Francesca14 Francesca14 komentáře u knih

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Jednu hvězdičku odebírám jen za to, že trvalo celkem dlouho než se to rozjelo, do té doby než se dostali do Středozemního moře mě to nebavilo. Pak se ale zase ukázal Riordan v plné své kráse. Postavy se začínají rozvíjet a konečně jsem si celkem oblíbila i Jasona, jenom k Frankovi se nějak nemůžu najít cestu. Zato Percy, Annabeth a Leo, ti jsou skvělí, stejně jako trenér Hedge se svým "zabít". Knize nechybí sarkasmus ani směšné situace (boj toastovým chlebem je moje oblíbená), ale hlavně jako vždycky napětí, skvělý konec, zvraty a promyšlenost celé té zápletky, která vážně bere dech a obzvlášť boje v Římě jsou úžasně napsané. Těším se na další díl.

13.12.2018 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Už jako mladší jsem zhltla jedním dechem "Legendu" a tak jsem měla ohledně "Warcrossu" dost vysoká očekávání, protože jsem věděla, že autorka píše čtivě, napínavě a vždycky má nějaké eso v rukávu, kterým čtenáře překvapí a taky jsem věděla, že je kniha dobře hodnocená. A jsem vážně, vážně spokojená. Nápad je dobrý, hrozně se mi líbila atmosféra knihy a hlavní hrdinka je vážně super. Některé věci byly jasné už od začátku, jedno odhalení mi taky došlo už dřív, ale završení knihy i tak člověka překvapí a v průběhu čtení je čtenář napjatý a zvědavý. Jen mě trochu mrzelo, že postava Hidea se tak rychle změnila potom, co se s Emikou seznámil, na začátku byl zajímavější a taky mi příběh místy malinko připomínal "Renegáty". Ale knihu jsem přečetla jedním dechem a líbila se mi myšlenka toho, kolik soukromí nám už teď virtuální realita bere. Druhý díl si snad přečtu už v angličtině, protože jsem hrozně zvědavá na pokračování.

22.11.2018 5 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Tak nějak jsem po prvním dílu čekala víc a nevím proč, ale tohle mě moc nebavilo. Možná si musím dát od Riordana teď chvíli pauzu nebo jsem nebyla zrovna ve správném rozpoložení, ale ke konci už jsem se docela nudila a těšila se na konec. Ale Tábor Jupiter je moc hezky zpracovaný, obzvlášť mě zaujala postava Hazel a její minulost a bylo fajn vidět Percyho z pohledu ostatních. Trochu mi tam chyběl obvyklý humor a sarkasmus, bylo ho tam méně, ale bojové scény napsané stejně dobře jako vždycky a příběh promyšlený. Další díl si určitě přečtu, ale asi až po nějaké době.

09.11.2018 3 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Myslela jsem, že dám hvězdičky jen čtyři kvůli pomalému rozjezdu a kvůli tomu, že mi trvalo dlouho než jsem si zvykla na postavy, ale konec to vytáhl na celých pět. Je pravda, že mi hodně chyběl Percy a jeho sarkasmus, Jasona jsem si neoblíbila a Piper byla fajn až ke konci, ale jinak... Rozjezd je pomalý, ale pak už je to neuvěřitelně napínavé a zamotané, zamilovala jsem si Lea a ke konci jsem knihu nemohla odložit. Příběh je záhadnější a trochu temnější než v sérii "Percy Jackson", což je super a hlavní zápletka vypadá fakt skvěle. Kniha je místy vtipná (obzvlášť scéna u vládce větru mě bavila) a vážně dobře napsaná. Myslím, že se hned pustím do dalšího dílu.

04.11.2018 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Kniha mě nebavila a nepřiměla jsem se k tomu, ji dočíst. Nápad i příběh byl zajímavý a autorčin styl psaní ušel, ale zkrátka jsem nebyla vtažena do děje, hrozně jsem se ztrácela ve jménech lidí a ve schopnostech jasnovidců. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla a celé to bylo takové temné a přesto ne napínavé. Další díly zkoušet nebudu.

