeho tajemství aneb Pátrání neurologů po tom, co nás činí lidmi Vilayanur Subramanian Ramachandran

Skvělá kniha o fungování mozku. Na případech z praxe autor vysvětluje, jak lze tyto funkce ovlivnit, jak sám mozek si při určitých poruchách funkcí dokáže sám poradit a jak nás dokáže měnit.

Zdravá střeva Zdravá střeva Justin Sonnenburg

Výborná kniha, která se opírá o nejnovější výzkumy a popisuje, jak již od samotného porodu jsme ovlivňovaní střevním mikribiomem, jaký vliv má strava, psychika na to jak se cítíme. Jednoduše popisuje možnosti, jak pozitivně působit formou stravy na naše střeva.

Mysl je mocný lékař Mysl je mocný lékař Lissa Rankin

Výborná kniha vycházející nejen z anatomicko-fyziologických zákonitostí, ale i psychologických a spirituálních principů. Další důkaz jak je celková pohoda pro zdraví důležitá a nabízí návody, jak této jít naproti.

Princip stínu Princip stínu Ruediger Dahlke

Zajímavá kniha opírající se o Jungovu psychologii, každý si neseme své stíny, autor nabízí metody, jak s nimi pracovat, ovšem v praxi to není vždy jednoduché. Zajímavé je i přiložené CD s meditacemi.

11.08.2017 3 z 5

Psychosomatický dotek motýla Psychosomatický dotek motýla Jarmila Klímová

Kniha pro ty, kdo se seznamují s psychosomatikou, dobře a lehce se čte, ale za mě slabší než druhá kniha autorky, kde je princip této problematiky blíže rozebrán.

11.08.2017 3 z 5

Proč (a jak) psychosomatika funguje? Proč (a jak) psychosomatika funguje? Jarmila Klímová

Skvěle napsaná kniha, základy celostního principu ke člověku, jsem ráda, že se najdou lékaři, kteří se v přístupu ke zdraví a nemoci neopírají jen o jednu stránku, ale zajímá je jak fyzično, ale i duševno..

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Zajímá kniha nevadily mi ani autorovy názory na politiku.. Nejlepší je část z praxe, kdy se čtenář seznámí se základy celostního přístupu ke zdraví a nemoci, možná trošku zjednodušenou formou, kdy v praxi to tak určitě jednoduché není, ale na druhou stranu je tato forma snadno uchopitelná pro širší čtenářské publikum.