Forest66 Forest66 komentáře u knih

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Celkem nezajímavá a hodně za vlasy přitažená knížka. Předvídatelný děj a spoustu nesouvisejících odboček. Když jsem četl anotaci, říkal jsem si, že s takovou zápletkou se nedá rozvést širší děj a byl jsem zvědavý, co autor vymyslí. Nevymyslel nic

18.06.2020 1 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

I když není tak dobrá jako Kukačka, je to stále velmi dobré pokračování. I když delší, než by se patřilo

06.06.2020 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Po mírně utaháném třetím dílu dostal příběh docela nečekané tempo

16.05.2020 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Psát knihu odzadu je rozhodně náročné, ale už jsem četl lepší. I když se děj poněkud vlekl, nebylo to úplně špatné, i když celé dost nepravděpodobné. Za ten konec (nebo spíš začátek) musím já naopak hvězdičku ubrat, protože to už bylo hodně překombinované

28.04.2020 2 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Bolton psát určitě umí, o tom žádná, knížka se četla - většinou - dobře, ale čekal jsem něco jiného a tohle prostě jen nesplnilo mé očekávání

14.04.2020 3 z 5

Odveta Odveta Drew Karpyshyn

Takové hodně průměrné. Neurazí, ale nikde není žádná hlubší myšlenka, dějový zvrat nebo něco, co by člověka překvapilo, utkvělo nebo odlišilo od ostatních knížek. Podobně jako u předchozích dílů, za pár měsíců si nevzpomenu vůbec na nic, co se v knížce dělo

15.03.2020 2 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Ta zápletka tentokrát dost pokulhávala, ale i tak byl knížka čtivá a zábavná. Těším se na pokračování

17.02.2020 4 z 5

Slabý příběh a méně humoru než předchozí díl. Hodně špatně dopadlo použití osob, jmen a událostí ze série HP. Jako když do skládanky najednou nasypete spoustu dílků, které tam ale ani trochu nepasují

01.02.2020 2 z 5

Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera Jason Fry

Taková oddechová jednohubka. Nijak zvlášť propracované, ale proč ne

25.01.2020 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

U Browna platí víc než u jiných autorů, které jsem četl, že pokud jste četli jednu knihu, četli jste všechny. Stále dokola píše podle stejné předlohy s obměněnými jmény ten samý příběh a marně se snaží navázat na Šifru. Výsledkem je pouze stále slabší příběh, jako čaj vařený dokola ze stejného sáčku. Počátek už neobsahuje ani žádný dějový zvrat a překvapivé vyvrcholení, pouze lineárně se vlekoucí příběh s předvídatelným koncem rozplývajícím se do ztracena

18.01.2020 1 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Z toho konce jsem poněkud rozpačitý, ale jinak to bylo vynikající čtení a autorka si u mě drží čistých 5 z 5

14.07.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Sice má knížka i pár světlejších chvil, ale povětšinou je to prostě průměrná detektivka. Protože celou dobu známe vraha, který je navíc dost tuctový, ztrácí to i prvek napětí a překvapení z finálního odhalení

04.07.2019 3 z 5

Hladová smečka Hladová smečka Martin Sládek

Je mi líto stromů, které na tuhle knihu padly. Nesmyslná slátanina fantasy a severského tématu s mimořádně špatným příběhem, předvídatelným dějem a klišé. Šlápnutí vedle ve všech směrech

28.06.2019 odpad!

Špión, jemuž nevěřili Špión, jemuž nevěřili František Moravec

Je to poměrné dobře napsaná kniha, i když některé části jsou zbytečně popisné a kde by stačilo pár odstavců, jsou popsány celé stránky a co by se dalo napsat na dvě, maximálně tři strany, tomu je občas věnována celá kapitola.
Za co ale musím strhnout hodně hvězdiček je neodpustitelně odbytá práce nakladatelství. Na překladu je vidět, že paní Disherovážila žila většinu života v zahraničí a celá kniha je tak napsána lámanou češtinou s příměsí angličtiny, která rozhodně měla projít korekturou. Spolu s velkým počtem chyb a překlepů jsem měl celou dobu čtení pocit, jako když někdo skřípe nehty o tabuli.

15.06.2019 2 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Ačkoliv se tentokrát autor při hledání atraktivního tématu pustil do oblasti, které zřejmě nerozumí a vývoj událostí je bohužel tím pádem zcela iracionální, rozhodně je výsledek čtivý a stojí za přečtení (pokud přimhouříme oko nad faktickou stránkou věci)

05.06.2019 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Už dlouho jsem nečetl tak vynikající detektivku. Laťka nastavena hodně vysoko :)

08.05.2019 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Už je to dlouho, co jsem četl od autorky jiné knihy, takže si to možná špatně pamatuji, ale tady mi přijde, že současné postavy mají zcela pasivní roli, do ničeho nezasahují a vůbec by tam tím pádem nemuseli být

01.05.2019 3 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

I když vezmu v potaz, že hlavní dějová linka se odvíjí pouze v sudých dílech série, bylo tohle prostě jen jakési intermezzo

23.04.2019 4 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Vražda a její okolnosti nebyly vůbec tak propracované, jak jsme od Autorky obvykle zvyklí například z EP. Postavy bez nejmenší hloubky a příběh ničím nezaujal, nepřekvapil...ke konci už mi bylo jedno, kdo je zabíjí, hlavně aby je vyřídil rychle a já už mohl číst něco jiného. Během "detektivky" se nikdo nezatěžoval sebemenším pátráním po čemkoliv a motiv sám působil dojmem, že byl vymyšlen až dodatečně, pro účely poslední kapitoly.

05.04.2019 1 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Méně propracované, než předchozí díly série, ale stále výborná knížka :)

16.03.2019 4 z 5