18.10.2018 2 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Knížku jsem jen tak popadla v knihovně a nejdřív jsem myslela, že ji ani nedočtu, potřebovala jsem jen něco hubeného a oddechového na cestu do Německa. Postupem času jsem si ale k příběhu docela našla cestu. Není to typ knihy, který byste četli tři hodiny v kuse, ale když už ji otevřete, dokáže vás zaujmout. Našla jsem tam hodně hezkých myšlenek a dost témat k zamýšlení, styl psaní byl plynulý a příjemný, jen mi trochu vadilo, že přímá řeč je psaná kurzívou, občas mě to mátlo. Co se postav týče, zdálo se mi, že jsou to trochu karikatury a často jsem jim jejich chování nevěřila, ale ve finále mi i trochu přirostly k srdci, hlavně teda Agatha. Myslím, že knížka stojí za přečtení.

06.09.2018 3 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Nápad je určitě dobrý a zajímavý, ale zpracování by mohlo být lepší. První polovina knihy mě nebavila vůbec, pak už se to celkem rozjelo a konec byl překvapivý, i docela akční, ale některé věci mi tam přišly až moc přitažené za vlasy. Hlavní postavy mi nebyly sympatické vůbec a celá atmosféra knihy se mi místy nelíbila, přišla mi moc temná a takovým zvláštním způsobem. Druhý díl si asi přečtu, ale kniha, ačkoliv nebyla vyloženě špatná, ve mně nezanechala nějaký silný dojem.

12.08.2018 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Upřímně, mně přijde první díl ze série nejslabší. Nevím, jestli je to tím, že Cinder jako postavu nemám zrovna dvakrát nebo tím, že tam ještě není Thorne a ostatní postavy, ale vlastně mě tenkrát (asi před dvěma lety nebo kdy jsem to četla) kniha docela zklamala, protože jsem od ní očekávala hodně. Ne, že by byla špatná, ale až tolik mě nebavila a byla i trochu depresivní a nikoho jsem si tam neoblíbila. Málem jsem si ani nepřečetla druhý díl, což by byla škoda, protože ten už byl o dost lepší. Ale kniha sama o sobě není špatná, je dobře napsaná, je to hezký úvod do delšího příběhu a je chvílemi i dojemná. Určitě doporučuju přečíst celou sérii. Dala bych tři hvězdičky, ale mám "Měsíční kroniky" příliš ráda, takže čtyři.

24.07.2018 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Asi před rokem jsem viděla seriál a knihu jsem vzala do ruky spíš jen ze zvědavosti, abych se podívala, jak vypadá původní zpracování a jak moc je mu seriál podobný. A skoro vůbec mě to nebavilo. Nejspíš na tom mělo velký podíl to, že jsem děj už znala, takže jsem nebyla zvědavá, kdo se na další kazetě objeví a kdy přijde na řadu Clay, ale obecně mě to celé nějak nezaujalo. Styl psaní je v pohodě, ale občas se člověk ztrácí ve střídaní toho, co říká Hannah a co Clay a i když díky tomu můžeme celou věc vidět ze dvou úhlů pohledu, chtěla jsem se prostě soustředit na vyprávění bez toho, aby mi tam Clay furt skákal. Hannah mi je nesympatická, některé její důvody jsou prkotiny a Claye mi je sice líto, ale k srdci mi taky dvakrát nepřirostl. Rozhodně knižní zpracování není lepší než seriál, ale ani horší. Obecně u mě příběh prostě nezabodoval.

