Forest66 Forest66 komentáře u knih

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Tenhle díl mi přišel o něco slabší, než první dva, ale vcelku si stále drží vysokou úroveň humoru i napínavosti příběhu.

28.06.2018 5 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Docela dobrý příběh, i když do jisté míry celkem předvídatelný. Ovšem způsob, jakým byla knížka napsána je celkem neotřelý a celkem náročný na čtení. Možná si v budoucnu knížku přečtu ještě jednou a tentokrát si budu dělat poznámky :)

09.06.2018 5 z 5

Vážná tajemství Vážná tajemství Kathy Reichs

Jako vždycky, nezklamala. Vtipné, napínavé a rozuzlení opět pěkně nečekané, jak se ostatně dalo očekávat :)

21.05.2018 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Zatím jasně nejslabší část už tak upadající série. Mám pocit, že autor už se asi vyčerpal. Po téhle knížce jsem se už s Carlem definitivně rozloučil

07.05.2018 2 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Takové tří-set stránkové čekání na pointu, která nikdy nepřišla

15.04.2018 2 z 5

Dopisy Johna Lennona Dopisy Johna Lennona John Lennon

Faktická část knihy mi přišla velmi zajímavá. Bohužel většina dopisů je pro nás, kterým nebyl dopis určen, naprosto bezobsažná (a značná část z nich je o ničem i pro adresáta) a hodně z těch dopisů, ze kterých se člověk skutečně i něco dozví, je bohužel vytržena z kontextu, chybí druhá strana pohledu na věc (byť se autor knihy snaží o jeho objasnění). Takže dopisy samotné přináší knize jen velmi málo. K nákupním seznamům se radši nebudu vyjadřovat.

15.04.2018 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

zajímavý a napínavý příběh. Rozumné tempo i zápletka. Jediná věc, která by se dala vytknout, je věk hlavních hrdinů nepřiměřený zápletce. Jsou tak o 10 let mladší, než by se slušelo, takže místy se chovají jako banda adolescentů, kterými jsou :P

19.02.2018 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Noční klub byl dle mého zajímavější. Tahle kniha je napsána až příliš zmatenou formou a měl jsem hodně co dělat, abych ji v první polovině neodložil jako nečitelnou

16.02.2018 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Zdařilé a vtipné pokračování :) vcelku mile mě to překvapilo. Pokračování hodně vycházelo z původní knihy, což na jednu stranu má za následek zdařile vystiženou atmosféru a hlavně postavy, na druhou stranu jsem měl celou dobu pocit, že už jsem to četl. Je to asi dobře, protože kniha se povedla. Přesto ale strhávám jednu hvězdičku za neoriginalitu, protože kromě doslovně okopírovaných kusů původní knihy jsem tam našel i několik dalších vykradených autorů.

30.01.2018 4 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Napínavý a vtipný příběh, plný nečekaných událostí a humoru inteligentního, černého a bláznivého současně. Dokázat napsat takovou knihu je dar

17.01.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Vynikající příběh napsaný velmi dobrým vypravěčským způsobem. Anglická tvorba opět prokazuje své nesporné kvality tohoto žánru.

18.12.2017 5 z 5

Jak jsem se stal hlupákem Jak jsem se stal hlupákem Martin Page

jednoduchý přímočarý humor, který nikoho neurazí, ale ani nijak výrazně nepobaví. Místy úsměvné, místy dokola opakuje jako kolovrátek

12.12.2017 2 z 5

Kosti na popel Kosti na popel Kathy Reichs

Tenhle díl je o něco slabší a zmatenější, než většina ostatních příběhů, ale i tak je to výborné čtení, protože ta série je zkrátka vynikající

01.12.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Je to výborná kniha a dobře jsem se bavil zajímavým příběhem. Z mého pohledu ovšem trpí jistou rozpolceností. Na jedné straně jsou v knize vypichovány promyšlené detaily a na druhou stranu musí čtenář přimhouřit obě oči před situacemi, které se zkrátka nemohou odehrát tak, jak jsou popisovány

29.11.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Uznávám, že příběh je dobře vymyšlený, motiv vražd zcela neotřelý a hlavní hrdina...no, určité výhrady mám, ale vcelku jsem si ho oblíbil. Za co ale musím strhnout aspoň 2 hvězdičky je délka! Celá kniha by mohla být klidně poloviční, aniž by tam něco důležitého chybělo. Zkrátka příliš mnoho zbytečného balastu, který s příběhem nijak nesouvisí (což je ale obecně autorův nešvar).

22.11.2017 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Dle mého názoru nejlepší Nesbova knížka, kterou jsem četl. Děj dobře promyšlený, celkem plynule odvíjející a neobsahuje spoustu zbytečného balastu, kterým se vyznačují ostatní knížky autora

22.11.2017 5 z 5

Nejlepší americké krimipovídky Nejlepší americké krimipovídky Jeffery Deaver

Pokud tohle byly ty nejlepší americké krimi povídky tohoto roku, pak se jedná buď o velmi slabý rok nebo skutečně kromě Deavera mnoho Amerických spisovatelů neumí psát krimi povídky. Až na dvě nebo tři povídky přinejlepším průměrné až velmi špatné

20.11.2017 2 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Velmi zajímavé a velmi napínavé. Vzhledem k okolnostem se v příběhu vyskytovala celkem značná míra naivity v uspořádání věcí, ale jinak to bylo super a těším se, že si přečtu od autora ještě něco dalšího :)

20.11.2017 5 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Knížka byla koncipována tak, aby vyplnila mezery mezi hrami KOTOR 1 a KOTOR 2 a mezi Kotor 2 a The Old Republic. Asi tím udělá radost hráčům, kteří se tak dozví, co se dělo s jejich oblíbenými postavami, ale na knížce je bohužel dobře vidět, že jde jen o výplň jiného příběhu. I když mám toto universum rád a hry jsem hrál, tahle knížka mi přišla jako jedna z nejslabších.

10.11.2017 2 z 5

A s klauny přišly slzy A s klauny přišly slzy Johannes Mario Simmel

Zatím jsem asi v polovině, ale můžu říct, že je to velmi zajímavý a poutavý příběh. Je velká škoda, že ho autor obalil do takového obrovského množství balastu. Nebýt tam tolik zbytečných myšlenkových pochodů do vytracena, které s obsahem v podstatě nesouvisí, mohla být kniha ještě čtivější.

26.01.2016