22.06.2018 2 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Dávám tři hvězdičky, čímž ale neříkám, že je kniha špatná - naopak, je vážně dobrá, ale já osobně z ní mám dost smíšené pocity. Za prvé takováhle sci-fi není úplně můj šálek kávy, všechna ta čísla, chemie, věci a pojmy, ve kterých se ztrácím... Za druhé mě taky asi první čtvrtina vůbec nebavila (hlavně ty chaty plné cenzurovaných sprostých slov a zkratek a plkání o ničem) a kvůli tomu, jak je kniha tlustá jsem ji ani nemohla brát do školy, takže mi většinu času jen ležela na stole a vyčítavě na mě koukala. Když ale konečně přišla volná sobota, dostala jsem se přes nudnou část konečně k něčemu, co mě bavilo. Začalo to být napínavý a vážně se mi líbí způsob, kterým je kniha zpracovaná. Ta grafika v lidech dokáže vyvolat ještě silnější emoce než samotná rovně napsaná slova, zajišťuje větší zážitek z četby a vy jste zvědaví na každou nadcházející stránku. Na druhou stranu ale všechna ta krutost a smrt a spousta krve už mi po nějaké době taky začala lézt na nervy, stejně jako přemrštěná akce. Není to zkrátka úplně můj styl, ale na knihu jen tak nezapomenu, určitě ji doporučuji a druhý díl minimálně taky zkusím.

16.06.2018 3 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Čtyři a půl hvězdičky, protože druhý díl mě bavil o něco víc, u tohohle mi dlouho trvalo než jsem se začetla, zase to ale bylo o něco lepší než první. Navíc mi tu chyběla Annabeth a kniha mi přišla o něco méně vtipná. Jinak je ale skvělá jako vždycky - čtivá a napínavá a neuvěřitelně dobře napsaná. Obzvlášť ke konci to bylo vážně dobrý a navíc přibyly nové postavy, Percy nám začíná dospívat a objevuje se víc a víc dobrodružství. Hned půjdu na další díl, protože už se nemůžu dočkat, až se dozvím, jak série skončí.

14.06.2018 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl asi o trošku lepší než ten první, bylo tam méně nelogických věcí, více napětí a postavy jsem si ještě víc oblíbila. Jinak je kniha vtipná, vážně mám ráda Percyho jakožto vypravěče, tu ironii a nadhled se kterým všechno bere a i Annabeth je sympatická postava. To, co se stalo na poslední dvoustránce jsem očekávala, ale jinak to není nijak nepříjemně předvídatelný příběh a je vážně čtivý a zábavný a dobře promyšlený. Těším se na další díly.

18.05.2018 5 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Skoro vůbec mě to nebavilo, hlavně první polovina byla děsně rozvleklá a v podstatě bez akce. Oceňuji nápad a myšlenku celé knihy, ta byla dobrá, ale jinak nic moc, postavy mi byly nesympatické, příběh měl prapodivnou atmosféru... Ke konci už jsem přeskakovala stránky, protože jsem chtěla jít na něco jiného, i když ta druhá část byla celkově lepší než ta první - víc se toho dělo, bylo tam aspoň nějaké vysvětlení i trocha toho napětí.

15.05.2018 2 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Bála jsem se, jestli začít s PJ v patnácti není trochu pozdě a jestli vůbec ještě existuje šance, že mě to bude bavit, ale tahle série zjevně není populární pro nic za nic. Percy je skvělá, sympatická a vtipná hlavní postava, názvy kapitol jsou super a celý svět bohů a letní tábor je dobrý a moc dobře zpracovaný nápad a ještě vás naučí to, při čem v hodině literatury nedáváte moc pozor. Kniha mě bavila, dobře se četla a hned co to půjde se vrhnu na další díly. Dala bych jí skoro i všechny hvězdičky, ale přece jen tam byly věci, které mi trošku vadily. Za prvé mi trochu nesedělo, že zabránit třetí světové mají tři dvanáctileté děti (ok, Grover byl o trochu starší) - já si ve dvanácti akorát dělala starosti s tím, že kdyby mi před rokem opravdu přišel dopis do Bradavic, tak by se mi hrozně stýskalo po rodičích. Pak jsem Percymu nevěřila jeho reakci na možná-smrt jeho matky. Ačkoliv doufal, že ji bude moct vysvobodit, vůbec mi jeho chování a pocity nepřišly opravdové a pravděpodobné. A taky mě první půlka knihy tolik nevtáhla, to spíš až ke konci. Takže čtyři hvězdičky a jsem zvědavá na pokračování. (A jsem jediná, kdo je tak trochu zamilovaný do Poseidóna?)

12.05.2018 4 z 5

Tady končí svět Tady končí svět Amy Zhang

Koupila jsem si knížku proto, že někdo tady v komentářích napsal, že by se to mohlo líbit někomu, komu se líbí styl psaní Jandy Nelsonové, který já zbožňuju. A v tomhle ohledu mě kniha rozhodně nezklamala. Styl psaní se mi líbil hrozně moc a první polovinu knihy jsem si díky němu užívala asi i víc, než tomu odpovídal příběh. Takže co se tohohle týče, tak supr. Ten zbytek už byl ale o něco horší. Láska Janie a Micaha je divná a naprosto nepřirozená, všechny postavy hrozně chlastají, mluví sprostě a perou se. Kniha se dobře četla, mám tam spoustu podtrhaných částí, ale jinak je hrozně depresivní a ne moc uvěřitelná. O konci ani nemluvě, ten je hrozný. Tři hvězdičky jsou hodnocení s přivřenýma očima a zachránila ho hlavně ta první půlka.

03.03.2018 3 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Knížka mě dost zklamala, ačkoliv jsem si toho od ní ani od začátku moc neslibovala. Příběh ani hlavní postava mi nepřišly reálné, obzvlášť to, jak to celé skončilo. Taky jsem hlavní hrdinku neměla ráda, do příběhu jsem se nevžila a nijak zvlášť mě kniha nepohltila. Byla jsem ale zvědavá, jak to dopadne a chvílemi mě kniha i dojala, nebo rozesmála. Nebylo to nějak děsné čtení, ale do dokonalosti tomu chybělo mnoho. Hlavně promyšlenost psychiky hrdinů pokulhávala.

27.12.2017 2 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Od knihy jsem si nejdřív tolik neslibovala, protože "Cinder" byla fajn, ale nezaujala mě dost na to, abych prahla po pokračování. Pak jsem ale začala číst a za chvíli mě kniha úplně pohltila. Přečetla jsem ji jedním dechem, zamilovala se do celého příběhu, do postav a hned jsem běžela pro další díl. Je to hezky a čtivě napsáno, kniha je vtipná a promyšlená a má sympatické postavy. Scarlet je z nich asi moje nejoblíbenější, protože mě charakterem zaujala nejvíc a je mi o dost sympatičtější než Cinder a Vlk je samozřejmě naprosto k sežrání. Taky se tam objevuje Thorne, jehož slovní přestřelky s Cinder jsou na celé sérii jedna z nejlepších věcí. Možná to nehodnotím zrovna objektivně, ale nemám co vytknout.

27.12.2017 5 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

Hodně odpočinková kniha, moc nezaujala, já osobně na komiksy moc nejsem. Líbilo se mi tam ale divadelní prostředí, sem tam mě ale kniha i pobavila a hlavní hrdinka byla celkem sympatická.

23.12.2017 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Myslím, že knížka je přesně tím, co od ní člověk čeká - příběhy s vánoční atmosférou a sněhem, hodně říznuté americkým stylem a romantikou. Tři autoři, kteří mají každý svůj styl psaní, což dodává postávám na důvěryhodnosti.
Co se samostatných povídek týče, tak víc se mi líbily první dvě. Měly příjemnější hlavní hrdiny a víc mě bavil děj, i když na té poslední oceňuju zakončení celé knihy. Obecně si myslím, že se vyplatí mít knihu doma, je to příjemná zimní oddechovka.

09.12.2017 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Dala bych spíš tak 3,5 hvězdy... Knížka se dobře četla a byla jsem docela zvědavá na konec, ale jinak mě knížka ničím moc nezaujala. Konec byl poměrně dobrý a jelikož není uzavřený, tak si asi přečtu i další díl. Jinak ale oddechovka, s dalšími americkými klišoidními prvky jako roztleskávačky a sportovci a podzimní ples, což jsou věci, které mě už začínají poměrně štvát.

17.09.2017 3 z 5